Питане относно металокерамичен мост

  • 1 702
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 715
Здравейте, преди 6г. ми поставиха металокерамичен мост долу в дясно, на 3-те последни зъба. Мъдрецът е изваден. Забелязах, че на последния зъб се беше отчупила много малка част от бялото покритие. В последните 3 седмици обаче по необходимост дъвча само на тази страна и отчупеният участък е станал по-голям(може би 1/5-та от горната повърхност на зъбчето) Парченцето (керамиката?) явно съм глътнала, опасно ли е? В това състояние налага ли се мостът да бъде подменен?

# 1
  • Мнения: X
Аз съм подобен случай. Моят мост е доста стар, едно парченце от пластмасата се отчупи. Консултирах се с няколко стоматолози, включително и тук в сайта, но ме увериха, че проблемът е никакъв. Евентуално, ако те дразни мястото, като го закачаш с език, можеш да отидеш да ти го изпилят малко. Мостът не се държи на пластмасата, а на металното тяло вътре.Пластмасата е просто дрешка, за красота Wink

# 2
  • Мнения: 5 715
Не ме дразни. Притеснява ме погълнатата част и дали с времето няма да се оголи съвсем. Мисля си дали пък нещо не са се променили ''точките на контакт" щом съм предизвикала такова начупване за кратко време. (Доколкото разбирам при мен не е пластмаса.)

# 3
  • Мнения: X
Да де, аз условно казах пластмаса, имах предвид бялата част. И при мен не е пластмаса, керамика си е.
Няма как да ти стане нещо, това са тънки парченца, пък и щом досега нищо не си почувствала.
При мен отчупването е още може би отпреди две години, така си стои, не се е чупило повече.

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Не ме дразни. Притеснява ме погълнатата част и дали с времето няма да се оголи съвсем. Мисля си дали пък нещо не са се променили ''точките на контакт" щом съм предизвикала такова начупване за кратко време. (Доколкото разбирам при мен не е пластмаса.)

Не проблем, че сте глънала отчупеното парченце. Както сама сте се досетила, вероятно има промяна в контактните точки и след като вече е нарушена целостта на керамиката, то тя ще продължи да се "отлюспва". След като мостът е скоро слаган, редно е да се обърнете към стоматологът си и да се намери решение.

# 5
  • Мнения: 5 715
Зара, благодаря за отговора.
Преди 6-7 г. е сложен мостът. Не е имало проблем, докато преди месец не ми извадиха мъдрец от противоположната страна. Уж всичко мина, но продължавам да имам усещането, че контактът на зъбите (всички) при затваряне не е същият. Изобщо при допиране на горните с долните зъби все едно не ми е комфортно (не мога да измисля точна дума). Може усещането да не е реално и да се дължи на това, че все още не е отшумяла напълно травмата. Факт е обаче това отлюспване. Зъболекарят правил моста вече не е в България. Какво мога да направя в тази ситуация? Да изчакам още, за да отмине травмата? Възможно ли е изобщо при ваденето на мъдреца челюстта да се е разместила (трайно)? След ваденето на мъдреца имах силни болки в ставите на челюстта от двете страни, които отминаха. Сега имам само усещането, че не се чувствам както преди. Към какъв специалист да се обърна според вас?

Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 11:18 от Kaktus s usmivka

# 6
  • Мнения: X
При мен долната и горната челюст изобщо не съвпадат никъде при затваряне. На долната челюст и от двете страни ми липсват последните зъби, но не мисля, че има някаква взаимна връзка с отчупването.Да не би при ваденето на мъдреца стоматолога да го е счупил?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт