Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 10

  • 87 332
  • 717
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 300
Аз писах жалба по мейла на д - р Стаменов срещу д-р Димова. С мъжа ми бяхме много афектирани и отидохме и се срещнахме с Надежда Стаменова. Тя ме увери че са взети мерки и Димова е "смъмрена " дори с последно предупреждение (това не го вярвам, защото преди месец пак е скачала по корема на родилка) . Акушер Стаменова каза че много биха искали да получават сигнали и жалби за всички нередности и че се опитват да взимат мерки срещу тях. Каза че липсата на кадри, както и факта че от всеки лекар има както недоволни, така и доволни пациенти е това което ги кара да задържат Димова и Белкин засега . Аз считам че всеки трябва да пише сигнали, жалби и прочие заради себе си, другите пациенти и за да се постигат промени.
В случая с родилката, който дискутираме мен ме учудва защо не се споменава кой лекар е правил феталните, как не е поискала консултация с Михова, Георгиев!? За съжаление ние сме длъжни да четем, да се интересуваме и да си назначаваме изследванията. Повечето момичета, които сме забременяли инвитро в никакъв случай не разчитахме само на ЖК, която аз лично смятам за проформа!

# 691
  • Мнения: X
Nevena, хубаво, че си писала. Аз за Димова не се оплаках, просто беше груба на преглед и я смених.
Не разбрах коментарът ти за феталната- какво общо има кой я е правил? Инфекциите не мисля, че се виждат.
А за реакция- съгласна съм, че има много доволни от Димова, доста жени си я избират и търсят. За Белкин аз ще се въздържа от коментар, но видях изписано само лошо или нищо.

# 692
  • София
  • Мнения: 300
За мен общото с феталната е че аз си я правих при Сигридов и си ходих при него всеки месец, смятам че именно той направи така че да имам безпроблемна бременност. Ако бях имала сериозен проблем именно на него бих разчитала, а не на ЖК. Доколкото знам и Михова и Георгиев са отзивчиви за пациентите си. Идеята ми е, без в никакъв случай да обвинявам клетото момиче, че според мен е трябвало да потърси мнение и от друг. Аз за съжаление не очаквах и не очаквам лекар от Надежда, освен феталните, да констатират сериозен проблем, че и да знаят как да го решат .  Peace

# 693
  • Мнения: X
Аз пък се доверявам на болницата на д-р Стаменов като цяло и се шокирам, когато в нея има лекари, акушерки или санитарки, които петнят името.

# 694
  • София
  • Мнения: 30 142
Всички, които правят ФМ в "Надежда", са много добри и ФМ няма нищо общо с инфекция, която може да се развие във всеки един момент. Там докторът няма как да гадае и да предвижда, там трябва да действа, ако се случаи.
Дали бременността е лека или тежка също на зависи от доктора, а от организъм на родилката и много други обстоятелства.

Скрит текст:
Не познавам Сигридов, вероятно е голям специалист, но като човек не ме кефи. Не обичам хора, които плюят в паницата, от която до скоро са яли. Трябва да имаш и малко достойство.

# 695
  • Мнения: X
Въпросните инфекции с CRP се хващат,нали?

# 696
  • София
  • Мнения: 30 142
Въпросните инфекции с CRP се хващат,нали?
Да. Точно с CRP се хващат, но предполагам, че не се правят кръвни изследвания всяка седмица.

Скрит текст:
Моя позната роди в следствие на инфекция в Т. Киркова. Спасиха детето в МД, но инфекцията си е инфекция. Случава се навсякъде, само реакцията не е била адекватна.

# 697
  • Мнения: 1 000
Хващат се, но  високи стойности може да има и примерно при висок холестерол. От самата бременност също се повишава CRP.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 07:00 от ina_summer

# 698
  • Мнения: 400
Инфекциите се откриват и при имунологичните изследвания на планцентарни молекули.

# 699
  • Мнения: 6 542
Специалистите от ФМ могат да реагират ако им се оплачеш за въпросния проблем на тях. Примерно аз в 5-ти месец имах гранична КЗ и понеже имах много време до часа на ЖК, показах изследванията на Панайотова. Тя веднага ме накара да ходя да правя ОГТТ, за да се види има ли нещо нередно. И не само в този случай - винаги съм търсила мнението й ако нещо ме е притеснявало и тя никога не е отказвала да ми го даде.

Така че, да - можеш да разчиташ на Михова и сие, но трябва да споделиш, за да получиш отговор.

А в случаш е виновна и проследяващата, че не е обърнала внимание на оплакванията на пациентката, и Белкин, че направо е приел случая за аборт, а не за раждане. Според мен, може би писах вече, не помня, е трябвало направо да насочи жената към болница с по-добра неонатология и изобщо с повече опит с такива случаи - МД, Токуда.

# 700
  • София
  • Мнения: 30 142
Elektra.13, подкрепям.

# 701
  • Мнения: X
Аз също съм на това мнение. Съмнявам се Вожда да омаловажи тези факти.
Не по дискутираната тема- др Маринов каза да заведа бебка като стане на месец за да и види сърцето. Някой да знае дали преглежда бебчета в Надежда или някъде другаде, защото тя днес става на 21 дни?
П.С. Още не е достигнала теглото, което по ехограф трябваше да се роди и като гледам каква шишка е станала в сравнение с преди свалям шапка на родилите естествено по-големи бебоци!

# 702
  • Мнения: 151
Аз също съм на това мнение. Съмнявам се Вожда да омаловажи тези факти.
Не по дискутираната тема- др Маринов каза да заведа бебка като стане на месец за да и види сърцето. Някой да знае дали преглежда бебчета в Надежда или някъде другаде, защото тя днес става на 21 дни?
П.С. Още не е достигнала теглото, което по ехограф трябваше да се роди и като гледам каква шишка е станала в сравнение с преди свалям шапка на родилите естествено по-големи бебоци!

  д-р Маринов преглежда и бебета в Надежда. Щом е казал я заведете.

# 703
  • Мнения: 19 689
Преглежда вече родени в събота, ако не се лъжа. Обади се да запазиш час, защото свършват бързо.

# 704
  • Мнения: 3 213
Не искам да звучи твърде мнително или да защитавам който и да е, но знаете, че монетата има винаги две страни. Няма как да знаем какво точно се е случило с въпросната родилка, тъй като имаме само нейната версия. Ние, пациентите, не можем да бъдем абсолютно сигурни какво е най-добре за нас и дали докторът е сбъркал, защото нямаме нужната компетенция. Затова, не бива да бързаме със заключенията. Нямам впечатления от доктор Белкин и само бегло съм се засичала с доктор Димова.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт