Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -53

  • 119 587
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 378
Здравейте, на нас също ни предстои ремонт и обзавеждане на двустаен апартамент. Идеята е да вкараме кухнята в хола. Помещението е около 17-18 кв. Мислим да имаме трапезна маса с диван, но до момента не съм видяла хубав висок  разтегателен диван, който да не прилича толкова на кухненски.  newsm78

# 676
  • Мнения: 6 350



Предполагам със специална поръчка в някоя добра мебелна фирма...

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 19:11 от drago_2008

# 677
  • Мнения: 100

[/quote]

Stilеna, помещението кухня-трапезария-хол едно ли е или са отделни стаи? Интересно ми е как стигнахте до идеята за трапезен диван.. ако всичко е в една стая в такъв случай друг диван за холната част ще има ли?
[/quote]

Помещението е около 50кв.м. но е много разчупено, на отделни кътове. Овална трапезария ,куненски кът...не мога да го опиша така.Холна част няма да има.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 808
При 50 квадрата няма ли да е празно само с трапезен ъгъл?  newsm78

# 679
  • Мнения: 100
При 50 квадрата няма ли да е празно само с трапезен ъгъл?  newsm78
Значи объркала съм се.Целят хол, трапезария и кухня преди ремонта е 65кв.м.Хола го правим стая, и 35 кв. вече става трапезарията ми с кухнята.Това помещение не е с правилни форми, заоблено е, има чупки ,нестандартно е. Всеки кът сме замислили да има своя нюанс, но и да не излиза от общата концепция. Ще има стена имитация камък от травертин, голяма колона в средата  и трегерите над нея отделени в свой акцент, овалните стени с друг вид боя...и т.н. В общи линии това е .

# 680
  • София
  • Мнения: 2 808
Звучи добре, ще ми е любопитно да видя резултата на края. Успех!

# 681
  • Мнения: 100
Звучи добре, ще ми е любопитно да видя резултата на края. Успех!
Благодаря! И на мен ми е интересно какво ще се получи накрая ! Мъжа ми е главния дизайнер ))).Оставила съм го  да се развихри!

# 682
  • Мнения: 8
Здравейте, следя темата с интерес и благодаря на всички, които отделят от времето си, за да споделят ценни идеи и съвети. И на нас ни предстои обзавеждане на хола-кухня. Предвид малкото пространство, решихме меката мебел (канапе) да се комбинира с трапезната маса (имаше подобно питане за по-високо канапе преди няколко поста). Приемам идеи за разположение на мебелите и телевизора  схемата съм я правила аз - такива са ми възможностите. Надявам се след 30 минути борба да успея да кача снимкатаhttps://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png   

# 683
  • Мнения: 1 787
Макарон, браво, сериозно си действате вие по графика!  Grinning

Очертават се доста промени - килим, нова камина, а скоро и нов диван... ще потърпя още малко за снимките в такъв случай.  Simple Smile Вие сте на финал, а пък аз тепърва ще влизам в ролята на главен бояджия (спонтанно реших сама да боядисвам стените в спалните, ама бас държа, че ще се справя по-добре от повечето майстори!  Mr. Green).

Stilеna, и при теб интересно се очертава, надявам се да споделяш снимки за вдъхновение! 35 м2 също е доста голямо помещение само за кухня с трапезария - за сравнение моята холо-кухньо-трапезария е с по-малки размери, но аз вече май понагласих схемата и ще стане прилично, когато всичко си дойде на мястото, надявам се!  Thinking

# 684
  • Варна
  • Мнения: 4 057
При 50 квадрата няма ли да е празно само с трапезен ъгъл?  newsm78
Значи объркала съм се.Целят хол, трапезария и кухня преди ремонта е 65кв.м.Хола го правим стая, и 35 кв. вече става трапезарията ми с кухнята.Това помещение не е с правилни форми, заоблено е, има чупки ,нестандартно е. Всеки кът сме замислили да има своя нюанс, но и да не излиза от общата концепция. Ще има стена имитация камък от травертин, голяма колона в средата  и трегерите над нея отделени в свой акцент, овалните стени с друг вид боя...и т.н. В общи линии това е .

Аз не бих акцентирала трегери, но е мое усещане, не ги харесвам тези висящите неща, знам, че са неизбежни, не харесвам и гипскартонени тавани с форми и различни цветове.

Скрит текст:

# 685
  • Варна
  • Мнения: 4 057
ЗДравейте,
предстои ни козметичен ремонт на детската, а все още нямам вдъхновение. Ще сменим пердетата, цвета на стените, иска ми се един фототапет да сложа сякаш, но основното с което се съобразявам е килима, който няма да сменяме на този етап. Прикачам снимка на килима.  Стаята е на момченце 5-6год.

Мисля си за бледо зелени стени, малко по-наситено зелено за завеси, но да не е твърде шарено все пак.
Ще се радвам на мнения. Стаята е много слънчева, източна.

Един тапет джунгла, с това зелено мъх ще се получи, за завесите, може да изчакай да боядисаш и тогава прецени какъв текстил да вземеш. Ако искаш съвпадение на цвят, то токава в обратен ред, купуваш пердета и с тях избираш същия нюанс за тониране. Аз също не съм много по фототапетите, но напоследък се улавям, в няколко попаднали ми интериора вече не ме дразнят, а напротив стоят много органично в подходяща среда.

Важното е детето да се радва на стаята и това да си е неговото местенце, вече е достатъчно голям за да го питате, джунгла, космос или какво предпочита.

# 686
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Момичета,
След доста умуване реших, че явно ще трябва да сложа щора на моя нещастно разположен прозорец до кухнята, където няма как да сложа перде. Проблемът е, че прозорецът е  широк 180см, а не намирам готови щори в този размер. Дали може да дадете някоя препоръка? Или трябва да се шие някъде индивидуално? Някакви съвети?
Искам нещо подобно:

Или в краен случай ще се съглася и на нещо такова:

Но искам да е една, да не са 2 или повече.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами в ИКЕА има - http://www.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/61791/90011/
Има различни десени, но е 180 см широчината. До два метра бяха най-големите релси.

# 688
  • Мнения: 5 160
Josellyn,  и аз такива ще търся, с монтаж на механизма на тавана.
Ще проверявам при Инфреза и Камакс- те предлагат тип пружинни роло щори (без връвчици) като показаната в Икея.
Видях на живо в Икея - приличат ми на мушама ... И импулсивно не купих  Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 1 641
Кой модел сте гледали в ИКЕА? Аз ги гледах тази събота и никоя не беше тип мушама.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт