Възел на щитовидната жлеза

  • 2 332
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Какво значи, ако имаш възел на щитовидната жлеза 2 мл на 5 мл, а всичките хормони са в норма? Моля да споделите, какво може да означава това?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Отиваш на ендокринолог на ехограф.Той преценява дали само да наблюдавате възела или да направи биопсия.Ако прецени,че е обикновен възел -наблюдение на 6 месеца дали расте.
Възлите не винаги пречат на щитовидната жлеза да си произвежда необходимите хормони.

Това е нашата темичка,ако имаш въпроси заповядай.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=943961;topicrefid=19

# 2
  • Мнения: 822
Отиваш на ендокринолог на ехограф.Той преценява дали само да наблюдавате възела или да направи биопсия.Ако прецени,че е обикновен възел -наблюдение на 6 месеца дали расте.
Възлите не винаги пречат на щитовидната жлеза да си произвежда необходимите хормони.

Това е нашата темичка,ако имаш въпроси заповядай.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=943961;topicrefid=19
Нима на възел трябва и биопсия? Ендокринологът не е казала, че е необходима биопсия! Глухарче, може ли на ехографа да се види дали е за биопсия възел? Или трябва скенер?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Добрия ендокринолог може да прецени.Моя възел беше 6 мм.,ендокринолога беше убеден какво вижда на ехографа и ме накара да направя биопсия.

# 4
  • Мнения: 822
Добрия ендокринолог може да прецени.Моя възел беше 6 мм.,ендокринолога беше убеден какво вижда на ехографа и ме накара да направя биопсия.
Глухарче, и аз се притеснявам да не е нещо лошо! Какво е показала биопсията? И в какво е бил убеден лекарят, че е доброкачествен?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Irina37 отиди на още едно мнение,да си сигурна и просто го наблюдавай.
И не се занимавай с глупости,а отивай да готвиш,че гладно и бясно домочадие може да бъде много по-опасно от възел на щитовидната жлеза  Laughing

# 6
  • Мнения: 822
Желая ти весело посрещане на Новата година! Бъди жива и здрава!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Весело и на теб и по-малко грижи и притеснения през 2017 г.

Общи условия

Активация на акаунт