И пак за прословутото "безплатно" саниране

  • 1 724
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не зная дали има подобна тема, поне аз не открих такава.
Блокът ни е одобрен по програмата за т. нар. "безплатно" саниране( поставям го в кавички, защото всички разбрахме колко е безплатно). По всяка вероятност ще се започва след Нова година. Все още обаче, нищо не ясно. Не живея постоянно в блока, но винаги като отиваме и видя домоуправителя му задавам доста въпроси, вдига рамене.Щяло да се види, да се обсъди, щели да представят проект на общо събрание на блока. Добре, но преди време минаха на оглед и питаха, искаме ли да ни сменят щрангове, да ни остъклят терасите, какво желаем като цяло. После се оказа, че смяна на щрангове въобще няма да има, защото това не било свързано с енергийната ефективност. А сллед това, че и остъкляването на терасите е под въпрос. Можело да се ремонтират общите коридори, но можело и да не се ремонтират. Сега казват, че покрай смяната инсталацията в общите части, щели да режат кабелите и на телевизията и интернета, после доставчиците да се оправяли. Щели да местят климатиците в един ред. Това добре, но как ще стане, при положение, че от външното до вътрешното тяло има определен тръбен път, всичко е измерено, изразяно, пробити са дупки в стените. Като се преместят какво се случва, пак наново дупчене, местене? Тези дни минах покрай съседен блок, който се санира, виждам, че всички климатици от едната редица са свалени и стоят само стойките им, а едва сега градят скелето. И какво, хората посред зима без климатици ли стоят? За съжаление не познавам никого, който да е вече със саниран блок, за да разпитам, но съм доста притеснена.
Затова и моля, ако някой от вас е минал, минава в момента по този път или има наблюдения, да ми даде повече инфо как се процедира, какво точто включва програмата, какви са неудобствата, накрая чий ангажимент е викането на техници, ако преместят, отрежат нещо и т.н.

# 1
# 2
  • Мнения: X
Благодаря, Дидева, не бях видяла тази тема.
Все пак се надявам и моята да остане, защото последното мнение в другата, е от преди повече от осем месеца, а оттогава има доста промени и вече завършени блокове.

# 3

Общи условия

Активация на акаунт