Идеи за стартиране и развитие на бизнес 24

  • 138 869
  • 752
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 689
Не знам стъпките за откриване на фирма в Германия, но съветът ми е пълен, стриктен бизнес план до най-малката подробност.
Всяко едно нещо колко струва, кои ще са доставчици на продуктите, какви са им цените, за да определите правилно крайната цена и т.н.. Щом ще са само 3-4 маси явно ще разчитате основно на неща за вкъщи.
Задължително отделете пари за трудните месеци. Поне 1/3 спрямо размера на това, което ще вложите. Успех!

# 376
  • София
  • Мнения: 16 024
Тук едва ли ще получиш точни отговори.
Във ФБ има доста групи на живеещи и работещи в Германия.
Има и групи за правни съвети, може би там ще е по-удачно да питаш.
Иначе идеята е хубава, важно е какво ще се търси точно в твоя  град.
Не е едно и също с търсеното в София, Пловдив или др.

# 377
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Насмятай си всички разходи по -дейността - такси, оборудване, ток, наем, осигуровки.... След това мин. и макс. дневен оборот. При три маси като сядат двама души х пъти на ден на по кафе и сок мисля че оборотът ще е лимитиран. Помисли за алкохол(коктейли) и нещо специално за хапване, което само при вас ще намират - нещо домашно, био или екзотично и т.н.,  както и нещо солено. Само с десерти не става - един на режим, друг диабетик... Като са малко масите трябва сметките да са големи, за да ти излезе икономиката. А от кафета и лимонада ще са малки.

# 378
  • Мнения: 3 608
Момичета, искам да попитам, ако решите да отворите детски център как и къде рекламирате предварително начинанието си?
Бг мамма, ФБ, специализирани списания от типа на 9 месеца.


Скрит текст:
Здравейте, имам един странен въпрос към вас, може би смешен . Чувала съм, че в големите градове, където конкуренцията е голяма и отвориш ново място, да речем пицария, ресторант ии големите вериги, така наречените "мафии" идват и те заплашват, чупят стъкла и т.н. Били ли сте свидетели на такива неща или да сте чували Simple Smile

Обикновено тези заведения са на мафиоти и подобни хора. Обикновен човек не би се справил

Хора, в началото на 90-те години ли живеете? Не съм чувала за подобно нещо и то в София. По малките градове, може и да има нещо подобно, но за София...сефте чувам. А това, че обикновени хора не се справят е също толкова абсурдно, колкото и първия въпрос.
Само да се включа тук и да ви споделя - направих бизнес, нестрандартен, който беше единствен в доста голям град, имаше глад за такова нещо там, но интересно никой не се беше сетил да го направи Simple Smile работих една година сама на пазара и беше добре, Вкарах всичките си пари в бизнеса и нямах никакви вече настрани за реклама, но хората ме намираха от уста на уста и от ФБ (дори и сайт нямам), но как ме надушиха мангизлийте и веднага се втурнаха да правят същото като мен, но с многооо пари, много лукс и много реклами и подливане на вода на моя бизнес.... Sad Само в последните 4 месеца се появиха 12 като мен, с много агресивни средства (не заплахи слава Богу ) ме принудиха да сваля цените драстично, да работя на загуба и да затворя... То беше ясно, че сама няма как да ме оставят да се развивам в голямия град, но пък и тези с парите почти не търпят конкуренция - гледат да те смажат... независимо с какви средства.
Та по въпроса дали малкия нов бизнес и хората с малко пари могат да се развиват - аз казвам че не могат! Особено, ако бизнеса ти е апетитен Simple Smile За да успееш зад гърба ти трябва да има нещо/някой който да помага! (разбира се всяко правило може да има и изключения)...
Звучи обезнадеждаващо, но това е моя експириънс засега Simple Smile

pitan4ica, съжалявам да го чуя. Щом си инициативна и имаш идеи, ще направиш и нещо друго.

Браво за начинанието трябва да има повече като теб и да действат хората не да седят за една мижава заплата.Ако не е тайна интересно ми ка кво ти беше начинанието може и на лични.

# 379
  • Стара Загора
  • Мнения: 145
Здравейте , не съм писала до сега във вашата тема .Ако някой е запознат ще съм му благодарна да отговори ....
Детските дрехите,  които се внасят с рязан етикет(някои не са) на различни марки от Турция(като MAYORAL, h&m,zara и др  , могат ли да се продават в магазин законно?

# 380
  • Мнения: 94
Здравейте, може ли да ми дадете мнение по темата Simple Smile
Приятеля ми иска да си отвори малко магазинче за плодове и зеленчуци в град Варна. Идеята е поне лятото да може да зарежда с плодове и зеленчуци, отглеждани на село. Според вас ще има ли реализация идеята ? Какви документи ще са нужни ? А за да може да продава продукти от село, предполагам трябва да купува продуктите от земеделски производители ? Или той сам трябва да си произвежда (има земя, която може да използва). Благодаря ви предварително.

# 381
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Плод зеленчук е вътрене и хамалогия, фира голяма.
От борса се зарежда, забрави И производител.
Моят съвет е да пробва със сергия за плодове/зеленчуци - но на хубаво място.Това по може да потръгне и пак зависи.
От Сф съм.

# 382
  • Мнения: 94
Плод зеленчук е вътрене и хамалогия, фира голяма.
От борса се зарежда, забрави И производител.
Моят съвет е да пробва със сергия за плодове/зеленчуци - но на хубаво място.Това по може да потръгне и пак зависи.
От Сф съм.

Благодаря Heart

# 383
  • Мнения: 190
Смятате ли,че един търговски обект продаваш на дребно - т,е, магазин,работеш по цени на едро би работел добре и бихте ли пазарували такива стоки за децата си?

# 384
  • София
  • Мнения: 16 024
Смятате ли,че един търговски обект продаваш на дребно - т,е, магазин,работеш по цени на едро би работел добре и бихте ли пазарували такива стоки за децата си?

Зависи 2 - 3- 5 лв не са ми определящи, имам други изисквания.
Ако има терминал за плащане с карта може и да влеза да разгледам.
Но ако е типично бълг. магазин - продавачката да ме посреща с въпрос какво търся, после да ми предлага стоки и да изтъква, че не са турски ще си излеза. Турския детски текстил е много качествен, за разлика от родния. А и знам от къде идва преждата за нашия.
Не желая като попитам за напр. бебешки дрешки/за подарък/ веднага да ми набутват дървения комплект за изписване. Ми то детето е към прохождане вече. Но ежедневни човешки, не бебешки дрехи няма или са много по-скъпи от молските магазини.
Но пък рядко пазарувам детско, не съм критерий.
Може би глиганките с анцузи от кварталнатаградинка ще пазаруват.
Няма лошо - все са пари.

# 385
  • Мнения: 18 442
Не бих и ще се обоснова. Няма такова магазинче, което да може да предлага на цени като големите сайтове по намаления. Например боди на George ми излиза към 2.50 лв. без намаление. Цяла дрешка на Mothercare съм взимала под 7 лв. Пижамки, комплектчета, одеалца - качествени и красиви, с правилни кройки и без стърчащи шевове, излизат много изгодно. В такова магазинче мога да вляза за нещо дребно - шапка, чорапки, но сезонният пазар няма да ми е изгоден.

# 386
  • Мнения: 5 647
Смятате ли,че един търговски обект продаваш на дребно - т,е, магазин,работеш по цени на едро би работел добре и бихте ли пазарували такива стоки за децата си?

Йови, за да продаваш на цени на едро, трябва да купуваш големи количества, което едва ли ще ти се избие за малко магазинче. Всеки доставчик дава по-добри цени, но ако взимаш количества. Доставната цена за 100 бр. е една, а за 1000 броя съвсем друга, какво остава за 5-10 броя. В складовете на едро е същата работа - имат изискване да се купуват над определени бройки, никой няма да тръгне да ти вади от пакет по 1-2 бодита примерно.
Аз лично не пазарувам от магазини, в които не мога да платя с карта или от такива, в които продавачката те гледа постоянно в ръцете и се втурва да ти предлага нещо. А и не толерирам магазини, в които не издават касов бон. Казвам тези неща, за да си ги сметнеш като си правиш план, защото много бизнеси, опитвайки се да "оцелеят" с хитринки на дребно, приключват много бързо. От малки магазинчета мога да си взема нещо по-артистично, например - бижута, ръчно рисувани дрехи, декорация за дома, ароматни свещи и др.подобни.

# 387
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694

Асортимента ти е крайно недостатъчен.
Само с кафе и сокове според мен няма да стане.
Най големи опашки съм виждала в закусвалните за дюнери и пилета.
Дори и в обедно време половината им маси са свободни.

 

# 388
  • Мнения: 4 275
Нинес, йови е производител, доколкото си спомням Simple Smile Та, няма да купува от трети лица Simple Smile

# 389
  • Мнения: 190
Смятате ли,че един търговски обект продаваш на дребно - т,е, магазин,работеш по цени на едро би работел добре и бихте ли пазарували такива стоки за децата си?

Йови, за да продаваш на цени на едро, трябва да купуваш големи количества, което едва ли ще ти се избие за малко магазинче. Всеки доставчик дава по-добри цени, но ако взимаш количества. Доставната цена за 100 бр. е една, а за 1000 броя съвсем друга, какво остава за 5-10 броя. В складовете на едро е същата работа - имат изискване да се купуват над определени бройки, никой няма да тръгне да ти вади от пакет по 1-2 бодита примерно.
Аз лично не пазарувам от магазини, в които не мога да платя с карта или от такива, в които продавачката те гледа постоянно в ръцете и се втурва да ти предлага нещо. А и не толерирам магазини, в които не издават касов бон. Казвам тези неща, за да си ги сметнеш като си правиш план, защото много бизнеси, опитвайки се да "оцелеят" с хитринки на дребно, приключват много бързо. От малки магазинчета мога да си взема нещо по-артистично, например - бижута, ръчно рисувани дрехи, декорация за дома, ароматни свещи и др.подобни.

Магазина няма да е никак малък,Ние сме производители и  мога да си позволява да продавам на цена на едро,дори и на дребно,Но освен нашите продукти ще има и стоки на още две три чужди фирми,Да,помислила съм за пос терминали и разбира се надявам се да случа на продавач консултанти,Исках мнението тук на повечето майки,защото за мен това е една отдавнашна мечта да продаваме дрешките си в наши търговски обекти,

Общи условия

Активация на акаунт