Кървящи хемороиди ПОМОЩ!

  • 42 682
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!
От 20 и няколко годишна възраст имам хемороиди (в момента съм на 30) , като до сега никога не са ми създавали толкова сериозни проблеми. Обикновенно отшумяват за няколко дни и не се появяват отново с месеци. Този път обаче от седмица имам огромен външен , с размерите на малко бобче или две грахови зърна едно до друго. Личния ми лекар ми предписа Детралекс ,Ендотелон и противо-възпалителен крем с лидокаин. ОК , обаче снощи докато се почиствах (гледам да спазвам отлична хигиена , веднага щом усетя изпотяване или дискомфорт се почиствам с бебешки мокри кърпички) установих че гадината кърви , при това доста обилно. Обадих се на личният си лекар , които настоя да отида в хирургичен кабинет в Пирогов. Там , след час и половина чакане , ми казаха просто "Мдаааа , хемороидален възел е кръвнал. Ако пак кърви елате пак, Хубаво е да се оперира" След което просто го набутаха навътре и ме пуснаха по живо по здраво. Днес поветих GP-то , които ме насочи към Д-р Радионов , в окръжна болница и утре сутрин съм на консултация (тук е момента да питам някой дали има впечатления от него). Малко ме е страх , чета всякакви ужасии , неуспешни операции , много дълго възстановяване и т.н.  Моля ви , които е минал вече през това да сподели , по какъв метод са го оперирали , колко е продължило възстановяването , до колкото знам след оперативния период е много болезнен , как става изхождането през това време?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите кървят о твреме навреме и минава. Не съм се оперирала и не смятам да го правя.
Не знам какво си очаквала да направят в Пирогов, но те повече от това няма какво да направят в спешен кабинет. Със сигурност кървящ хемороид не е повод за спешна операция.
Между другото не съм убедена, че мокрите кърпички са най-подходящото средство в момента. Съдържат химикали, които малко или много дразнят. По-добре почиствай с чиста вода без сапун.

# 2
  • Мнения: 12
Еми затова бебешки , защото са уж без алкохол и химикали. Колко време обикновенно ти седят? Интерестното е че след като прокървя болката като че намаля , сега е просто концентрирана там от където е кървяло , но поне не е целия болезнен както преди. Първите няколко дни след като се влошиха нещата така ме болеше че не можех да мисля.

# 3
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Пробвай с цикатридина супозитории десет дни. Ще ти минат, какви операции??? Половината население е така.

# 4
  • Мнения: 7 325
Остави кърпичките и прави промивка с тетра. Забрави операциите. Спазвай хранителен режим. Гледам си мъж, това обяснява паниката  Laughing. Повечето раждали жени си живеем с тази гадост и гледаме да ги контролираме. Прочети из нета кога се налага операция. Болезнено е и е изключително неприятно, но не е повод за стрес и драми.

# 5
  • Мнения: 5 820
   Чела съм за операция на хемороиди. Не е предпочитано средство за премахване на хемороиди. Прави се такава операция, когато вече стане критична ситуацията. Иначе мине малко време след операцията и пак се появяват. Изводът е: няма смисъл от подобна операция.

   

# 6
  • Мнения: 12
На външен хемороид супоситори ще помогне ли? Аз го мажех с Прокто гливенол , но сега не смея заради раната. Отностно операцията - и аз не съм много очарован , но предвид че работата ми е да седя цял ден пред компютър и страданието е постоянно , опцията за 1 месец адски болки и после да съм ОК ми се вижда все по-примамлива.

# 7
  • Мнения: 3 696
резултата не винаги е ок. на такива неща съм се начела тук, и ми се струва,че състоянието ти не е чак толкова тежко ,като за операция, от какво се възпаляват забелязал ли си, не е от стоенето, всички седим, пробвай различни чайчета билкови и кремове, тези които предписват на мен са ми мазни и никаква работа не вършат, ползвам белия крем на Рачев, той някак не им разрешава да се разхождат и свива, потърси го в интернет, като ги набуташ с него не мърдат после

# 8
  • Мнения: 5 820
резултата не винаги е ок. на такива неща съм се начела тук, и ми се струва,че състоянието ти не е чак толкова тежко ,като за операция, от какво се възпаляват забелязал ли си, не е от стоенето, всички седим, пробвай различни чайчета билкови и кремове, тези които предписват на мен са ми мазни и никаква работа не вършат, ползвам белия крем на Рачев, той някак не им разрешава да се разхождат и свива, потърси го в интернет, като ги набуташ с него не мърдат после

   Чувала съм добри отзиви за този крем, но не съм го изпробвала.

# 9
  • Мнения: 3 696
в начален стадий съм чувала ,че ги свива и прибира, при мен е много зле, но не съм се решила за операция, защото от едни ластици ми докараха големи проблеми, а за операция не мога и да си помисля, въпреки това, само от този  крем имам облекчение, човек може да се движи спокойно, иначе  с онези мехлеми ми изскача и стомаха 

# 10
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 236
Цитат
Този път обаче от седмица имам огромен външен , с размерите на малко бобче или две грахови зърна едно до друго.

Това ли е огромен външен за теб,явно защото не си виждал с размерите на череши или големи гроздови зърна Mr. Green
Споко човече,не е драма,ще свикнеш Mr. Green

На мен лично добре ми действа зеления Матсан Дойч със змийска отрова-можеш да пробваш спокойно,понеже лично доктора ,който ми го препоръча каза,че хемороидчетата позволявали експерименти с различни мазила,докато се налучка подходящото Mr. Green

# 11
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
На външен хемороид супоситори ще помогне ли? Аз го мажех с Прокто гливенол , но сега не смея заради раната. Отностно операцията - и аз не съм много очарован , но предвид че работата ми е да седя цял ден пред компютър и страданието е постоянно , опцията за 1 месец адски болки и после да съм ОК ми се вижда все по-примамлива.
ще помогне, споко... а операциите обикновено не са винаги ок, даже в повечето случаи.

# 12
  • Мнения: 3 696
лют ли е този матсън дойч, какво прави

# 13
  • Мнения: 7 325
На външен хемороид супоситори ще помогне ли? Аз го мажех с Прокто гливенол , но сега не смея заради раната. Отностно операцията - и аз не съм много очарован , но предвид че работата ми е да седя цял ден пред компютър и страданието е постоянно , опцията за 1 месец адски болки и после да съм ОК ми се вижда все по-примамлива.
Ако да седиш седнал ти е толкова непоносимо ползвай надуваем малък пояс. Облекчава доста.

# 14
  • Мнения: 12
Ползвам и у нас и на работа , как иначе.

Общи условия

Активация на акаунт