Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 773
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 23
SilverLining извън Бг и аз знам от познати,че нищо не се изписва,ако има проблеми режима е на легло.Имам приятелка в Германия,която много трудно се сдоби с магнезий  Thinking Тук не знам каква е тази мода да се изписват почти на всеки,ако няма нещо рисково,което го изисква.Майка ми например се чуди много.Родила е 3 деца  от 86,87 и 88 година.С мен като последна и е бил постоянно на топка корема,а и магнезии не са пили.Не знам ние ли сме кекави или човечеството вече е много променено  ooooh!

# 601
  • Мнения: 18 561
Нямо нищо, Десинка,просто аз го пия вече 4 месеца и все максимална доза, три по едно и досега нищо такова не съм чула. Как може да го изписват за успокояване и задържане, за контракции, пък да предизвиква разкритие-не виждам никава логика тук, противоречиво е, но не съм доктор все пак. Peace
Магнезия сам работа не върши, поне при мен. Нещата са добре когато съм на максилани дози и от двете, намаля ли се почват пак оплакванията. От друга страна не се повлиявам много от терапията с но шпа и магнезий, и с тях и без тях пак си имам контракции. Той затова доктора ми изписа непидифин,и каза като пия него да спирам магнезия, че нямало нужда.
Това за чужбина постоянно го слушам, но лично мен не ме касае там как е, защото не съм там и не ми е от полза. Макар,че наистина е чудно как едно време са минавали и без лекарства жените.
Някак не мога да не пия тези неща, щом са ми изписани и не ми е спокойно.
На инжекции се бие папаверин, но шпа, спазмалгон, магнезии.
Ще се обаждам да питам и тук тази докторка, да видя пък тя какво ще каже. Simple Smile

# 602
  • Мнения: 786
Затова и аз казах, че не харесвам израза - "безобидни" лекарства. Аз забременях и двата пъти в Турция- там също ме предупредиха за ношпа-то, че отпуска много мускулатурата на шийката, а това е опасно. Също и Сигридов ме е предупредил, че няма нужда от магнезий, освен ако нямам болки, които се определят, като спазми.

# 603
  • Мнения: 18 561
Мнения всякакви. Само, че моите болки са точно такива. Ако нямаше нужда естествено, че няма да ги пия, и аз не искам да се тъпча с лекарства, ама какво да се прави.

# 604
  • Мнения: 251
Здравейте ,
Регистрирах се в deteto.info и ми изпратиха мн полезна информация. Прилагам линк към книгата "Първите 365 дни посветени на бебето" мисля , че съдържа доста интерсесна информация
http://onlineschool.deteto.info/Default.aspx?page=1

# 605
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз магнезии не пия, изследван ми е два пъти и двата е бил на горната граница... и да ми изпишат, няма да го пия.
Имам болки и то доста, но си ги търпя, шийката е ОК, контракции се намират тук там, но мисля че е нормално... Като цяло се органичавам много от към лекарства ... и сега много ме е яд за тоя антибиотик Sad

# 606
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз пък съм на вълна къде и как ще раждам,та чак го сънувах.Хора, нямам никакво време, а съм в глупава изчаквателна позиция, защото около мен са с по-належащи здравословни проблеми. Каквото са ви давали да пиете, пийте си, не е по-добър вариантът да знаеш, че не си добре, а докторът да казва:а нищо ти няма.В чужбина са малко на естествения подбор, но това е политика, защото имат много раждания, точно по този повод говорих с една майка в Лондон и тя ми каза, че всички доктори знаят методите за задържане и там, но не го прилагат.Та без излишна паника . Всеки случаи е индивидуален, затова и дозите лекарства са ни различни.  Wink

# 607
  • Мнения: 231
Момичета, аз до сега не съм имала контракции и не знам какво представляват. От няколко дни страшно много ме боли таза, кръста и доло ниско костта. Сега като станах си усещам корема, над пъпа като все едно имам мускулна треска. Чудя се това дали може да бъдат контракции или е нещо друго?

# 608
  • Мнения: 18 561
Момичета, аз до сега не съм имала контракции и не знам какво представляват. От няколко дни страшно много ме боли таза, кръста и доло ниско костта. Сега като станах си усещам корема, над пъпа като все едно имам мускулна треска. Чудя се това дали може да бъдат контракции или е нещо друго?
Това са да.Поне според мен.Стягане на корема около пъпа.Едно усещане като мускулна треска,разтягане втвърдяване. Точно същата съм и аз.И кръста започна да ме боли.Синеока,аз също никак не искам да ги пия, мога да търпя,обаче мене ме е страх да не вземе да излиза,знам ли.От др страна си мисля,че всичко е природа и контракциите подготвят организма.

# 609
  • Мнения: 557
Като прочетох това за но-шпа ме обзе страх  Rolling Eyes , аз пия по едно хапче на ден , макар моята АГ ми каза да го спирам и само при нужда да го взимам , но аз като не го взема и си мисля че ме боли и  не искам да рискувам.На 22.12 ще питам дали има опасност от на-шпа.
Момичета при вас появиха ли се киселини ? аз от вчера насам съм много зле  Sick , даже тази сутрин като си пиех хапчетата замалко да повърна , но аз по принцип тръдно ги гълтам  ooooh!

Аз вчера след четене в интернет разбрах следното за позволените храни по време на кърмене и те се описват в много кратък списък Simple Smile : месо , краставици , ябълки , сирене ,кашкавал , хляб , картофи и ориз - като го гледам ми то много неща могат да се измислят Simple Smile с тези продукти

# 610
  • Мнения: 152
Момичета, аз до сега не съм имала контракции и не знам какво представляват. От няколко дни страшно много ме боли таза, кръста и доло ниско костта. Сега като станах си усещам корема, над пъпа като все едно имам мускулна треска. Чудя се това дали може да бъдат контракции или е нещо друго?

Отиди на преглед, и според мен са контракции. Стискам палци всичко да е наред.  bouquet

# 611
  • Мнения: 23
Аз все си мисля, че когато няма силна и периодична болка би трябвало да не е опасно,а наистина да е един вид тренинг на организма.И се надявам, че е така!Същата пациентка,с която се е случило това,което АГ ми разказа,тази година си е родила без да изпие нито едно но-шпа.Но вероятно всичко е много индивидуално.Най-важното е да сме с позитивна нагласа,без лоши мисли.На мен например след увеличението на магнезия се чувствах добре,после след 2дена по-малко пак същото.Чудя се в такъв случай дали ми е недостатъчно в организма?А ако е на горна граница,дали вреди взимането му?Най-вече се замислям дали мога до края да си карам на тази доза,и дали вреди на плода?  newsm78

# 612
  • Мнения: 1 825
Аз също никакви но шпа, магнезии и подобни не пия. Имам стягане на корема, предимно вечер, даже до спешното бях стигнала, но всички лекари казват, че това е нормално. Ако няма кървене и болки на равни интервали - нищо обезпокоително няма и не трябва да се вманиачавам във всяко придърпване, болежка и т.н.  Така и правя и дните минават неусетно  Wink

Мъчи ме друг проблем - неустоима жажда и сърбежи около шията и деколтето, предимно вечер. Другата седмица ще правя обременяване с глюкоза, да видим какво ще покаже.

# 613
  • София
  • Мнения: 855
Някой питаше за киселини....при мен като че ли е на периоди, има седмици в които е много зле положението. Снощи вечерях в 8 вечерта, в 4 тази сутрин се събудих от киселини и отнесох до 6 в седнало положение,над телефона. Разбира се, взех си сода, помогна за 1 час. Само лежане на ляво облекчи донякъде положението и разбира се, заспала съм така без да помръдна и се събуждам от здрава болка в тазобедрената кост от лежането без смяна... Laughing мислех че тея работи с болежките идват чак към пенсионна възраст но от скука започнах да мрънкам и аз  Mr. Green
За контракции винаги пробвам лежане и засега става. Няма манджа или чистене на света, което да е по-важно от бебето- хоризонтирам се веднага.
Момичета, вие в какви пози си почивате вкъщи? Аз много често стоя седнала с изправен  гръб или седнала в поза "лотос" и понякога се притеснявам да не съм сгънала нанякъде бебето  Embarassed Той е много спокоен, милият, и не реагира, а си шава на някакви негови си интервали. Предполагам, че ако му е неудобно ще реагира? Днес съм цар на тъпите въпроси  Embarassed ooooh!

# 614
  • Мнения: 104
Аз също не мога да разбера дали имам контракции или не newsm78  Случвало ми се е на няколко пъти след вечеря да ми стане твърд корема, но само под гърдите. Ношпа не съм пила изобщо, дано не се налага, а за магнезий питах лекарката тя ми каза, че щом нямам никакви оплаквания няма нужда да го пия. Пия ( дъвча) само малтофер, че ми е нисък хемоглобина.  Никак не ми допада на вкус,ама няма начин заради бебче  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт