Много мина, мъничко остана МАРТенче да гушка мама- тема 9

  • 40 437
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 825
аз много харесвам бежов цвят и количката е купих в този цвят. Хавлиите за баня също са в бежово с мента  Simple Smile, олекотената завивка и тя е бежова със зайци  Simple Smile Чаршафите и те са в бежови нюанси, небесно синьо, мента.

# 676
  • София
  • Мнения: 855
Ние за дрешки имаме всякакви комбинации без червено и розово (последното по разбираеми причини). Спалното бельо имам бяло и синьо, бяло и светло зелено но с разноцветни бродерийки, и един комплект ванилия+бежово/кафяво. Гледам да няма големи щампи по дрешките, нещо не ми харесват, а и си ги представям излющени след х-пранета и не искам от някое боди да ме гледа Мики Маус без ухо Mr. Green . Леглото ни е от големите трансформиращи се "танкове" с повивалник над чекмеджетата но пък си ми харесва  Mr. Green , цвят дъб+сонома (каквото и да значи, за мен е ванилия или нещо подобно). Хавлийките имам зелено, оранжево, синьо...има разнообразие, младежът (не че ще му пука особено Simple Smile). Като се познавам най-късно ще вкарам червеното като цвят но пък аз съм на периоди, може и да ме ухапе нещо,знам ли.

# 677
  • Мнения: 254
Аз си се чудя, какво става с моя болничен, а май ще се окаже че работодателя ми не  го представил в нои.  #Cussing out Много тъпо, утре ще и търся телефона на счетоводителката да я питам, че се нервя. Ако тя остане без пари за декември, дали ще и е толкова гот. Виждам лекаря кога го е пратил, виждам и др. работодател че го е пратил. Само те не са.  Вече трябва всичко сам да си следи човек, без направление за изследвания, ок не е проблем, пускат ги колегите, не че са длъжни, ама са сладки и ми правят услуги. АГ по здравна не може даже да ги разчете, добре че е чичко гугъл и колегите, защото стойностите за бременни са други. Ще ти изпишем аспирин, че си рискова за преекламсия, само дето излиза че съм високо протромбиново време и съм с риск  от кървене. Хайде и това ще го преживея. И най-вече и най-добре да те пратят в болница, хем да не си им в тежест, че си рисков, хем тия там вързани всички синджир марка да си източат здраво здравната каса, ако може до термин. И накрая без изплатен болничен, защото и счетоводителката не си върши работата, абе аман - заман. Е как да не си стресиран и само да лежиш?  #2gunfire
Най-хубавото че днес наработа, помогнах на едно момченце, намерих му бутилка с кислород да го транспортират, че до като търсят, можеше голяма гадост да стане. Дано сега да е добре.
А и за капак шефа ме изпраща с репликата и повече никога да не ядеш боб  #Crazy newsm78, за незнаещите като мен, това значело повече да не забременявам. Не че искам, ама той не е човека дето ще ми прави график на матката. #Cussing out

Последна редакция: вт, 17 яну 2017, 19:09 от Svetlana Hristova

# 678
  • Мнения: 18 562
Цитат
А и за капак шева ме изпраща с репликата и повече никога да не ядеш боб  #Crazy newsm78, за незнаещите като мен, това значело повече да не забременявам. Не че искам, ама той не е човека дето ще ми прави график на матката. #Cussing out

Я, пък тоя! Аз ако имах такъв шеф, вече нямаше да  ми е шеф.  Joy как му е дошло на ума да каже такава простотия, че и репликата е ужасна, дори не знаех, че това означава
ужас и безумие, егати хората

# 679
  • Мнения: 254
Ето какво открих  Twisted Evil
3) (Нова - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Осигурител, който не представи в срок в съответното териториално поделение на Националния осигурителен институт документи за изплащане на обезщетения за временна неработоспособност, трудоустрояване и майчинство или представи такива документи с невярно попълнени данни, ако не подлежи на по-тежко наказание, се наказва с имуществена санкция или глоба от 500 до 2000 лв., а виновното длъжностно лице, ако не подлежи на по-тежко наказание - с глоба от 100 до 1000 лв. за всеки отделен случай.
Та ако пак откажат да си свършат работата, да си я свърша аз с една жалба до нои.
Тъпото е че не знам, сега като са закъснели нои дали ще го приеме и един цял месец го нямам. Да ми плати сега тя избора на екип. #Cussing out

# 680
  • София
  • Мнения: 2 348
Elektra.13,
Скрит текст:
предполагам (надявам се поне) и никой да не опитва да ти отнема това чувство. Вероятно визираш моя пост, в който обаче няма такова отношение. Независимо кой как го усеща.
 Твоята интерпретация ("Това да се твърди, че детето е на тази, която дарява е същото като да кажеш, че всеки месец си изхвърляш децата в тоалетната и по превръзките.") е неточна. Не е все едно, съвсем различни неща са.  Да, една яйцеклетка не е дете, нито е живо същество, тя е просто жива клетка и отива в канала така, както милиони наши телесни живи клетки. НО детето не се появява от нищо. То не започва от нулата. Новият живот има предистория. Тъй че ако има дете, то има генетични родители и единствено при наличие на нов живот , при оплодена яйцеклетка с развито ново уникално ДНК яйцеклетката се разглежда като "родителство". Ако няма дете, няма родители и клетката си остава просто клетка с ДНК на жената, от която се е отделила. Биологичен отпадък.
 Чие е детето - юридически,  нещата са уредени. И юридически, и емоционално "мама" и "татко" не се ограничават в генетичен материал. Генетично науката също е наясно и разбира се, генетичното родителство в мого случаи се различава от юридическото и емоционалното/психологическото.
 Ако искаш, можем да разговаряме по темата, мен лично не ме смущава. Но тъй като нямам за цел да ти вменявам какви да било чувства, а може би ти би се почувствала не най-перфектно от подобен разговор, можем да го прекратим.

 За даряването по принцип:
Скрит текст:
Кръв дарявах няколко пъти преди първата ми бременност, но нещо все ѝ липсваше и от БЧК казаха, че най-много да я ползват на части, не и за кръвопреливане. Мъжа ми обаче е с много добър хемоглобин, доста по-бързо се възстановява и редовно ходи "да ни пазарува шоколади" както се шегуваме Simple Smile

 Стволови клетки не дарявам, защото искам кръвта да си отиде при бебето. Но ми се вижда чудесна идея, ако тъй или иначе никой няма намерение да забавя клампирането, тази кръв да отиде за нуждаещо се дете.

 Някои хора ме считат за малко хахо, но аз питах родителите ми дали позволяват да им се дарят органите, ако стават за нещо(предвид възрастта), питах и мъжа ми. Искам да си знаем при евентуални събития как да действам, а не към мъката от загуба да се прибавя и това терзания "какво би искал човека". Също съм ги информирала, че нямам против да се ползват моите органи, ако тях не ги спира някаква психическа бариера или друго. И те да са спокойни.

♥Синеока♥ и аз имам подозрения, че някой евентуално би могъл да си подпомогне получаването на орган  Crazy, за това не подписвам съгласие сега, а информирам близките, да дадат позволение.

 
Nia_192, според мен само дантела не отива на момче. Иначе всеки цвят е подходящ, ако модела го позволява. Розовото също не ми е много момчешко, но има дрешки, които са си даже отличително момчешки по кройка, а са розови. Според мен по-скоро модела е полов или унисекс, а не цвета.
 На мен ми харесва жълтото, защото приличат на патенца Simple Smile

# 681
  • София
  • Мнения: 1 408
За оранжево не се бях сетила и страшно ми допадна като цвят върху бебешки дрешки. Mr. Green Ей сега тъкмо напоръчах доста онлайн. Жълтото, в комбинация със зелено също е много симпатично. Simple Smile)
А всичките роднини до един се опитаха да ми втълпят как близнаците еднакво трябвало да ги обличам, особено ако са от един пол.. Пълни глупости! Grinning . Една с една дрешка не поръчах еднакви.
А за изписването ще сме с патешко жълто и със светлозелено.

# 682
  • София
  • Мнения: 2 348
Като с имената Simple Smile Трябва да са Камен и Калоян, Ася и Вася, Дени и Деси, и т.н.
 На мен ми е забавно да видя близнаци облчени в някаква връзка (например на едната дрешка въпрос, на другата отговор. Или началото на изречението е на единия, а края на другия). Обаче братовчедките ми (близначки) имаха голям проблем с тази еднаквост или връзка. Не понасяха това, че ги сравняват, че ги бъркат, че от тях се очаква да се обличат еднакво, че майка им ги е обличала еднакво. И като станаха по-самостоятелни, започнаха да се правят целенасочено много различни - едната с дълга руса коса, другата с къса черна. Ако едната облече нещо червено например, другата няма да си сложи дори колан с този цвят.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 408
Като с имената Simple Smile Трябва да са Камен и Калоян, Ася и Вася, Дени и Деси, и т.н.
 На мен ми е забавно да видя близнаци облчени в някаква връзка (например на едната дрешка въпрос, на другата отговор. Или началото на изречението е на единия, а края на другия). Обаче братовчедките ми (близначки) имаха голям проблем с тази еднаквост или връзка. Не понасяха това, че ги сравняват, че ги бъркат, че от тях се очаква да се обличат еднакво, че майка им ги е обличала еднакво. И като станаха по-самостоятелни, започнаха да се правят целенасочено много различни - едната с дълга руса коса, другата с къса черна. Ако едната облече нещо червено например, другата няма да си сложи дори колан с този цвят.

Ооо никога не бих си кръстила децата със сходни имена, и без това са еднояйчни.. Пък ако ще са с подобни имена и еднакви дрехи, ще стане съвсем страшно  Grinning

# 684
  • Мнения: 1 825
и моите братовчеди са близнаци - момче и момиче и като малки ги обличаха еднакво. Много се чудих на майка им и постоянно питах защо така ги облича.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 176
Имам племенници близнаци, момче и момиче, винаги са били различни - облекло, характер, интереси. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 366
И аз не харесвам "уеднаквяването" на близнаците.
Нито пък постоянното сравняване.  
Много се радвам, че моите ще са разнополови Simple Smile
Даже си мисля,  че едното ще е русичко,  а другото тъмничко Simple Smile

# 687
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз харесвам еднакво облечени, но в различни цветове примерно, ако са от един пол. Много сладко ми изглеждат  Crazy
Ако са различен пол, бих ги обличала различно, но в еднаква гама примерно ...
За имената не бих ги кръстила със сходни имена, но бих търсила имена които изговаряйки ги са звучни и приятни.

# 688
  • Мнения: 899
ужаааас!!!! този шеф е отвратителен простак!  #Cussing out

За бебчетата аз щях да измисля ралични имена, които просто ми харесват и двете, а за дрешките  съм виждала навън разни бебоци облечени реално в един стил и много подобно ама едното в розово/червено а другото в син/зелен цвят.  Много им се радвам като видя такива защото хем си подхождат по стил на обличане хем не са еднакви и се вижда че едното е момченце а другото момиченце. Много марки предлагат и еднакви модели за бебета в различни цветове за двата пола.  Laughing Определено свалям шапка на всички майки с близначета защото са майки героини за мен!  Hug още от бременността тежестта, после се налага да вземат всичко по 2 и нааай-вече след раждането са железни!  Hug Hug Hug много ви се възхищавам момичета!

# 689
  • София
  • Мнения: 1 408
Ооо, да, еднакво облечени, но с различни цветове, някак по-бива и наистина е сладко. Мисля си, че и аз така ще предпочитам да обличам моите. За изписването поне ще сме така. Simple Smile

Вие биберони купувахте ли.. Не шишета, а залъгалки? Или това да не го мисля и да си го оставя за последните покупки  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт