Хипеаструми (Амарилис)

  • 26 049
  • 132
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 635
Пожълтяване на листа не би ме притеснило, но на пъпка...това е проблем.  Confused Дано ме лъжат предчувствията ми за луковицата ти.
Давай смело я почиствай да я видим.

# 121
  • Мнения: 635
Ето ги 5 "грамофончета" разкрити.  Heart Eyes Леко са клюмнали надолу, но изглеждат чудесно на по- високо място.




Анито, какво стана с твоята луковица? newsm78

# 122
  • София
  • Мнения: 458
С луковицата всичко е наред - поне така изглежда. Няма петна, чиста е. Обаче коренитеееее..... лелеее..... цяла брада гнилоч. Махнах абсолютно всичко. Останаха само 3 коренчета чисто бели. Мина целия процес на обработка - калиев перманганат, "Акробат", накрая корените с "Шампион" и обратно в саксията с нова почва.
И сега ще чакам да видя резултата. Незнам само тази сбръчканата пъпка да я махам ли?

Махнах и тези потъмнелите  корени, защото ми се видяха червеникави, само трите бели оставих, като единия подрязах, защото имаше нещо загнило в края.

# 123
  • Мнения: 635
Супер. Браво.  Hug
Дънцето твърдо ли е? Няма гнило по него? Надявам се го поръси хубаво? Корените ще пораснат, най-важното дънцето да е наред.

За коя сбръчкана пъпка питаш? За пожълтялата ли? И аз не знам. Остави я да видим какво ще стане с нея.

Сега не го поливай въобще. Достатъчно е хидратирано от цялата обработка пък и няма корени.

Надявам се внимателно я мокри да не влиза в шийката, че ще отидат и другите пъпки.

Последна редакция: нд, 12 мар 2017, 21:45 от Pollux

# 124
  • София
  • Мнения: 458
Ха! Снощи писах, пък не съм постнала Simple Smile
Дънцето  е здраво. Изгнилите корени изчистих/остъргах до дъно. Като киснах, гледах разтворът да не прелива през шийката, надявам се да не съм я намокрила. Сега ще чакам резултат.

# 125
  • Мнения: 635
Ха! Снощи писах, пък не съм постнала Simple Smile
Дънцето  е здраво. Изгнилите корени изчистих/остъргах до дъно. Като киснах, гледах разтворът да не прелива през шийката, надявам се да не съм я намокрила. Сега ще чакам резултат.

Супер! И аз ще чакам.  Hug

При мен цъфти белия MONT BLANC -прилича на кокиче.
На много висок цветонос и само с три цвята, но пък големи.



# 126
  • София
  • Мнения: 458
Леле! Колко Амарилиса имаш ти? Постоянно нещо цъфти при теб Wink

# 127
  • Мнения: 635
Леле! Колко Амарилиса имаш ти? Постоянно нещо цъфти при теб Wink

20  Laughing Засега.

# 128
  • Мнения: 635
Ето го напълно разцъфнал. Много го харесвам. Има лека къдравост по края на цветолистчетата.  Simple Smile



# 129
  • София
  • Мнения: 458
Моят прецъфтя. Отрязах цветната дръжка. Сега какво да правя с "марулята"? Като махнах цветоноса, листата видимо дръпнаха на височина. Да го засуша(той не е поливан скоро де) и да чакам да пожълтеят листата, или да вадя направо с листата и да жълтеят извън саксията?

# 130
  • Мнения: 1
Най-сетне се отвориха и 4-те грамофончета на Ред Велвет. И все пак не ни радват за кратко...вече толкова време ми е радост за окото.  Heart Eyes Безумно красив е, обожавам го.  Бих си купила още една такава луковица да ме радват в различно време на годината.  Laughing





# 131
  • Мнения: 1 483
Какви красоти показвате! Възхищавам се.
Аз съм абсолютен лаик с цветята. Наскоро си купих луковици амарилис, веднага ги забодох и едната се хвана, но другата поизсъхна. Като я извадя от саксията - няма никакви коренчета под луковицата. Някакви идеи как да я съживя?
Също виждам, че вашите са бели и лъскави, а моята е цялата в пръст и може би трябва да я поизмия...

# 132
  • Мнения: 1 483
Дами, почнах да мия луковицата, но цялата й сърцевина беше изгнила и се изсули. От външната страна има мъничък израстък, може би бебе? Има ли шанс да я спася? Прикачвам снимки, за да видите.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт