След извънматочна бременност...?!

  • 11 013
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.

  За съжаление, трябва да си  половин гинеколог, ендокринолог и не знам още какво, за да си помогнеш сам. Всеки разглежда проблема от своята си страна, без да се взема предвид, че организма е една цялостна система и всяко нещо, което не работи добре, води след себе си и други проблеми. Щитовидната жлеза изглежда толкова незначителна, а контролира почти всички процеси в организма.
   Не знам защо след като се е стигнало веднъж до извънматочна, след това ти казват действай, няма да стане пак. И си искаш изследвания,  и ти казват няма нужда, вместо да се подходи по конкретно. Дори и в големи и утвърдени клиники. Стигаш сам до решаване на проблемите, но след толкова ходене по мъките и страдания. А може да е много по - лесно.

# 16
  • Мнения: 83
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.

  За съжаление, трябва да си  половин гинеколог, ендокринолог и не знам още какво, за да си помогнеш сам. Всеки разглежда проблема от своята си страна, без да се взема предвид, че организма е една цялостна система и всяко нещо, което не работи добре, води след себе си и други проблеми. Щитовидната жлеза изглежда толкова незначителна, а контролира почти всички процеси в организма.
   Не знам защо след като се е стигнало веднъж до извънматочна, след това ти казват действай, няма да стане пак. И си искаш изследвания,  и ти казват няма нужда, вместо да се подходи по конкретно. Дори и в големи и утвърдени клиники. Стигаш сам до решаване на проблемите, но след толкова ходене по мъките и страдания. А може да е много по - лесно.
Така е много си права! Аз съм се чудила много пъти на некомпетентност или бизнес стратегия се дължи тази практика. От 3 години вървя по пътя който описваш, който не го е минал не знае колко е трудно.  Hug

# 17
  • Мнения: 996
Определено истината е такава! Трябва сам да се  интересуваш,да се вреш и т.н,даже да настояваш да си пуснеш някакви изследвания.Ще играем на теория на вероятностите! Направо изпадам в лудост от самата мисъл за повторно такова изживяване.Опитвам се да мисля положително,но да видим!
Принципно имам доверие на моят лекар от Плевен,но се замислих и за ТСХ-то,не ми е казал,че може да има значение.
По време на 1-та ми бременност пиех Л-Тироксин,беле ми в норми,но за бременна жена трябваше да го поддържам малко по-ниско.
След това не съм го следила.

Само се моля за късмет и положителни новини за всички!

# 18
  • Мнения: 83
За ТСХ-то. При мен се стойностите се меняха между 3-4 mlU/I,  което за небеменна жена е добре. Защото реф.границата е от 0,27 - 4,2."Ендокриноложката" в Щерев ми обясняваше, как съм в граница и това няма нищо общо с моите неуспехи. Когато се обърнах към истински ендокринолог той ми каза, че при забременяване се цели TSH под 2 и , че аз нямам заболяване на щитовидната жлеза, а трайно завишено TSH . Започнах да вземам Л-тироксин и регулирахме стойностите под 2. В момента на забремяването отидох при лекаря, веднага ми регулира дозата на по висока, защото при бременност стойностите скачат и е необходимо наблюдение. От тогава всеки месец изследвам TSH i FT4 и ходя за корекция на дозата. Изпатила след толкова много изследвания, лапароскопии 2 бр., цветни снимки 2 бр. и хиляди сълзи за изгубените бебета съветвам който има проблеми със забременяване/ задържане да се обърне към добър ендокринолог, за да се отхвърли възможността щитовидната жлеза да играе роля. Не спирайте да вярвате и да се борите, винаги има свтлина в тунела  Hug

# 19
  • Мнения: 123
То си е чиста бизнес стратегия. Има си пари, които трябва да се усвоят, за съжаление на наш гръб. Има и съвестни лекари, но докато попаднеш на такъв, преминаваш през хиляди мъки и проблеми.

# 20
  • Мнения: 122
И аз се включвам тук.

Моята история: Март месец 2016 менструацията ми дойде с малко закъснение, но нямаше нищо необичайно, тъй като винаги е била малко нередовна. Проблема започна след около две седмици, когато кървенето продължи и веднага тръгнах по доктори, първо ми казаха че сигурно е от пролетта и не виждат нищо нередно(случвало се при много жени). След още 1 седмица си продължаваше и реших да си купя тест - с учудване видях слаба втора черта - веднага на доктор - прегледаха ме, пуснах ЧХГ и поради ниските стойности ми казаха че явно е имало бременност, но е приключила и просто ми е дошло да не се притеснявам, тъй като организмът ми сам е изхвърлил всичко. Прибрах се аз отново. Драмата обаче продължи и след още 1-2 седмици започнаха страшни болки... и изведнъж ШОК и по спешност в операционната. Оказа се, че съм имала извънматочна бременност и тъй като никой не забеляза вече беше късно, корема ми беше пълен с кръв, маточната тръба се беше спукала и ми я махнаха.   Weary

Лапарото ми го прави един от най-добрите според мен доктори във Варна, който ме увери, че другата ми тръба е напълно проходима, продухали са я и няма да има проблем за нормална бременност...

След половин година се решихме да започнем нови опити за тъй желаното бебе... И така вече трети месец Sad все не става. Вчера отново бях разочарована от лелката, която си дойде по план. Поне М вече се нормализира, макар че периода на цикъла ми е 40-42 дни.

Моля ви да споделите за тези изследвания, кога е най-добре да ги пусна, искам да съм сигурна, че всичко ще е наред за напред.

# 21
  • Мнения: 996
От прочетените ми предходни теми и разгорите ми с двама лекари (опериращият ми и този от клиниката по репродуктивно здраве) и всички теми в интернет разбирам,че и при нормални изследвания пак може да няма бременност или пък при перфектни цветни снимки,пак няма успех или ужасът се повтаря или пък си забременяват без проблем и всичко е наред.Дай Боже!
Никой не може да каже защо така става и какъв е шанса да се повтори при наличие,че нямат обяснение в повечето случаи и видими причини.

Аз пък изпадам в панически ужас да не се повтори това и се опитвам да си направя план за действие, как да реагирам,докато не видя къде е.Този месец се отложи.Дано да е за добро.
Единият макар ми каза да не СК правя никакви изследвания,няма смисъл.
Другият ми каза,че е желателно аз и ММ да си пуснем тест за хламидия и след няколко месеца,ако няма успех-цветна снимка.

# 22
  • Мнения: 996
Нещо някой по темата?!

# 23
  • Мнения: 996
Ужас!
Аз имам една нормална бременност и след това една извънматочна,за което се надявам да нямам следваща такава,а нещата да се случат нормално.
Но то човек,ако знае...
Неможахте ли да я хванете по-навремене и да се стига до отстраняване на тръбата?

# 24
  • Мнения: 107
Ужас!
Аз имам една нормална бременност и след това една извънматочна,за което се надявам да нямам следваща такава,а нещата да се случат нормално.
Но то човек,ако знае...
Неможахте ли да я хванете по-навремене и да се стига до отстраняване на тръбата?
Това няма как да стане извънматочна ли е край до там си с тръбата.

# 25
  • Мнения: 996
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат

# 26
  • Мнения: 260
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат
Здравей,
Аз имах извънматочна бременност през 2014г.,която приключи с премахване на дясна тръба. Моята лекарка ми обясни,че дори да се запази тръбата и да и се направи пластика,тя си остава увредена,получават се сраствания и при една евентуална бъдеща бременност през тази тръба много голяма е вероятността пак да е извънматочна. Имало някакви власинки вътре в тръбата, които при извънматочна бременност се увреждат. Затова аз предпочетох да я махнат.След това си направих тест за проходимост на другата тръба. Беше проходима и си забременях без проблем с нея. Сега имам едно прекрасно момченце на 8 месеца. Пропуснах да кажа,че имах вече дъщеричка и извънматочната се получи,когато решихме да имаме второ дете.

# 27
  • Мнения: 996
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат
Здравей,
Аз имах извънматочна бременност през 2014г.,която приключи с премахване на дясна тръба. Моята лекарка ми обясни,че дори да се запази тръбата и да и се направи пластика,тя си остава увредена,получават се сраствания и при една евентуална бъдеща бременност през тази тръба много голяма е вероятността пак да е извънматочна. Имало някакви власинки вътре в тръбата, които при извънматочна бременност се увреждат. Затова аз предпочетох да я махнат.След това си направих тест за проходимост на другата тръба. Беше проходима и си забременях без проблем с нея. Сега имам едно прекрасно момченце на 8 месеца. Пропуснах да кажа,че имах вече дъщеричка и извънматочната се получи,когато решихме да имаме второ дете.


Здравейте! И при мен протече така,лекарката ми предпочете да ми премахне тръбата,за да няма последващи проблеми с нея.Цветна снимка не съм си правила,само тест за хламидии.Ще изчакам ,ако няколко месеца нищо не стане, ще си направя.
И аз съм с едно дете на 1г и 4м и след което имам една извънматочна бременност,надявам се и следващата ми да е нормална!

# 28
  • Мнения: 107
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.
Л-тироксина е повлиял щитовидната е виновна за извънматочни аборти итн. аз разбрах че имам проблем с щж половин година след махнати тръби никой нищо не ми каза шията ми се изду аз се уплаших и така отидох на лекар ....
След премахването на тръбите година по късно ме душеше гърлото и се подуло разбрах тогава че имам проблем с щж а от кога е започнало нямам си на идея.За 4 години разбрах много неща и научих няма как да се върне времето назад със сегашното ми познание.Никой нищо не беше споменавал за щж.Много хора са болни с щж. лошото е че ги лекуват грешно.При повечето жени  л- тироксина действа за бременноста и при теб е така.Колко ти е сега тсх?

# 29
  • Мнения: 260
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат
Здравей,
Аз имах извънматочна бременност през 2014г.,която приключи с премахване на дясна тръба. Моята лекарка ми обясни,че дори да се запази тръбата и да и се направи пластика,тя си остава увредена,получават се сраствания и при една евентуална бъдеща бременност през тази тръба много голяма е вероятността пак да е извънматочна. Имало някакви власинки вътре в тръбата, които при извънматочна бременност се увреждат. Затова аз предпочетох да я махнат.След това си направих тест за проходимост на другата тръба. Беше проходима и си забременях без проблем с нея. Сега имам едно прекрасно момченце на 8 месеца. Пропуснах да кажа,че имах вече дъщеричка и извънматочната се получи,когато решихме да имаме второ дете.


Здравейте! И при мен протече така,лекарката ми предпочете да ми премахне тръбата,за да няма последващи проблеми с нея.Цветна снимка не съм си правила,само тест за хламидии.Ще изчакам ,ако няколко месеца нищо не стане, ще си направя.
И аз съм с едно дете на 1г и 4м и след което имам една извънматочна бременност,надявам се и следващата ми да е нормална!
Да,но задължително трябва да направите тест за проходимост на останалата тръба.

Общи условия

Активация на акаунт