По-вкусна Коледа с "Градус"

  • 20 108
  • 266
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Любимият ми спомен от Коледа е свързан с една пълнена тиква с най-различни сушени плодове, локум , сурови плодове и разни други вкуснотийки, която буквално се пръсна във фурната и физономията на майка и баба, докато това се случваше. И до ден днешен това е повод а много смях на семейни сбирки!!

# 46
  • Мнения: 5 682
Всяка Коледа за мен е вълшебна от момента, в който и синът ми започна да се включва в приготовленията. И тук не визирам само коледната вечер, а и всички предходни дни и вечери, в които си правим изненади, украсяваме /не го правим в един ден, а постоянно/, приготвяме си сладкиши и лакомства... Всяка Коледа е едно чудо! Това е един дългоочакван ден за това вече голямо момче, в който той е първи станал от леглото с блеснали очички.... заради подаръците разбира се  Laughing

# 47
  • Мнения: 249
Любимите ми спомени от Коледа са от детството ми.Отивахме на село, на гости при баба.Никога няма да забравя, живият огън в камината, дъхавата баница със сирене, крехката печена кокошка.Мил спомен ми е и украсата на елхата със стъклени играчки, станиол и памук.

# 48
  • Мнения: 384
Коледа е любимото ми време от годината. Цялото семейство се събира около масата отрупана с най-различни вкусни ястия. Винаги украсяваме живо коледно дръвче от което се разнася прекрасния аромат на гора. Незаменими са моментите когато семейството е заедно.

# 49
  • Мнения: 166
Коледната трапеза винаги я свързвам с приятния аромат на вкусни гозби, щастливите ми дечица и сладките приказки с моите близки и роднини. Трапезата е голяма,събираме се доста любими хора и си прекарваме чудесно, всички опиянени от Коледният дух и ароматните свещи мммм...

# 50
  • Мнения: 243
Празничните традиции в нашето семейство са дружното приготвяне на постната вечеря за Бъдни вечер с 9 ястия, включително содената питка с паричка, прикаждане на трапезата от най-възрастната жена и започване на вечерята. Задължително всеки си избира по един орех, който се чупи и по него се гадае дали следващата година ще е плодородна. За Коледа също подготвяме празнична маса, но с пълнена пуйка и тогава си разменяме подаръци.

# 51
  • Мнения: 2 957
Любимите ми спомени от Коледа са от детството ми - много избираната жива елха/всеки от семейството си харесваше различна/ и суетнята на баща ми да намери къде е миналогодишната стойка за елхата Grinning Майка ми прекарваше с часове в кухнята, за да приготви ръчно точената баница с тиква и ябълки, коледните меденки с орехче  в средата, сладките пурички с мас и локум, посипани с пудра захар .И от тези вкусотии не само кухнята , а целия апартамент ухаеше  коледно. А сутринта всички скачахме рано от леглата, за да видим какви подаръци има под елхата - дълго чакани, описани в сърцераздирателни писма до Дядо Коледа!

# 52
  • Мнения: 1 504
Изобщо стане ли 1ви декември,ми е коледно.Само един любим спомен нямам...помня как с брат ми се опитвахме да открием подаръците,а вече по-късно подарявахме и ние.Майка ми е готвач така,че празничната маса винаги е била претрупапа и незабравима...Много светъл празник..елха,свитлини..питка,баница с късмети и паричка.Като дете тая паричка ме преследваше,сега нещо не й се чува за мене.

# 53
  • Мнения: 394
Любимите ми спомени от дните около Коледа са доста,но първи ми излиза спомена за голямата жива елха,която баба взимаше и тя стигаше почти до тавана  и разбира се  винаги щедро украсена.С брат ми спяхме в стаята с елхата и вечер се стараехме да не заспим,като гледахме на тавана фигурите,които се образуваха от горящата печка и си измисляхме истории,за да стоим будни,но така и не можахме за толкова години веднъж да видим Дядо Коледа Simple Smile и на сутринта еуфорията с подаръците,които са вече под елхата винаги е била несравнима.Днес когато живея на доста километри от семейството ми,търпението да се съберем точно по Коледа е най-голямо.Аз приготвям разни дребни сладки,майка прави салати,разядки и други такива,а като се съберем заедно правим вечерята,в която се включва и татко.След това се нареждаме на подредената масата да си хапваме,приказваме,веселим с по-малките членове на семейството и т.н.,за мен по-хубав празник от Коледа няма,само да сме живи и здрави още дълги години да го посрещаме!!!

# 54
  • София
  • Мнения: 826
Обожавам Коледните празници!!!О-Б-О-Ж-А-В-А-М гиииии!Нямам търпение в кухнята да замирише на вкусотийки...да гледаме през прозореца как снегът затрупва всичко....да разопаковаме подаръци и цялото семейство да се събере заедно!  Close-mas: Nature Snowman Close-mas: Nature Snowman Close-mas:

# 55
  • Мнения: 13 545
Поводи за събиране с близки има много.
Но по Коледа атмосферата и настроението на всички е много различно. Във въздуха се усеща трептене от щастие за предстоящите празници.
По Коледа на село,мили и скъпи спомени с отдавна напусналите ни баба и  дядо. Сега ние сме тези които показват как и какво се прави на този празник.
Мека питка, хубава задушена кокошка с кисело зеле и много още......вкусотии.

# 56
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
С нетърпение чакам Коледа всяка година, особено сега когато вече имам деца.
Спомените ми са свързани главно с аромата на сладкиши, който се носеше от кухнята на баба и това, че цялото семейство се събирахме по повод празниците, което днес за съжаление е трудно да се случи.

# 57
  • Мнения: 1 480
Моите спомени са свързани със семейната атмосфера,която носят коледните празници. В никой от другите празници през годината,няма толкова топлина и емоция,колкото в Коледа!

# 58
  • Мнения: 554
Имам много любими спомени, но най-топлите винаги са били свързани със семейството и как всички сядаме заедно на празничната трапеза. А след нея в камината се слага огромният бъдник, който да топли къщата през цялата нощ срещу Коледа Simple Smile

# 59
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Всяка година си създавам нови спомени..Обичам Коледа в семейството и всяка една ми е любима.

Общи условия

Активация на акаунт