Професия учител - 2

  • 110 892
  • 1 180
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 419
Всичко е възможно по Твоят загубен час. Блато неизбродимо.
Участвала съм в "Грижа-та", "Без отсъствия", този по несериозност бие точките  #Cussing out

# 256
  • Мнения: 402
Здравейте, има ли сред вас, преминали през обучението за оценители по БЕЛ във връзка с електронното оценяване? А някои, които ще проверяват на 6 и 7.02? Имам неясноти и ми е необходимо мнение.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Безплатни педагогически магистърски програми в ПУ:

http://trafficnews.bg/plovdiv/news/67278/

# 258
  • Мнения: 8 961
Да попитам - по едно време имаше изискване учителите да изпращат за подпис от родителя писмените изпитвания. Това актуално ли е все още? Става въпрос за 11-ти клас.

И имат ли задължение да съхраняват писмените изпитвания?

# 259
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Безплатни педагогически магистърски програми в ПУ:

http://trafficnews.bg/plovdiv/news/67278/
Това по програмата ''Заедно в час ''ли е?
Безплатно обучение и после където те забутат в някое село... Tired

# 260
  • у нас
  • Мнения: 5 730

Това по програмата ''Заедно в час ''ли е?
Безплатно обучение и после където те забутат в някое село... Tired

Ако си необвързан - става, но иначе къде ще ходиш в другия край на страната и ще оставиш деца, семейство и тн.

# 261
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да,да това имах в предвид и аз  Peace

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Тъй като прочетох, че става само ако имаш по-малко от година педагогически стаж не се задълбах много. Пуснах го тук, защото има въпроси от потребители как могат да станат учители - може пък някой да се възползва.

# 263
  • Мнения: 748
Утро77, входните/изходни нива и класните работи се съхраняват за учебната година. Ако питаш от позицията на родител, можеш да отидеш в училището и да поискаш работата да я видиш. Ако питаш от позицията на учител, е хубаво да видиш как процедират колегите. В професионална гимназия, в която учениците са от други населени места е практически невъзможно да се съберат подписи от родителите.

Много ме дразни това ултимативно проверяване на 6ти и 7ми. Първо ни задължиха да се регистрираме за проверители, после ще проверяваме в дните, в които сме отпуска. Май няма да стане.

# 264
  • Мнения: 402
Аз на 7-ми съм на работа и няма да мога да проверявам ДЗИ онлайн, много се замислям дали изобщо да се захващам, има толкова много друга работа по дневници, лични дела, че да ми иде и целият 6-ти за проверка. Мен ме интересува дали този сертификат за проверител дава кредити и колко. Но повече ме интересува дали при отблязване на грешките при проверката трябва да се отбелязва и видът на грешката. Ако е така, то няма проверяване това нещо. Споделете, ако имате опит!.

# 265
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Колеги подписахте ли увеличенията?

# 266
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колеги подписахте ли увеличенията?
Не.
Има ли официално нареждане от министерство на финансите? Щото нашата такова чакала и този месец взехме старите заплати.

# 267
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
При нас в Бургас, общината подписаха споразумение със синдикатите и вече колеги по други ДГ и училища са започнали да подписват, но при нас още не сме.
А този месец взехме декемврийски заплати и няма как да са увелечени т.к увеличението е от 1.01.2017г. Сега февруари ще го получим с януарските заплати.

# 268
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние си получаваме заплатите месец за месец.
Имаме изготвено общинско КТД, но не за заплатите, но има и други благинки в него, като например отпуските по време на грипната ваканция. И си стои КТД-то на бюрото на кмета и той не го подписва. Сега за нас важи само националното КТД. Какво се тутка тоя, нарочно ли ни бави, не знам.

# 269
  • Мнения: 1 463
Подписахме увеличението. Ще си видя фиша на 1 февруари. Тогава ни дават заплатите.

Общи условия

Активация на акаунт