Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -53

  • 118 964
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 160
Може би тази - http://www.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/61387/88434/
Не помня вече. За състава й пише - 81% полиестер, 19% найлон.

# 691
  • Мнения: 5 043
С известно закъснение, показвам килима, на който се спряхме (не знам дали проблемът е в моя интернет, всички сайтове за качване на снимки са ми недостъпни, та не мога да кача снимки как стоеше мострата в стаята):
Скрит текст:

Стоеше много приятно на живо, ненатрапчиво и нежно.
Видях много красиви килими на около половината на цената на този (този също не е, според мен, скъп, за размера и качеството си), но бяха изкуствени и ме достраша да сложа полиестер до камината. Размерът на килима е 240 на 340 и ще има около 60 см отстояние от стените, с изключение на стената с камината, при която отстоянието ще е по-голямо и ще има нещо като пътека, на която исках да си се вижда дървения паркет и пок която да стигаме до кухнята, за да не се образува стъпкана сива следа по белия килим.

Обърнах схемата на хола, както преди ме посъветвахте:
https://planner5d.com/view/?key=f6970643b494b2f1453c320b7c196719
Скрит текст:

За който не е следил темата преди, ъгълът и жълтото кресло бяха с огледално разположение, т.е. креслото беше до прозореца. На стената, на която планирах да слагам Лиаторп витрина, в крайна сметка купихме конзолна масичка Лиаторп (в момента разглобена чака щастливия момент, в който старият диван ще замине в другия апартамент).

ПС - днес получих мейл, че камината ни е изработена и вече пътува към нас. Много съм щастлива. Набрала съм скорост за следващия апартамент.  Laughing

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 18:33 от Макарон

# 692
  • Мнения: X
Здравейте. Не знам дали тук е мястото за въпроса ми, но не намирам по - подходяща тема: Какво мислите за клинкерните плочки като подова настилка?
Все още се чудя за настилките в коридора, кухнята и трапезарията, тъй като ми трябва нещо подходящо за подово отопление. Уж решихме да е теракот, но днес харсахме едни плочки клинкер, което обаче не ми говори нищо... Blush

# 693
  • Мнения: 1 483
Звучи ми като настилка за тераса/градина.

# 694
  • София
  • Мнения: 757
Да, клинкерът обикновено е за външно ползване. Не си го представям и не съм виждала в апартамент. Но може и да стане, знае ли човек. Хората правят какво ли не.

# 695
  • Мнения: 100

Аз не бих акцентирала трегери, но е мое усещане, не ги харесвам тези висящите неща, знам, че са неизбежни, не харесвам и гипскартонени тавани с форми и различни цветове.

Скрит текст:


Съгласна съм .И аз не харесвам такива трегери като картинките ти.По принцип трегерите  или колона с трегери, трябва да създадат усещането , че нещо носят, нещо се крепи на тях.А не както в много случаи виждам и аз, все едно висят във въздуха.Дано да съм се изразила както трябва.Красотата когато пресъздадеш нещо ,което го има в природната геометрия, тогава е съвършена.

# 696
  • Мнения: 100
Чудя се къде да си държа гъбата ,верото и швантнуха в новата кухня...искам да е красиво.Дайте идеи!

# 697
  • софия
  • Мнения: 25 675
За "верото" има вградени дозатори.За гъбата
швантнух не знам какво е.

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 09:17 от zvanche

# 698
  • Мнения: 1 681
Швантух прочетох, че е попивателна кърпа. Научих една нова дума!

# 699
  • Мнения: X
Клинкерът пише, че става както за екстериора, така и за интериора...аз нямам представа дали съм виждала, и да съм, не съм знаела, че е такова... Embarassed
Всъщност до вчера самата дума не ми говореше нищо, но май започвам да се разубеждавам, защото от инфото, което намерих наистина се използва основно за външна настилка...
Оставаме си на вариант теракот, въпреки че не ми е любимата настилка  Rolling Eyes

За верото и гъбата ще са ми интересни идеи и на мен!

# 700
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
С известно закъснение, показвам килима, на който се спряхме (не знам дали проблемът е в моя интернет, всички сайтове за качване на снимки са ми недостъпни, та не мога да кача снимки как стоеше мострата в стаята):
Скрит текст:
Скрит текст:

Стоеше много приятно на живо, ненатрапчиво и нежно.
Видях много красиви килими на около половината на цената на този (този също не е, според мен, скъп, за размера и качеството си), но бяха изкуствени и ме достраша да сложа полиестер до камината. Размерът на килима е 240 на 340 и ще има около 60 см отстояние от стените, с изключение на стената с камината, при която отстоянието ще е по-голямо и ще има нещо като пътека, на която исках да си се вижда дървения паркет и пок която да стигаме до кухнята, за да не се образува стъпкана сива следа по белия килим.

Обърнах схемата на хола, както преди ме посъветвахте:
https://planner5d.com/view/?key=f6970643b494b2f1453c320b7c196719
Скрит текст:

За който не е следил темата преди, ъгълът и жълтото кресло бяха с огледално разположение, т.е. креслото беше до прозореца. На стената, на която планирах да слагам Лиаторп витрина, в крайна сметка купихме конзолна масичка Лиаторп (в момента разглобена чака щастливия момент, в който старият диван ще замине в другия апартамент).

ПС - днес получих мейл, че камината ни е изработена и вече пътува към нас. Много съм щастлива. Набрала съм скорост за следващия апартамент.  Laughing
Макарон, поздравления за избрания килим! Вашата всекидневна я следя още от времето на закупуването на първата камина и, макар че нямам спомен да съм се включвала с конкретни предложения, бях заинтригувана от развитието на "казуса". Simple Smile Избрали сте много нежен, ненатрапчив, но същевременно и стилен килим. Далеч е от типичните килими, които се ползват по нашите ширини, така че определено можете да се гордеете с избора си. Добре си предвидила и отстоянията, и "пътечката" към кухнята, така че да спестиш допълнително износване. Също така, поне доколкото аз го виждам, моделът не е от онези с умишлено похабения вид, който по мое мнение не приляга на апартамент - основно жилище. Новата подредба на мебелите също е чудесна, просто стаята вече си е намерила мястото, както трябва. Grinning
Поздравления още веднъж и ще очаквам снимки на живо, когато новата камина и евентуално, новият диван, се материализират при теб.

# 701
  • Мнения: 1 787
Чудя се къде да си държа гъбата ,верото и швантнуха в новата кухня...искам да е красиво.Дайте идеи!

Ехаа, до там ли стигнахте вече? Малко завиждам, много съм далеч аз от дребните детайли.  Sad

Макарон, ако помня добре мъжът ти бе избрал този килим. Simple Smile Браво, явно и той има усет, щом килимът се е вписал добре в стаята. Честито за камината, дано пристигне безаварийно, ще чакаме снимки.

Ние също вчера с половинът бяхме на лов за дивани. Simple Smile Модели харесахме тъкмо два. Какъв цвят да бъде обаче ще се окаже предизвикателство. Чудя се дали да търся хармония на тонове в дневната като взема неутрален цвят диван и слагам акценти, или да рискувам смело със синьото (оказа се, че имат много приятни сини дамаски). Така или иначе имам време да мисля, докато приключат ремонтно-бояджийските работи, но то времето си тече и колкото по-скоро имам яснота, толкова по-скоро ще се обзаведа с нов диван.  Praynig

На всичкото отгоре цветът на стените в дневната ми се оказа някакъв хамелеон - по всяко време от деня и спрямо естествената топла или студена светлина отвън изглежда различно.  Thinking Хубаво е все пак, че по всяко време е добра основа за синьото ми, където и да реша да го сложа.  Heart Eyes

# 702
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз съм изпуснала камината - каква е тя?
Аз по едно време исках да си взема от тези на биоетанол, но с конструкция на истинска камина, хем като интериорен акцент, хем като алтернатива за отопление ако спре тока, но ММ така и не ми одобри идеята, а и честно казано нямам място за камина, но си ми остана тайна мечка.

# 703
  • Мнения: 41 455
Швантух прочетох, че е попивателна кърпа. Научих една нова дума!

Да, ама не Twisted Evil Правилното е шваМтух, защото идва от немските думи Schwamm (гъба, гъбеста и пореста материя) и Tuch (плат, кърпа).

Клинкерът пише, че става както за екстериора, така и за интериора...аз нямам представа дали съм виждала, и да съм, не съм знаела, че е такова... Embarassed

Клинкер може да стане и за интериора, ако имаш масивни дъбови мебели в по-рустикален стил например, или нарочно състарени и в уж грубо ръчно направен стил.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Клинкер - първата асоциация ми е испанска хасиенда. Не е лошо, но климат, външни пространства, басеин, ковано желязо. Харесва ми, когато вътрешната настилка прелива в открита веранда, в апартамент нямам идея как би изглеждало.


Общи условия

Активация на акаунт