Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 762
  • 772
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 54 448
При теб са комплексни нещата, но не знам дали имат връзка инсулин, ФСХ и пролактин. Мисля, че не.
Оправяй ги едно по едно.
Успех! Hug
И кажи какво е казал ендо-то.

# 676
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Имат връзка другите хормони с инсулина, дори и склонността за сраствания и възпалителни процеси се дължи на високите нива на инсулин Confused

# 677
  • София
  • Мнения: 194
Deva, Kayrenn,
Благодаря ви. Значи има някаква връзка, дори със срастванията? Охх. Ще споделя като се върна от ендото във вторник bouquet 

# 678
  • Мнения: 955
Черешка, дано се наредят нещата при теб едно по едно !
Като ви чета и си обяснявам и моите проблеми Sad

Започнах Сиофор , док не спомена нищо за диета и спорт, добре, че е форума, та отивам да чета какво се яде и какво не.

Колко време трябва да се прави диета+спорт + медикаменти, за да се нормализират хормоните? По-скоро кога да пускам контрола? Наистина нищо не каза тоя лекар ...

# 679
  • Мнения: 54 448
Ох, аман от канцеларски доктори... ooooh!
Да връчат рецептата и край...
Как без диета? Rolling Eyes Спорт ако няма, задължително ходене по 5 км. Иначе няма да стане.
Без тестени, захарни, картофи и ориз на минимум.
Разрешени храни - месо, зеленчуци, риба, яйца, млечни също не като основна храна.
Плодовете - също по малко.

# 680
  • Мнения: 955
Дева, мерси отново Simple Smile

Такива са докторите, като не е на тяхната глава, защо да се хабят излишни усилия в обяснения.
Диетата ще я спазвам, свикнала съм на дисциплина в храненето, но този спорт ще ме затрудни. Наистина ли 5км е минимума? Това си е 2ч ходене

# 681
  • Мнения: 54 448
5 км е точно за един час, нормално ходене. Не е много. Simple Smile

# 682
  • Мнения: 2 817
Beloved Summer, няма минимум ходене. Идията е да се предприемат и приложат комплекс от мерки, които ще задвижат метаболизма - спорт, ходене, движение, хранене с храни, които не вдигат инсулина.

# 683
  • Мнения: 955
Така съм съгласна, 1ч е съвсем постижимо. АМи мисля, че съм на прав път, вече спазвам режимно хранене, от високо-въглехидратно, сега към безвъглехидратно (доколкото е възможно) . Иначе си се движа , ще гледам да е повечко и дано има реултат. Най-силно се надявам да ми се регулират хормоните!

# 684
  • Мнения: 1 687
Beloved Summer, само да добавя, понеже идва лято, можеш да си избираш плодове от тези с нисък гликемичен индекс. Обърни внимание, че някои от любимите ни летни плодове имат доста висок ГИ, като например динята Sad

# 685
  • Мнения: 955
Елч , благодаря за съвета. Това за динята го забелязах Sad за жалост и пъпеша е с висок ГИ. Засега се възползвам от ягодите, ще погледна как е ГИ на прасковите, кайсиите и черешките.

# 686
  • София
  • Мнения: 194
Beloved summer, благодаря ти и дано и при теб бързо се нормализират нещата.
Аз чакам с нетърпение моя преглед, но ми го преместиха за Сряда. Уфф още един ден в чуденка...
Успех на всички!

# 687
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте момичета,
Влизам да се отчета след прегледа с ендото. Потвърдено имам ИР. Инсулин на гладно 22 е наистина високо. Индекс НОМА ми го изчисли на 5,2, двойно над нормата. Изписа метформин 3х500, като го въвеждам по схема. Тъй като съм 50кг 150 см нямало много накъде да свалям кг с диета за да си помогна, каза да огранича въглехидратите и сладкото, но не със строгост до нула, да наблягам на храни с нисък гликемичен индекс. Контрола след 6 мес. Обременяване няма да правим. Потвърди че ИР може да влоши качеството на Я, добре е че при мен няма ПКЯ, че често вървели ръка за ръка с ИР. Пролактина ми е в норма и отхвърли хиперпролактинемия.
Почвам търсене на позволените храни и така.
Да попитам кое е по-добре да закупя:софамет, глюкофаж, неоформин, метфодиаб?

# 688
  • Burgas
  • Мнения: 76
Здравейте,има ли някоя като мен тук,,която пие антидепресанти и е с паническо разстройство?Аз ги пия от много години и последиците са много килограми отгоре,които не падат от никакви диети и ограничения.Наскоро ми откриха инсулинова резистентност и вече два дни пия метфодиаб,но се чудя дали да не започна постепенно спиране на антидепресанта,притеснявам се да не попречи на отслабването.Иначе започнах да спазвам диетата и ще започвам и повече движение.Пия го само от 2 дни,а вече ми се гади и ме наболява корема.Нормално ли е това според вас и при вас как беше кога отшумяха страничните ефекти?

# 689
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте отново,

Купих си Метфогама 😊 Чета едни най-страшни неща в листовката за лактатна ацидоза...И ме хвана страх.

Случва ли се наистина такова нещо?

Общи условия

Активация на акаунт