Съпруги на военнослужещи - 21

  • 51 281
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Кати, мерси. Ще му предам. Дано да е за добро това напускане. Той си е направил годините за първа категория, може да си опита късмета някъде навън. Каквото и да си говорим, парите на войниците и сержантите са си малко, особено ако си на квартира и имаш някой заем.

# 376
  • Мнения: 1 862
За съжаление тази  тенденция с напускане и после чужбина е масова, и при нас така направиха няколко човека...Наистина са малки заплатите на войници и сержанти и тези, които са на възраст около 30 масово бягат...и от армията , и от БГ...

# 377
  • Мнения: 911
Всички по леглата. Лампи загасени.
Сладки сънища!
 Hug

ДОБРО УТРО!



Петъккк еее!

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 07:29 от СГГ

# 378
  • София
  • Мнения: 8 419
Добро утро военни момичета.
Ей, на вън не е за хора. Гледам по улиците само бели мечки и снежни човеци ходят. Горката Кативита, как ли ще се придвижи от единия до другия край на града.
СГГ, миличка, снощи последна, днес първа и като погледнах само 5 часа си спала spoko. Тенкю за кафенцето. Simple Smile
Аз днес съм решила малко да почистя, да пусна две перални, да готвя и ако остане време-плетка и руски песни.
Прегръщам ви и въпреки студа навън, в душите ви нека да е топло Hug

# 379
  • Мнения: 1 605
Добро утрооо,вземам си от кафенцето на СГГ докато си почивам от Физиката-вече се чувствам #Crazy Shocked,този път май няма да успея с изпита.Вики не спи по цяла нощ,буди се през час сигурно я мъчи зъбче,нооо на сутринта аз не съм в състояние да запомням,особено формули и определения.Така че ще имам нужда от силно стиснати палчета в Неделя

# 380
  • Мнения: 2 697
Добро утро и от мен!

Ей тоя Голям Сечко ни попиля - до последния си ден е решил да си показва номерата Laughing Излязох да понапазарувам, ръцете ми замръзнаха за норматив Wink Да си ходи вече тоя януари, че ми дойде байгън вече Tired

Иначе при нас поне малките вече се пооправиха и излязохме от тоталното минорно настроение - сега пък ще ви се оплача, че вършеят като хали из къщи Mr. Green Да са живи и здрави, това е важното Simple Smile

Кати, мерси, че писа за твоите отношения с театъра Wink Ще се радвам да си пишем на лични по темата, а "Жана" веднага си я записвам в топ-листата за гледане някой ден. Обожавам театъра, просто не мога да го опиша - винаги се вълнувам, дори от по-малко впечатляващите постановки, мъжът ми ме подиграва с какъв плам преживявам всяко представление Blush Но... пренася ме в друго измерение, позамисля ме за много неща, а и ме отвлича от битовизмите. А и българският театър е феномен - имаме щастието да живеем в даровита в това отношение страна Peace

И по същата тема за напускането на армията и България... Тежък и тъжен въпрос. Ние имаме нормален стандарт за България, дори бих казала, че тук имаме по-добро качество на живота, отколкото бихме имали в чужбина, но, откровено казано, аз съм се замисляла за емиграция. Имам страхотно голямо семейство, приятелства, срещам много добронамерени хора като вас и много други, но общият фон не ми допада - не толкова физическата нищета (това никога не ми е било критерий за каквото и да било), а духовната. Онези типични завист и злоба български, които отравят всичко и на които най-после трябва да се направи паметник и които в крайна сметка, заедно с шуробаджанащината, корупцията, мутрафонските ценности и пр. ще завлекат страната на дъното Confused. Не мисля, че тенденцията вече е обратима - когато хората заживеят в чужбина и виждат отношението към тях като хора, а не като животни, е логично да не искат да се върнат в българия. Нашата страна не е за фини и чувствителни хора - на нея й трябват батбойковци и овчари. Така че и аз отдавна не съм оптимист, за жалост.

Lady_, убихте ме с Троянския манастир. Абе то и аз се почудих какви сте ги вършили из манастирската обител Mr. Green Много хубава идея имате за Париж, дано ви се реализира Wink Париж е винаги добра идея. Ние с майка ми ходихме последно през 2008 година, но за там съм готова да опаковам багажа по всяко време - има едно особено очарование в този град, което те кара да се влюбиш. Е, малко арабеските променят пейзажа напоследък, но наистина се надявам този проблем някак и в някакъв момент да се реши, че ми е жал, за Франция ми е жал Sad

Димитрова, не ти е лесно на теб! Ще се справиш, но си е тегаво учене с малко дете, минала съм го и те разбирам чудесно. Имаш стиснати палчета от мен в неделя Simple Smile

Забравих какво щях да пиша още, но рапорт даден все пак! Мислете си за хубави и стоплящи неща, аз вече визуализирам една моя мечтица, една такава за лятно приключение по широкия свят, дано Simple Smile Но докато се случи, се налага да поработя - както винаги съм се захванала със 101 неща и не знам кое по-напред да свърша. Имах и заявки за консултации тази седмица, ама с двете дечица - трудна работа. Както и да е - отивам да подпукам студентите с практиките им Wink

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
 dimitrova8002, и моят дзвер днес ще се върти на шиш по физика.  Laughing Хич я няма, горката.
И аз да се оплача. Вчера ходих до училището на разговор на 4 очи с класната на дзвера. Щом се е стигнало до там, значи работата е сериозна.  Sad Такива пуберски изцепки, уф ... плаче ми се. Пак ще ставам пъдар и ще трябва да я следя дали и какво е научила. Снощи контрол по физика, за почивните дни ще четем за Великата Френска революция, трябва да я видя и по български как е, че едно лебедче плува в дневника между две 5. По специалните предмети съм абсолютно безпомощна. Лудница.  ooooh! Бях отпуснала примката, явно не е трябвало.

Иначе студът си го бива. Тази сутрин колата не пожела да върви на газ, явно е замръзнала, но при нас беше -17. Ей тия двамата ги срещнах по улицата тази сутрин.  Joy


И не ми се мисли как карат нарядите хората на ММ /той е в компенсация и градусите ги отчита виртуално/, или по границата.

# 382
  • София
  • Мнения: 8 419
ДИМИТРОВА, още от сега ще стисна палчета, та да стане работата в неделя. Явявай се пък каквото сабя покаже. разбираме те колко ти е трудно, но пък ти си оправно момиче! Радвам ти се. newsm10

ДУНДИ, да не би красавицата да е влюбена и за това уроците да са минали на по-заден план? Поговори с нея. Ако ли пък е решила малко да си почине...ами бая ваканция имаха, трябва сега да изгарят от желание да учат Wink. Едно време с мен и брат ми никой у дома не се е занимавал с нас да учи. Ние с нашите деца-само понякога. Сега като гледам синът и снахата са се превърнали в учители. И с по-млади пациенти разговарям и виждам, че където родителите искат все пак нещо да излезе от децата, учат заедно с тях. Е защо да е така???
Силно се надявам, че красавичката ще влезе в релси. Вярвам в нея-кажи ѝ го.

ШЕХИНА, браво на юначетата, че са се справили с вирусите и сега у вас пак е весело smile3540 smile3540 newsm35 newsm36 ukliam1 #Milti newsm43. Еее, ревнувам. Simple Smile Пишете за театъра в темата. Споделяйте какво ви е впечатлило, кое ви е харесало. Малко да се постопли ( кога ли ще е това newsm78 предстои ни среща с Малък Сечко, а и баба Марта е непредвидима, а април лъжовен ) ще живнем и ще тръгнем да обикаляме театрите. Ако искате да ви включа в нашата бабешка група. Няма да се обидя ако откажете Simple Smile

Хайде, свърши ми почивката. До тук заредих една перална с цветно пране, направих копривена супичка с ориз за гаджето, сега ще измеся кайма за супа топчета за внучетата. Утре-мусака и пържени кюфтета. Обичам да готвя. chef

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Привет и от мен Hug

Сутринта отстъпих и като видях колата на паркинга - лошо ми стана - не се виждаше червено - цялата беше бяла от скреж Shocked
Очаквах да е замръзнала, ама чак пък така... btw към 6 се миех и мокра хванах металната дружка на вратата - ръката ми замръзна #Crazy такова нещо не помня да ми се е случвало Thinking ...преди години, докато все още пушех, ми е замръзвала цигарта за устата - мнооого непроятно чувство hahaha
...та, да се върна на колата... Запалих я и я оставих да работи с парно на макс и насочена струя към предното стъкло, а аз отидох да пия кафе с новата смяна... След 30 минути се върнах и скрежта едва беше започнала, да се разтопява на места Shocked Мисля, че трябва да измислят реотани и за предните стъкла Joy
Изстъргах леда и потеглох - на два пъти щяха да ме отнесат #Cussing out Единият път - още в селото, а вторият - на една пресечка от къщи, един бакшиш много бързаше и взе, че мина на червено #2gunfire
Както и да е - прибрах се по живо по здраво и няма сила, която да ме изкара от къщи в тоз студ - въпреки че пеше слънце, термометъра на колата ми показваше -18 като се качих Crazy

Намрънках се bowuu hahaha Сега си пия кафето с кеф и ви чета Hug

Димитрова, напълно те разбирам - и двете си деца изгледах учейки и докато с баткото беше лесно, защото той заспиваше като му четях лекциите, с малкото зверче беше ужас Joy Разнасях я в слинга, обикаляйки из нас и четейки на таблета, защото листовете ми ги докопваше и късаше hahaha
Стискам ти палци! (Физиката и за мен не е от най-предпочитаните предмети Embarassed)

Шехина, много добре си описала манталитета...
по темата мога много да говоря - не веднъж съм била на ръба, за да стегна куфарите... И въпреки всичко - надявам се, че един ден положението ще се оправи... ДАНО!
(тук изписах цял ферман, но реших да го изтрия... Не му е мястото...)

Дунди и ваканцията сигурно си е клазала думата... Не бъди прекалено строга с "дзвера" Hug

Фло ме изпревари на КПП-то, но я пускам преди мен, че в тази поледица да не се блъснем и да се контузим Hug

# 384
  • Мнения: 2 195
Здравейтее, тук съм и аз.. чета, редовно, но нещо ми е криво последните дни и затова не пиша много..
Довечера ще изчета всичко.и ще се включаа..
Прегръщам ви и отивам да работя, че обедната свършии.. :* :*

# 385
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Здравейтеее,
И нас не ни подмина студа.....ужасно студено.....
И болестите не ни подминаха, досега удържахме положението, но снощи малкия се скапа. Вдигна температура и вечерта на гости на докторката....та се сдобихме с много червено гърло, температура и кашлица и стоене вкъщи. Аз обаче съм на работа а днес моят ММ посреща майка ми ..та така пак си имаме баба вкъщи...
Лек ден ,мацки, по късно пак ще надникна, че тръстиката ме зове Simple Smile

# 386
  • Мнения: 2 697
Ахой Wink, аз по-късно ще се включвам по-подробно (то не че не ми прочетохте дългия рапорт, ама Mr. Green), но да потвърдя на Flo, че с преголямо удоволствие ще пиша за театър в темата и че съм навита за включване в "бабешката" група за обикаляне на театри newsm10 Ще ми е много приятно, а и тъкмо ще намалим броя на измъчените съпрузи, помъкнати от жените си на театър след работа Mr. Green

Хайде, аз се връщам обратно на тръстиката, че работата мен чака Blush

# 387
  • Мнения: 659
 Rolling Eyes явявам се засрамена пред строя, чета, но все не намирам време да пиша. Малкия стана вчера на 6 месеца.Голямо момче в вече, но последно време нещо го мъчи и мрънка доста и постоянно иска внимание. Като залепени и сме, както казва Сети. За театрите и аз съм голям фен, но не знам дали скоро ще ми се случи. СГГ ,  браво на Светли. За дрешките, всичко раздавам на бебето на братовчедка ми, а и сега чакаме още едно бебе на моя приятелка, така че нищо не пазя. Не съм вземала почти нищо, защото нямам близки с малко по-големи от моето дете, а другите вече са ги раздали. Получих няколко зимни якета от една приятелка и мн им се зарадвах, решихме проблема за зимата,но и ние като Лейди сме зазимили количката и се движим с раница, а тя си има покривало и мн не съм ги ползвала. Определено обаче така е мн по леко за бюджета. Като казах раница,да не забравя да благодаря и тук на мъничето  bouquet. За чужбина и аз мн пъти съм се замисляла и все съм си казвала, че тук имам всичко, но като Шейхина мисля, че в БГ изгубихме много от човещината, ценностите и морала. Усещам колко се измъчвам от това да се сблъсква с простотия, злоба и завист.  Забелязвам се дори как може да ме трогнат до сълзи малко добрина и човечност, като ги срещна.  Затова обичам да чета в темата и да се срещам с момичетата, защото винаги ме зареждат положително. Е това е за сега от мен. Хубав и усмихнат ден.
Пп. Извинете ме ако има грешки, но пиша от телефона, докато кърмя 😊

# 388
  • Мнения: 911
 smile3529 smile3527

ДОБРО УТРО!
По едно палче за мен, потеглям към изпит номер 6.
 Hug

Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 06:06 от СГГ

# 389
  • София
  • Мнения: 8 419
Добро утро, добър ден.
На вън студено, студено, колко да е студено? Точно толкова, колкото снежните човеци да се чувстват добре и да им е уютно. А нас, кучета ни яли. Момичета, не тракайте много със зъби, че ще отворите работа на зъболекарите Wink
За СГГ и за всички, които имат нужда от стиснати палчета и късмет-моля: fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Хайде, вземете си по чашка димящо, ароматно кафе.


Спорен ден, милички.

Влизам да ви нагледам, чета и своя пост и виждам, че ви каня на кафе, е да ама не. Та ето, сега го сервирам, за след обед да ви е готово. Wink

Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 14:43 от Flo 51

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт