Електронни четци - тема XIX

  • 84 247
  • 789
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 359
Аз в Mp3 формат съм теглила до сега..

# 466
  • София
  • Мнения: 44 129
Значи вероятно покетбука ще ти свърши работа, все пак е и на по-нормална цена от другия.

# 467
  • Мнения: 8 230
Пристигна и моя Voyage и днес ми остана малко време да си прехвърля книгите от стария четец на него.
Първи впечатления - по-хубаво се вижда от моя старичък Pocketbook basic touch (нормално, има голяма разлика в резолюцията), но е съизмеримо с четеца на синковеца Pocketbook Lux 3. Малко са ми объркани менюто и подредбата на книгите. Струва ми се, че на покетбука по-добре можех да си ги подреждам според собствените предпочитания. Явно ще има един период на адаптация.
Никъде не видях опции за подреждане по автор.
Накрая ще взема да прочета и ръководството.
Това ми напомня как преди години мъжът ми цяла вечер се мъчеше да инсталира някаква електорнна джаджа, не помня вече за какво ставаше въпрос, но пустото нещо така и не пожелаваше да тръгне като хората. Накрая след 2 часа мъка, прочете ръководството и работата стана за 2 минути. Та и аз сега така  Joy

# 468
  • Мнения: 1 359
Даааамм, определено покетбука е на по-разумна цена  Laughing   Виждам,ч е Lux3 HD също поддържа Mp3 формат. А този Ultra  нещо май не го виждам по магазините, дали не става дума за един и същ модел се чудя newsm78

# 469
  • София
  • Мнения: 44 129
ston
Когато си в Library би трябвало над  списъка с книги и папки , вдясно да имаш падащо меню, от където да избираш по какъв критерии да са подредени книгите ти - Recent, Title, Author, Collection

ShySun
В техномаркет има в 3 цвята ултра - син, кафяв, бял, сив за 259 лв... т.е. белия е наличен, а другите пише да се изпрати запитване https://www.technomarket.bg/chetec-za--knigi/pocketbook-e-book-u … -w-white-09144175

http://www.technopolis.bg/bg/Ebook-readers/Ebook-reader-POCKETBO … 22-PB650/p/517722 в туехнополис съм го гледала за 309... егати и разликата.

За  Lux3 HD  не виждам никъде да пише аудио... newsm78

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 12:46 от Angel_Dust

# 470
  • Мнения: 8 230
Видях и подредбата по автор. Погледнах колекциите, но за тях ми дава, че аз трябва да си ги направя, т.е. пита ме за име на колекцията и кои книги да включа в нея. Има ли начин да си ползвам директно имената на поредиците както са зададени в Калибре? При покетбука това можеше да става автоматично, също имаше подредба по жанрове, не че от последното имаше реална полза, такава каша е с тези жанрове.

# 471
  • София
  • Мнения: 44 129
Колекцията всъщност е папка, в която ти си пъхаш книги по какъвто там критерии си избереш да са. Съответно при създаването си я кръщаваш както желаеш.
Може да е по жанр, по автор, аз имам папка с книгите на детето и т.н. 
По жанрове няма и по-добре, още повече, че то трябва да е зададен предполагам жанра в датата на файла... далеч не при всички има такова чудо.

# 472
  • Мнения: 8 230
А има ли вариант да се пише на кирилица? Имам клавиатура само на латиница. Схванах иначе идеята на така наречените колекции.

# 473
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Аз използвам руската клавиатура.

# 474
  • Мнения: 8 230
Как превключваш на нея или си задала като език на устройството руски?

Намерих руската клавиатурата. Абе ще станем приятели и с Киндьо Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 19:17 от ston

# 475
  • Мнения: 138
Закупих покетбук лукс 3 ,много добър  четец ,дори и с подсветка батерията кара  дълго време  .Засега свалям книги на Компютъра и си ги прехвърлям с кабел ,опитах да вляза в читанката ,но не става дава някаква грешка .При вас така ли е ,можете ли да сваляте директно от четанка или как ?

# 476
  • Мнения: 8 230
Трудно се сваля директно от Читанка. Един-два пъти съм го правила, уж набързо. Не става. Свалям на компа и от там с кабела, чиста работа. Някои писаха и че през мейл пращат, аз не съм пробвала. С кабела ми е най-удобно и бързо.

# 477
  • Мнения: 1 359
А за pocketbook има ли програма алтернатива на Send to Kindle? В момента съм с най-обикновения стар киндъл и искам да ъпгрейдна устройството , да има подсветка и аудио, та.. в процес на проучване съм.  Wink

# 478
  • Мнения: 8 230
Има, да. Не се сещам как ѝ беше името. Нещо аналогично беше- send to. Не съм я ползвала обаче.
Всички глезотийки си ги има - синхронизация на устройства, вместо облаци май ползва дропбокс, рейтинги и прочие.

# 479
  • Мнения: 138
Трудно се сваля директно от Читанка. Един-два пъти съм го правила, уж набързо. Не става. Свалям на компа и от там с кабела, чиста работа. Някои писаха и че през мейл пращат, аз не съм пробвала. С кабела ми е най-удобно и бързо.
Благодаря , продължавам по лесният начин с кабела и компа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт