Парфюмни размисли и страсти - 206

  • 92 750
  • 735
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 31 318
Ааа Deetron, аз много обичам да пробвам парфюми и всяка проба ме обогатява. Hug
Мъжки ми е този парфюм, не че е лош. Сигурна съм, че на теб ти стои великолепно.
Много е хубаво да получиш комплимент за  парфюм. Винаги ми става хубаво настроението.❤
Аз имам още доста проби на арабски парфюми от KDS, която много липсва в темата и периодично ги разучавам, за да проследя как се държат в различно време.

# 586
  • Мнения: 950
За интересуващите се от Bond No.9 - на разпродажба по 27 паунда в TK Maxx от днес. Бързо заминават...
http://www.tkmaxx.com/page/search?q=no.9

И аз се възползвах, мерси много! Hug
Зозина, и твоят ли беше от там? Чакам го моя, още не е пристигнал, а сега като прочетох съвсем нямам търпение. Heart Eyes
[/quote
Как става доставката от този сайт момичета ?

# 587
  • Мнения: 958
На сайта на Body Shop има намаление на италианската смокиня, за който се интересува, 50 мл за 9 паунда и 100 мл. за 11..
https://www.thebodyshop.com/en-gb/fragrance/eau-de-toilette/ital … oilette/p/p000478

# 588
  • от един красив град
  • Мнения: 402
След поста на Deetron, реших да тествам http://www.fragrantica.com/perfume/Calvin-Klein/Liquid-Gold-Euphoria-24786.html и просто съжалих, че не съм го направила по-рано. Парфюма е страхотен, много различен, да различен е точната дума. По принцип не харесвам бранда, никога не съм купувала техен парфюм, дори не знам, защо съм си поръчала тази мостра и кога изобщо щях да я отворя. Канела, Орхидея и Сандалово дърво божествена комбинация. Зачетох се в коментарите във Фрагантика и се оказва, че този парфюм е правен за Източният пазар и повечето хора, са си го закупили от Дубай. Разтърсих се в сайтовете за парфюми и го намерих само в един. Не знам дали в реален магазин може да се открие. Може би точно за това е различен от парфюмите, които се предлагат на нашия пазар.

# 589
  • Мнения: 958
Наскоро попаднах на нещо интересно:
http://www.fragrantica.com/designers/And-Other-Stories.html
Някой попадал ли е на тези аромати? Цените им са прилични, а също така видях, че зад ароматите стоят хората от Byredo, което е добър знак.

# 590
  • Мнения: 215
  Deetron, много благодаря за описанието на Rasasi La Yuqawam Jasmine Wisp  Hug

Аз обаче нещо минах на пролетни аромати, този сняг взе да ми писва Confused и сега се радвам на  Francis Kurkdjian APOM - любов, пролетна любов - толкова добре са смесени съставките, че въобще не мога да го определя. Мекичък, памучен, женствен - не знам дали в по-топло време ще има шлейф, но в студа изчезна доста бързо. Уж има само три съставки, но никоя не преобладава над другите, абе Francis Kurkdjian си е майстор Heart Eyes
  Радвам се и на Amouage Lilac Love, но него си го нося и сега в студа bouquet

# 591
  • Мнения: 31 318
 Радвам се и на Amouage Lilac Love, но него си го нося и сега в студа bouquet
Аз опитах няколко пъти и то вкъщи на топло, но го оставих Lilac Love за пролетта.
Вчера си купих Intoxicated By Kilian и много му се радвам днес. Heart Eyes Перфектно турско кафе, с малко шоколад и много топли подправки. Аз съм кафеджийка и този парфюм ми пасва, за разлика от Кафето на Монтал. Не знам защо не го възприех някак него на кожата ми.
Твърдо реших и следващият ми парфюм да е Eau Parfumee au The Bleu Bvlgari. Много ми харесва вк. и сега в студа. Вчера го пробвах отново и любовта си остава.

# 592
  • Франция
  • Мнения: 898
Вчера си купих Intoxicated By Kilian и много му се радвам днес. Heart Eyes
densi, честит и със здраве да си го носиш  Simple Smile Много харесвам този парфюм на Килиан и периодично ме обзема желание да си го купя. Върху мен кафето стои в букет от много свежи подправки, а околните твърдят, че им ухая на някакви цветя. Много красив аромат.

Аз също съм на вълна кафе напоследък и нося Cafe Chantant. Открих го благодарение на kovatcheva в началото на миналата пролет, но той е за мен категорично аромат за студения сезон. В студа най-добре пресъздава атмосферата на парижкото кафене - жива, задушевна, бохемска, напоена с ухания на кафе, ликьор и пурети. Спомням си, че BoMarina го беше сравнила с Cuir Beluga и действително връзката е доловима и за мен, аз правя обаче и асоциация с Back to Black By Kilian особено в първата половина от развитието, като е много по-мек, топъл и женствен, без никакви дразнещи уклони, много приятен и уютен за носене. Трайността и проекцията върху моята кожа са безупречни, а финишът е особено пудрен и ми отива безумно  Heart Eyes

А като казах пудрен, се сещам да препоръчам на почитателките на този тип аромати за проба най-пудрения помаден аромат, който открих при разучаването на парфюмите на Volnay - Perlerette. Искрено ме порази, а си мислех, че съм проучила и помирисала всичките пудрени парфюми на света  Simple Smile

# 593
  • Мнения: 31 318
Йоан Владимир, така се радвам да те видя тук! Heart Eyes Hug bouquet
Благодаря ти много. Hug
Отдавна харесвам Intoxicated By Kilian, но мъжът ми, а и не само той, намира допирни точки с А - мените на Мюглер, а той не ги понася, ама въобще.
Действах с проби понякога, но сега реших да си взема черно шише и за моя изненада днес като се напръсках, той веднага се обърна и ми каза "нещо миришеш на Мюглер". Crazy
След което отиде и се напръска с три пръсвания със Сантала на Герлен и просто изпрати Intoxicated в трета глуха. Питам го защо е направил такъв гаден номер и той ми отвръща, че усеща Intoxicated, а не Герлена. Да бе да! Laughing

# 594
  • София
  • Мнения: 338
Честит Intoxicated, Денси!  Simple Smile
Като стана въпрос за Килиан, току що попаднах в друг форум на инфо за очакван нов аромат, Black Phantom Memento Mori, с нотки на ром, шоколад и кафе. Кутията му втрещи дори мен, дето за рождения ден си бях поръчала торта с форма на ковчег, представям си на нормалните как ще им се отрази  Joy

Скрит текст:

# 595
  • Мнения: 31 318
Чудесно ще го чакаме! Whistling
Благодаря! Hug

# 596
  • Мнения: 62
Йоан Владимир, толкова се радвам да те видя отново в темата bouquet! От сърце се надявам да можем скоро да прочетем и ново ревю от великолепните ревюта на Kovatcheva bouquet. И за мен Café Chantant (не усещам кафе в него) има много общо с Cuir Beluga и по-скоро бих купила него, ако го познавах преди да се запозная с Cuir Beluga.
 
През уикенда, вместо да се заема с нещо по-полезно, изучавах мостри на Histoire de Parfums, та да споделя впечатления (само да не подведа някого, който не ги е пробвал, понеже съм само лаик). Общото ми впечатление е, че парфюмите на бранда изискват търпение - повечето стартират странно, някои - направо неприятно, но после омекват и се разкрасяват - развитие и многопластовост със сигурност не може да им се отрече.

Rosam - роза с нафта. След около 20 мин. нафтата се изпари и остана една много красива тъмночервена кадифена  роза, но дотогава облакът от нафта около мен беше толкова гъст, че ми беше леко тревожно, когато щракнах запалката да си запаля цигара Simple Smile.
L`Olympia Music Hall – какофоничен ми е, сякаш наистина куп артисти са преминали през залата и всеки е оставил следа от своя парфюм - някой е носел цитрусов, друг -  люляков, трети – кожен (обилно), а четвърти - акватик (от блатните). Не е за мен.
This is not a blue bottle - страшно ми напомня някой от сиропите, които съм давала на сина си като малък, противотемпературен или мултивитаминен, не мога да си спомня точно. Освен тази откровено лекарствена за мен нотка, има и метална, и акватична, потрес. Този не можах да го изчакам да се развива и го измих, като за всеки случай целунах сина си по челото (наложи се да приклекне) да проверя как му е температурата Simple Smile.
Vert Pivoine - този е изключение, започва и продължава мило и безобидно, мек и лек цветен аромат (млада роза има със сигурност, не мога да кажа има ли божур, от години не съм помирисвала божур) с оттенък на нещо зелено, който със сигурност не натоварва, но и не впечатлява с нищо. Чудесен за отмора на сетивата, ако някой ми го подари, но не бих го купила.
1725 Casanova  - този ми е любов от първо вдишване, макар да не бих го носила - определено ми мирише на мъж. Ама един такъв романтичен, галантен и очарователен мъж, току-що взел душ и с едни такива откровено любовни намерения, направо да му се учести на човек сърцебиенето. За мен има общо с Midnight in Paris/VCA – ванилия, бадем, лек цитрус. Много бих искала ММ да го носи, ама да не вземе пък да го надуши някоя чужда булка Thinking Simple Smile.

Спирам, че досадих.

Честито на всички за новите придобивки, в здраве и с удоволствие да си ги ползвате! Tsugumi, честита Ichnusa bouquet! Великолепен парфюм, съвършен (единствената ми забележка е, че е доста мазен и оставя петна по дрехите, ако човек не внимава).

# 597
  • Мнения: 7 119
Oleander, много забавно описание, кефиш  Laughing Peace
This is not a blue bottle много ме интересуваше, не знам защо си бях внушила, че ще има нещо общо с Аквауомън, който много харесвам. Въпреки описанието ти, смятам да го тествам, когато имам възможност.

# 598
  • Мнения: 958
То всички сме лаици, никой не е завършил парфюмното училище в Grasse, примерно...Спомням си, че някой беше ходил на курсове за смесване на аромати (мисля, че Йоан Владимир), което може би си е вече вид обучение Laughing
Благодаря Олеандър, че разказа за тях със собствените си усещания. Аз лично така научавам повече, изброяването на нотки не ме ориентира, има ги във фрагрантика. Да не говорим, че обявените нотки са ориентировъчни. Усещането ми е, че си малко стресната от тях, което за мен е добър знак Sunglasses

# 599
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
BBeLLa - честит ти Sheikh Al Shuyukh Luxe Edition Lattafa Perfumes  Grinning Този го гледах жадно преди няколко години, но го открих само в американския ebay на доста солена цена, твърде висока за сляпа поръчка. Сега в uk-ския ebay го виждам изгодно, та с нетърпение ще чакам твоите впечателения. Ако няма как да ги вмъкнеш в ритъма на темата ни, моля пиши на лс.  Hug

Прекрасен е парфюма, Deetron, споделям, че много ми хареса, супер траен, с лек намек за ууд, мек, объл, от който не те втриса, напротив става ти много приятно. Топъл, гушлив аромат, който е точно за този сезон и т. к. не мога да описвам, мога да ти пратя проба да се запознаеш, но като знам горе-долу какво харесваш, почти сигурна съм, че този също ще те впечатли. Hug

Общи условия

Активация на акаунт