IsoFix Столчета

  • 1 976
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Надявам се темата да не се повтаря, макар че все е писано.

Моля дайте мнения за столче категория 6 мес-3 год или подобно от типа сменящо позиция на облегалката.
Важно е да е от типа IsoFix и производните, десен за момче.
Бюджетът ми е 400 лв. с вкл.база.
Бих взела от английския Амазон, като се опасявам дали ще дойде здраво.
Нямам против да е Чиполино, Лорели, стига да е удобно и здраво.

Гледам от този тип:
Britax:




Имаме няколко неща на Cosatto, но е неоправдана цена на фона на другите:


Благодаря ви предварително!  newsm51




# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
http://www.peter.and.bilyana.net/2013/06/10/detski-stolcheta-za- … 4-modela-sedalki/
Не бих взела столче за повече от една група, освен II-III. За 400 лв има много добри оферти, а на черния петък - направо попадения. За 0+ група препоръчвам пег перего. Малко е тежко, но за детето до скоро беше удобно. Върви по-дребен и ползвахме столчето от 1 месец, до година и седем месеца. Още се вмества в седалка и облегалка, но краката му се издължиха и виждам, че не му е комфортно. Ползвахме го без изофикс в обратна на движението посока. Сега поръчах на джейн екзо I+ група, пък да видим какво ще дойде. Ако не ни хареса, обмислям да го върна, резервата е макси коси руби от амазон. И двете така ми излизат под 300 лв (за вече поръчаното се възползвах от оферти в петък).
Успех в избора, то човек трябва висше специално да има в сферата, за да избере...  Laughing
Много ме впечатли кидди фенификс 2 и за малко да поръчам него онзи ден за 350, но ми се стори, че моят немирник трудно ще понесе позицията на ръцете, в която ще трябва да пътува докато отхвръкне малко, за да му е по подлакътно, ако мога така да се изразя... Simple Smile
Дано съм била полезна, в петък вечер сънувах столчета от целодневното четене на материали, сравнения и клипчета... Stuck Out Tongue

# 2
  • Мнения: X
 Моето дете вече 3 години пътува безпроблемно в Киди (друг модел, но на същия принцип)! Горещо препоръчвам! Стола го купих от Амазон точно, не е имало проблем с целостта му - използвах посредник. Смятам скоро да инсталирам бебето на него, а за свикването - никой не го пита  smile3506 (направо ме замисли, какво ще стане, ако бебето реши да прояви и тук проклетията си)!
 Не мога да съм полезна за показаните столчета, защото вече проучвам нещата за по-горната група, но съм съгласна с Иса Писа, че не е добре да се прескача група и е най-добре да се купи стол за 9-18 кг.

# 3
  • Мнения: 45
Благодаря ви за експертните мнения  Hug
Попаднах на Петър и Биляна, но честно казано много много ме объркаха и тези таблици супер зле  Crazy Влизаш във филма. Като си спомня какво беше с количката, ужас!!!

Относно възрастовата група - мислех, че това 6 месеца - 3 години е що-годе малка група(както съм дала и снимката). В момента сме в кошче и краката стърчат, а и като е без изо-фикс всичко се клати Sad

Моля за линкове например към Амазон или където мислите, че е изгодно на дадения продукт. Наистина съм в питанка какво и от къде.
А какво мислите за по-"българските" марки, например това ми излгежда луксозно като материали:

Детско столче за кола с ISOFIX VIP Chipolino СИТИ КРОС (9-25 кг) Черно 2016


# 4
  • Мнения: 45
Направо да взимам това и да не чета повече, че полудях!

https://www.amazon.co.uk/dp/B016224R8A/ref=twister_B01GOB9QQC?_e … ng=UTF8&psc=1

В крайна сметка този цвят за момче за мен е ОК. Има и черен на по-ниска цена, но този ми допада доста.
Има ли нещо негативно в това столче?

# 5
  • Мнения: X
Хубав е стола, вземай го. Има и добри параметри по отношение на сигурността, което е важното в случая!

# 6
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
https://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Rubi-Group-Seat-Phantom/dp/B0 … ds=maxi-cosi+rubi
има и в други цветове
https://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Rubi-Group-Seat-Phantom/dp/B0 … i%2Brubi&th=1

И вашата идея не е лоша, щом е за една възрастова група, което е по-важно от цвета. Stuck Out Tongue Аз, лично, бих предпочела облегалката около главата да е по-обособена (да илиза над рамената и да обхваща хубаво главата от двете страни), за по-добро предпазване в странично направление.
И с пожелание, каквото и да изберете, лоши неща да не се случват!

Общи условия

Активация на акаунт