СТОЙНОСТИ НА ЧГХ - тема 7

  • 75 026
  • 806
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 476
Здравейте, сигурно въпросът ми е много глупав, но след много колебания, реших все пак да пиша. На 10 ден от предполагаема овулация (засечена с тест за овулация) пуснах кръвен тест в Цибалаб (просто нямах търпение) и резултатът беше 0.98. Референтните стойности, посочени от Цибалаб за небременност са >1. Формално резултатът ми е под 1, но 0.98 е доста близо до 1, а и в референтните не пишеше за коя седмица е. Почти съм сигурна, че това е отрицателен резултат, ама има ли наистина някаква минимална възможност това да е бременност. Притеснявам се да не е някоя ИМ. Знам, че най-сигурно да пусна втори тест, но мога чак във вторник.

# 31
  • Мнения: 19 687
0,98 е категорично отрицателен.

# 32
  • Мнения: 545
Привет от мен, минаха вече 6 месеца от аборта  на 21 ноември проверих ЧХГ беше 0.115 и започнахме отново опити.Дойде ми последно на 5 декември и от тогава нямам менструация.На 26 декември ми се появи едно кафеникаво зацапване за час два и спря , така и не ми дойде .Днес  пуснах кръвен, защото никога не ми е закъснявало  освен случая когато бях бременна, излезна резултата и отново е 0.115 в същата лаборатория.Имам болки в гърдите, някакво придърпване в яйчниците особенно вечер, често уриниране.

# 33
  • Мнения: 1 159
Както и да го погледнеш си е отрицателен резултат. Или поне за момента е такъв. Възможно е в организма да има малко количество ЧХГ без да има бременност и затова в повечето лаборатории е посочена стойност над 5 за + резултат.
Възможно е също да е остатъчна стойност от ЧХГ ако е имало биохимична бременност.
Може тъкмо да е започнал да се покачва и затова да е ниска стойността - особено ако не е засичана О.

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 11:47 от Organza

# 34
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета!

Пиша за първи път по тази тема, но в събота видях за първи път 2 чертички на тест за бременност.
Не смея да се зарадвам, защото малко ме притеснява, че са ниски стойностите на ЧХГ.

14.01.2017 - 32.7  U/l. Реф. 0 - 1
16.01.2017 - 75 U/l. Реф. 0 - 1

Последният ми МЦ започна на 13.12.2016, но реално не знам кога ми е била овулацията. Знам само, че е била преди 06.01, защото тогава започнах да меря БТ и си е все висока.

Изчетох 100 теми и съм много притеснена да не е биохимическа или извънматочна. Калкулаторът показва, че се удвоява на всеки 38 часа, но за тези ниски стойности не би ли трябвало по-бързо да се покачва.

Извинявам се, ако е объркано, това ми е първа бременност (дано да е успешна) и съм много притеснена. То даже и на лекар няма смисъл да се ходи още с тези ниски стойности.

В сряда ще пусна още един тест, за да проследя развитието, но дотогава мозъкът ми ще откаже.

Знам, че е безсмислено да се сравняват стойности на различни хора, но моля ви, кажете ми, имало ли е тук момичета с такива стойности и какъв беше резултатът?

Поздрави!

# 35
  • Мнения: 19 687
Покачва се по учебник. Ако се притесняваш, пусни още един, но при условие, че нямаш зацапвания, просто изчакай още десетина дни и отиди за сакче Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6
Оле, много благодаря за бързия отговор! Нямам зацапвания слава Богу, имам някакви наболявания ту вляво, ту вдясно, ту около пъпа. Коремът ми е мн подут и гърдите ме болят, но нищо друго. Ще пусна още един в сряда и ще пиша пак Simple Smile
Още веднъж благодаря Simple Smile

# 37
  • Мнения: 19 687
Наболяванията ги имах до 15а седмица Laughing Хайде, успех Hug

# 38
  • Мнения: 394
Аз съм имала две биохимични и стойностите на ЧХГ не се покачваха, а падаха. При извънматочната пък до колкото знам нарастват но с много по-бавни темпове, някои момичета дори са споделяли за нарастване, после понижаване после пак нарастване. В твоя случай си има перфектно нарастване, а стойностите за да станат високи нали все пак трябва да тръгнат от ниски, не започват изведнъж от 500 примерно Simple Smile Стискам палци всичко да е наред, но към момента наистина изглежда като да е  Hug

# 39
  • Мнения: 15
Здравейте,  Hug

Писах и в други теми,и най-накрая попаднах на подходящата!  Wink
Бременна съм в 5г.с + 3 д. ,в 4г.с ми беше първия преглед, на който се видя черна точка (много малка 2мм) Доктора се  въздържа 100% от категоричен отговор.Пуснахме изледване на ЧХГ и стойността беше 938.90 ,втори тест не съм правила поради причини,че НЕ знаех и работното ми време не го позволява...а втория ми преглед е на 27.01.17г  Tired

Въпросите са ми,нормални ли са стойностите на ЧХГ ,нормално ли е все още да ме предърпва корема (с вече доста по-слаби болки) , и какви други изследвания трябва да направя.Също така чета ,че при самото имплантиране има зацапване,аааа аз нямах.Симптомите също са ми доста оскъдни.Нямам гадене,повръщане,сънливост,умора,раздразнителност. Имам само болки в гърдите и бяло течение ...  Thinking Thinking Thinking

# 40
  • Мнения: 19 687
Само по себе си това чхг като цифра е добро, радвай се, че сте видяли точица. Рано е за симптоми, не се вторачвай в тях. Зацапването е по-скоро изключение, а не правило. Болките и придърпванията са нормални. Честито!

# 41
  • Мнения: 18
Здравейте,
аз имам въпрос, свързан с мерните единици в тестовете. Днес си направих тест за бета ЧХС и резултатът излезе 272 mu/ml. В повечето статии, които теча по темата, мерната единица, която се споменава е MIU. В английски сайтове пише, че са една и съща мерна единица, но все пак реших и тук да питам дали вие знаете нещо по въпроса. И съответно това положителен или отрицателен резултат е.

# 42
  • Мнения: 394
Едно и също е и всичко над 20-25 е със сигурност положителен.  Party

# 43
  • Мнения: 18
Благодаря за отговора.
А това, че съм родила вече преди 8 месеца, не би могло да влияе на този резултат, нали? т.е. организмът отдавна би трябвало да се е изчистил от предишната бременност?

# 44
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора.
А това, че съм родила вече преди 8 месеца, не би могло да влияе на този резултат, нали? т.е. организмът отдавна би трябвало да се е изчистил от предишната бременност?

Да.

Общи условия

Активация на акаунт