Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 843
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 1 509
А чували ли сте за схема за намаляване на магнезия?

# 451
  • Мнения: 18 588
А чували ли сте за схема за намаляване на магнезия?

Максималната доза е три пъти по две на ден.После намалям на два пъти по две и накрая три по 1 едно.Така ми каза док.
Само че аз не мога да го намаля,защото не ми помага.В момента го взимам по 4 хапчета и 4 но шпа.Искам да намаля на три,ама не става.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 509
Мерси. Аз пия две хапчета на ден, плюс едно разтворимо хапче. Видях, че на бележката ми на разтворимия магнезий пише 32 седмица. Как да питам гинеколога като не ми го е изписвал той. Wink

# 453
  • Мнения: 152
Мис аз не пиех нош-па, бях го спряла, но днесхго започнах пак 3х2.
Не мисля, че това са подготвителни контракции.

# 454
  • Мнения: 899
И на мен ми каза така 3×2 >2×2 или 4×1 > 3×1 сега съм на средното, но при мен няма болка само стягане и от както ги увеличих така станаха по 2-3 на ден главно вечер. Мен нищо ми нямаше и откак стана със седалищно разположение започнаха. Някой знае ли кога се обръщат с главата надолу

# 455
  • Мнения: 18 588
Те се въртят постоянно.Моето си е в момента с главата надолу.На приятелка се обърна в 8 м.

# 456
  • Мнения: 557
моето бебче на всеки преглед е седалищно и си мисля че така ще си остане , а как искам да заеме позиция и да си го родя нормално.
Да видим какво ще каже АГ на 19.12 където мисля да раждам , какви са възгледите Simple Smile макар и рано

# 457
  • София
  • Мнения: 1 509
И моето е седалищно, но така съм по-спокойна, че няма да ме напъне да излиза Wink А схемата, която споменавате, кога започва да се прилага и за колко време? По седмица или за по ден?
У дома всички карат вирус с повръщане, температура и разстройство, сега ще се моля мен да ме подмине.

# 458
  • Мнения: 18 588
10 дни е максимална доза за да се натрупа в организма,а после се намаля постепенно.

# 459
  • София
  • Мнения: 855
Мис, за Нифедипина има много противоречиви мнения за прилагане по време на бременност. Извън България се изписва с цел успокояване на гладката мускулатура,каквато е матката, при много чувствителна матка, силни и редовни контракции, евентуално да се избегне преждевременно раждане. Обаче е факт че ще подействаи на кръвното и сигурно ще ти се спи по цял ден. Не мога да кажа нищо по-конкретно освен да поискаш второ мнение, ако можеш, преди да го пиеш...

# 460
  • Мнения: 18 588
Да,ще поискам и второ мнение.Знам,че в чужбина е практика,а тук не.Док.ме предупреди,че ще падне кръвното.А аз и без това съм с ниско отвреме-навреме.

# 461
  • София
  • Мнения: 855
Иначе се зачетох в чуждестранни сайтове, в публикации на английски, наистина, доста често се използва за предотвратяване на преждевременно раждане. Колко мг ти изписаха?

# 462
  • Мнения: 18 588
Иначе се зачетох в чуждестранни сайтове, в публикации на английски, наистина, доста често се използва за предотвратяване на преждевременно раждане. Колко мг ти изписаха?
10 мг,мин.доза

# 463
  • Мнения: 251
Miss_Bingley  консултирай се с още един доктор. Това , че ти сваля кръвното не ми се струва добре.
Почивай повече , вчера доста си се изморила. Имай предвид , че Бракстън -Хикс контракциите започват  да зачестят около 26 г.с.
Днес бях на ЖК , Беба е 1275кг /27сед, но вървим една напред. Док каза , че е доста голяма и да си пусна изследвания за гестационен диабет (само това ми липсва) - кръвен захарен профил и гликиран хемоглобин.
Предполагам , че това е изследването , което коментирахте по-напред  в темата,и се прави п/з няколко часа. Изписа ми и билкова кръв , защото хемоглобина пак ми е паднал , въпреки сорбифера. Вече не знам какъв график да правя на лекарствата , интервали едно от др хапче , като ги почна от 6 сутринта , че до вечерта

# 464
  • Мнения: 18 588
Цитат
Miss_Bingley  консултирай се с още един доктор. Това , че ти сваля кръвното не ми се струва добре.
Почивай повече , вчера доста си се изморила. Имай предвид , че Бракстън -Хикс контракциите започват  да зачестят около 26 г.с.

Ми нещо кой знае какво не съм правила-ходих до офиса, на ЖК и в Джъбмо, до магазина за колички, от колата в магазина, не съм ходила кой знае какво. Обаче много се изнервих, ММ ме ядоса, изпаднах в някаква нервна криза, а се ударихме и с колата,славо Богу нищо ни няма, леко почукване, дори драскотина няма и на колата, ама нещо май емоциите ми се събраха.
Много голяма твоята бебе, да си расте все така. Не е задължително да имаш диабет. С тия хапчета вече и аз не знам, как не ги забравяме. Simple Smile Grinning

Общи условия

Активация на акаунт