Професия учител - 2

  • 110 853
  • 1 180
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 822
използването на "успех" вместо "дано не успееш" е интересен подход на интелектуалното звено тук Laughing

# 781
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Здравейте, знаете ли къде е най-доброто място за придобиване на квалификационна степен "учител по чужд език"? Интересува ме не само да имам право да преподавам по езика, но и да се учи наистина смислено педагогика, психология, лингвистика, не да се претупва. Имам желанието да стана добър учител, иска ми се постепенно да работя за образованието в България, въпреки че идвам от съвсем друг, по-добре платен сектор. Вероятно е наивно, но не пречи да опитам. Засега разглеждах варианти НБУ (но няма да се събере група) и СУ (предстои подаваме на документи, спец. "Методика на чуждоезиковото обучение")- някой има ли наблюдения от последното? Държи ли ниво Факултетът по класически и нови филогии?
Аз съм карала преквалификация за учител по английски език в СУ и не бих се изказала много ласкаво. Карала съм и триседмичен курс за учители по английски и беше в пъти по ценен от едната година в Софийския университет. За съжаление беше по някакъв проект и мисля, че вече не се организира в България. Пипи2013, моето лично мнение е, че никъде в България няма качествено образование с практическа насоченост. За сметка на това има разнообразни онлайн курсове, безплатни при това, които за съжаление не дават нужните кредити. За тази учебна година имам три курса с по един кредит организирани от различни институции, които си бяха живо отбиване на номер и три курса онлайн в Teacher Academy и eTwinning, които наистина бяха насочени към работата на учителя. Курсът на eTwinning беше три месеца, на Teacher Academy са по-кратки - по 3 седмици.

Сигурна съм, че на провокациите на учениците не се връзвате, що така се впрягате на трола?

# 782
  • Мнения: 1 822
без обиди високоинтелигентни същества плийз!

# 783
  • Мнения: 4 708

Цитат
Това 760 е я стане, я не
Човека не каза ли буквално, със супер ясни думи, какво да очакваме от 15.09.2017???
Той и миналата година каза септември +10%, ама после се оказа, че не било за всички. За мен увеличението беше 9лв бруто. Не бях забелязала даже, добре че една по-наблюдателна колежка ми каза  Embarassed И аз изобщо не им вярвам. И от 1.1.2017 уж каза 10%, но то пък след 300 разправии от страна на синдикати и нашият директор се оказаха 8%. Така че не вярвайте на всичко, което обещават.

# 784
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
15% се увеличават минималните заплати на учителите. Всички останали заплати са договорка между учител и директор. Директорът има минимум, под който не може да пада, всичко над минимума е негово решение.

# 785
  • Мнения: 4 708
15% се увеличават минималните заплати на учителите. Всички останали заплати са договорка между учител и директор. Директорът има минимум, под който не може да пада, всичко над минимума е негово решение.
Ясно, значи за нас, които не сме без стаж може и 0%. Брейй голяма завист за тези заплати. Тъкмо днес персонала ми обясняваше видиш ли как пак ще ни качват заплатите, пък за тях нямало нищо  ooooh! В крайна сметка ходих до гимназията взех учебниците имам няколко дни да ги разгледам, и после да ги оценявам някъде в нета, но още нямало инструкции къде, какво и как.
ПС И все пак тайничко се надявах, че този път е за всички. Ако не с 15, роне с 10% Praynig

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 15:28 от Scarlet~

# 786
  • Мнения: 1 822
Общо взето никой не е казал че ще са 0% Wink

Нека и новите похапнат малко поне.

# 787
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Последният път имаше уточнение в заповедта на министъра - увеличението на стандарта да се използва само за увеличаване на заплати. Е, тогава можеше на един да даде 20%, а на друг 5%, но после ги караха и да подават справки как точно са разпределили средствата и не посмяха да правят някакви очеизвадни увеличения за техни хора. Вероятно и сега ще е така. Зависи от отпуснатите суми. Вдигат се заплатите на тези с минимална - 15% и на останалите се разпределят колкото са останали.

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Моят шеф на годишния съвет каза, че това увеличение ще е за всички, а оттам нататък всичко ще зависи от постиженията на всяко училище. Ще видим колко вярно ще излезе.

# 789
  • Мнения: 4 708
Общо взето никой не е казал че ще са 0% Wink

Нека и новите похапнат малко поне.
Аз пък не знам ти защо си въобразяваш, че като сме от "старите" и вземаме кой знае колко повече от "новите". А нямам нищо против новите, но пък да проверявам контролни на "нова" колежка, да й ги правя разбира се, и т.н. явно е, че назнайваме нещичко повече от "новите" и е нормално да взимаме и ние нещичко отгоре  Wink
Само не разбрах вие колега ли сте ни?

# 790
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Относно увеличението на заплатите, не трябва да се пренебрегва и факта дали училището може да си го позволи. За да се увеличат заплатите ни и за да се върже бюджета всеки месец сме си пускали по един ден неплатена отпуска, който общо взето ни изяждаше увеличението. И аз като учител с 4г трудов стаж вземах 471лв чисто.

# 791
  • Мнения: 1 822
то и реално старите взимат повече от новите така че не виждам проблем. освен че ппрмерно това повече не е много повече, но това е стандартна ситуация.

няма и лошо да им помагат на новите. вместо да не им дават там каквото имат че видиш ли ноу хау не се давало току тъй или с други думи злоба.

# 792
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Николаева, аз оставам с впечатлението, че май ще увеличават стандарта на ученик, което означава по-голям бюджет.

Хълк, аз пък съм гадина и не си давам материалите на всеки. Да не говорим пък, че при мен случаят е обратен - колежка с много повече стаж от мен и почти пред пенсия вече да ползва тестове, които аз съм правила. Наесен пък една колежка, която е с български и френски, иска да се набърка в часовете ни по английски, защото сега завършва такава магистратура в ПУ. И усещам как ще иска от нас какво ли не, ако това се случи.

# 793
  • Мнения: 1 822
ще иска и още как.

# 794
  • Мнения: 1 463
На старшите учители им е вменено в длъжностната характеристика и  задължението да подпомагат новите учители.

Общи условия

Активация на акаунт