Косопад - 10 тема

  • 183 268
  • 776
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 260
Извинявайте дали има някъде, всички необходимо изследвания, които трябва да се направят при косопад. Ясно ми е за Пкк, за хормоните не щитовидната жлеза и феритин. Търсих смисъл в началото на тема, но нещо не видях Simple Smile Мерси

# 301
  • Мнения: 3 826
От тези 10000 ще се усвоят много малко ....

# 302
  • Мнения: 350
Извинявайте дали има някъде, всички необходимо изследвания, които трябва да се направят при косопад. Ясно ми е за Пкк, за хормоните не щитовидната жлеза и феритин. Търсих смисъл в началото на тема, но нещо не видях Simple Smile Мерси
Друго за изследване е: DHT(дихидротестостерон),глюкоза,витамин д,витамин в12,кортизол,плолактин,прогестерон

# 303
  • Мнения: 260
Извинявайте дали има някъде, всички необходимо изследвания, които трябва да се направят при косопад. Ясно ми е за Пкк, за хормоните не щитовидната жлеза и феритин. Търсих смисъл в началото на тема, но нещо не видях Simple Smile Мерси
Друго за изследване е: DHT(дихидротестостерон),глюкоза,витамин д,витамин в12,кортизол,плолактин,прогестерон

Мерси, а до колкото си спомням, за хормоните имаше значение преди или след цикъл?

# 304
  • Мнения: 350
Има значение цикълът само за прогестерона.Изследването се прави на 21 ден от цикъла при доказана ехографски овулация.За другите хормони на щж и пролактин не се приема кафе преди изследването.

# 305
  • ново
  • Мнения: 5 964
Момичета, виждали ли сте някъде гелчето на Давинес? Безуспешно го търся от известно време, но никъде няма наличен?

# 306
  • София
  • Мнения: 9 926
Дерматоложката ми предписа  ДЮКРЕ НЕОПТИД лосион против косопад мъже 100 мл., но ми се иска да разбера - дали има по-достъпни продукти, не само спиращи косопада, ами и възстановяващи космените фоликули. Най-силна е алопецията в страни от слепоочията, където май е необратимо оголването...а в горната част оредява в последните 10г и започвам да се притеснявам.
Може и от чужбина да поръчам.

Ps. Попаднах на това
http://phyto.bg/index.php/profile/pressarticles/read/id/25/

Ще трябва  добавки да включа /взех си селен, цинк само/
Иначе се боря с два шампоана - себорален дерматит, и има подобрение.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 06:30 от Starrydream

# 307
  • Мнения: 4 495
Друго за изследване е: DHT(дихидротестостерон)
Има ли някой в този форум, който да е изследвал DHT?

# 308
  • Мнения: 350
Аз съм изследвала DHT

# 309
  • Мнения: 4 495
А какъв ти беше резултата, ако не е тайна?
И към какъв лекар се обърна за този хормон, защото в моя случай всички се почесваха по главата. /И аз съм го изследвала/

# 310
  • Мнения: 350
Не мога да си спомня точната цифра,но беше в границата на референтните стойности.Към горната граница.Косопадът по това време беше много силен.Намаля от само себе си.Аз сама изследвах този показател.Фармацевт съм и имам представа,какви евентуални причини да търся.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 13:37 от lanirema

# 311
  • Мнения: 4 495
Благодаря за отговора.
Ето моя резултат преди година.

Изследвала съм го на 9-ти ден от МЦ
Никой лекар не можа да интерпретира резултата.

# 312
  • Мнения: 978
По принцип не съм имала проблеми с косопада, освен сезонния, който отминаваше макс. за две седмици. Но сега, шест месеца след раждането, косата ми все още пада. Засега ползвам хининовата вода, която намали малко проблема. Препоръчаха ми Себорал - лосион и шампоан.

Записвам се да следя темата.

# 313
  • Мнения: 350
Благодаря за отговора.
Ето моя резултат преди година.

Изследвала съм го на 9-ти ден от МЦ
Никой лекар не можа да интерпретира резултата.


Ето моят отговор,без да претендирам за изчерпателност и медицинска точност.На 9 ден от цикъл( има значение с каква продължителност е обикновено)би трябвало да си във фоликулинова фаза.Т е.все още няма овулация.Тогава DHT се води за повишен.Но,ако си с кратък цикъл например21-24дни.Ще си вече овулирала или в момента овулираш.Тогава резултатът е нормален.Това в какъв период попадаш е добре да се провери предварително ехографски и да се тълкува резултат на изследване направено веднага след преглед.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 14:29 от lanirema

# 314
  • Мнения: 4 495
С нормален цикъл съм - средно 28 дни.
Още когато видях резултата, лично аз си го интерпретирах че е повишен, защото си спадам точно във фоликулинова фаза.
Дерматолога, на който го представих изобщо не знаеше какъв е този хормон. Ендокринолога каза, че не го счита за повишен, защото било много минимално. Трябвало да е доста над нормата, за да се счита за повишен. И накрая каза, че не било гаранция, че дори да е със 100 отгоре може да влияе на косопада, защото било важно как реагират космените фоликули към този хормон. А за това изследване нямало. Тогава му зададох въпроса - защо изобщо има изследване на този хормон, след като няма гаранция как ще реагират фоликулите към него. Отговор не получих...
Благодаря ти все пак за отговора, интересно ми беше мнението на човек, който е имал същото изследване.

Общи условия

Активация на акаунт