Избор на сушилня - 7

  • 116 394
  • 788
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 2 521
Клас на сушене е разликата. Първата е клас А, аз имам такава. Другата разлика е Програмата Хигиена на първата. Никога не съм я ползвала. Изборът ми беше заради клас на сушене А.
Машината е страхотна.
Благодаря ти, изприщих се от избиране на уред, а и сайта на сименс не е върха.

# 751
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
И на двата Сименса е А++. Simple Smile

Афродита, благодаря за отговора за възглавниците. bouquet слагаш ли от топките за разбухване?

# 752
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ето ги нагледно разликите:
SIEMENS WT47W540BY:
Клас на кондензационна ефективност A. Скала от G (най-ниска ефективност) до A (най-висока ефективност).
Претеглена кондензационна ефективност при стандартна програма Памук: 91 %.
Специални програми: вълна finish, смесено пране, outdoor, хавлиени кърпи, юргани, възглавници, времева порграма за топло пране, времева програма за студено пране, Памук, Синтетика, Алергии плюс/хигиена, фино дамско бельо, супер кратка 40, ризи/ блузи
SIEMENS WT45W561BY:
Клас на кондензационна ефективност B. Скала от G (най-ниска ефективност) до A (най-висока ефективност).
Претеглена кондензационна ефективност при стандартна програма Памук: 84 %.
Специални програми: вълна finish, смесено пране, outdoor, хавлиени кърпи, времева програма за 30мин.топло пране, юргани, възглавници, времева порграма за топло пране, времева програма за студено пране, Памук, Синтетика, фино дамско бельо, супер кратка 40, ризи/ блузи

# 753
  • София
  • Мнения: 2 521
Благодаря девил, това ми беше убягнало - класа на кондензация А.

# 754
  • Русе
  • Мнения: 5 347
alpha_beta това имах предвид под Клас на сушене. Сутринта през телефона бързах Simple Smile

# 755
  • София
  • Мнения: 2 521
alpha_beta това имах предвид под Клас на сушене. Сутринта през телефона бързах Simple Smile
Поръчана е машината. Стискам палци да съм доволна, уж не съм капризна, ама от много четене така става. Много благодаря за коментарите!

# 756
  • Мнения: 1 597
Хм, това с клас кондензация си е чиста спекулация според мен . Какво значи Клас на кондензационна ефективност A.  Освен това емисиите на СО2 са по-малко при втората.

# 757
  • София
  • Мнения: 12 006
И на двата Сименса е А++. Simple Smile

Афродита, благодаря за отговора за възглавниците. bouquet слагаш ли от топките за разбухване?
Не, защото нямам, но пък слагам по 1 възглавница, ако е 50х70, декоративни - по повече. Ако сложа 2 големи по-бавно се сушат, отколкото една след друга.

# 758
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 034
Клас на сушене е разликата. Първата е клас А, аз имам такава. Другата разлика е Програмата Хигиена на първата. Никога не съм я ползвала. Изборът ми беше заради клас на сушене А.
Машината е страхотна.
Благодаря ти, изприщих се от избиране на уред, а и сайта на сименс не е върха.
Сайта на експо има повече инфо.

# 759
  • Мнения: 58
До края не месеца ще си купя сушилня на Бош, за да се възползвам от удължената гаранция.Чудех се дали си заслужава да дам 200лв отгоре за самопочистващ се кондензатор?Ако не е самопочистващ се, на колко време трябва да го чистя ?

# 760
  • Мнения: 140
До края не месеца ще си купя сушилня на Бош, за да се възползвам от удължената гаранция.Чудех се дали си заслужава да дам 200лв отгоре за самопочистващ се кондензатор?Ако не е самопочистващ се, на колко време трябва да го чистя ?

На някой модели и  самопочистващите се кондензатори имат нужда от почистване (сервизно) след определен период от време.

# 761
  • София
  • Мнения: 12 006
До края не месеца ще си купя сушилня на Бош, за да се възползвам от удължената гаранция.Чудех се дали си заслужава да дам 200лв отгоре за самопочистващ се кондензатор?Ако не е самопочистващ се, на колко време трябва да го чистя ?

На някой модели и  самопочистващите се кондензатори имат нужда от почистване (сервизно) след определен период от време.
Не са ли на всички модели, без нзачение марката?
Алекс - ако не е самопочистващ си го почистваш ръчно когато установиш, че е за чистене, а това зависи от машината и колко пуска първия филтър, който се чисти след всяко ползване, от това дрехите колко мъх пускат и колко често ползваш машината. Моята няма самопоч. филтър и не ми е  драма да я чистя.

# 762
  • Мнения: 140


[/quote]Не са ли на всички модели, без нзачение марката?/quote]

Важно е колко пъти на цикъл почиства този кондензатор,така не се дава възможност да се затлачи.
При LG- инверторната термопомпена технология автоматично отмива кондензатора до 7 пъти по време на цикъл и предотвратява образуването на мъх по кондензатора.

# 763
  • Мнения: 140
Както съм фен на ЛГ в обедната почивка ходих до ТМ , не издържах на намалената цена и запазих за  покупка една  Аристон- Аквалтис 9 кг. намалена с 250 лв.  До ден,два след монтажа,ще дам отзиви.

# 764
  • Мнения: 1 269
Днес ходих в магазин втора ръка и си харесах сушилни АEG i Privileg.Продавсча каза, че и двете са добри, новтората беше чисто нова и водата се събира отдолу. Бихте ли ме посъветвали?  Точни модели не мога да посоча,но са след 2012 година.

Общи условия

Активация на акаунт