Реставрация на кожен диван?

  • 1 357
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 011
Идвам с проблем, не намерих подобен с търсачката. Кожен диван (изкуствена кожа) е бил захабен с времето и хазяинът на апартамента преди една година го даде за освежаване на някаквa *нецензурна дума* жена, която го е боядисала с по-тъмна боя за кожа, която още тогава не е била нанесена равномерно, и не е била явно с нужната консистенция или и аз не знам, но диванът лепеше и беше на петна. За да се скрие това недоразумение се взе калъфка за дивана, вместо той да се претапицира. Днес сваляхме калъфките пак и се присетихме колко хубав беше диванът без тях. Въпросът ми е има ли как това да се оправи в домашни условия- спрей, лак, боя? Нещо, с което да го третираме и "реставрираме", за да не лепне (след една година още лепи и е направил вътрешната страна на калъфа на нищо...) и не стои като петниста хиена, да се поосвежи?  newsm78

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 38 583
Първо, пробвай да го почистиш с гъба и течен сапун. Обери го с микрофибърна кърпа.
После потърси препарат за изкуствена кожа, може и по магазините за авто-козметика.

Общи условия

Активация на акаунт