Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 5

  • 92 079
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 102
Момичета, мога ли да ползвам пилинг някакъв понеже съм с куперозна кожа или по-добре - НЕ?
Тоници не ползвам , че ми парят от алкохола в тях, а и тоалетни млека рядко понасям - избуяват ми капилярчетата....  На 40+ съм и единственият ми проблем (поне за сега) са спуканите капиляри по лицето и челото.

Мисля, че пилингите не са подходящи. Трябва да се пазиш и от агресивни ексфолианти, да наблягаш на фотозащита през всички сезони и неща, които укрепват стените на кръвоносните съдове.
Иначе с електрокоагулация се махат тези капиляри.

# 31
  • Мнения: 2 002
Понякога така ми измръзва лицето, че не мога да се усмихвам, гримаснича и говоря. Буквално се вкаменявам. Ползвам това:

Скрит текст:
Не съм очарована от лъщящата си муцуна, но...
Нанасям с потупване и леко притискане само.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 408
Бубс, благодаря за новата тема!  bouquet

В студеното време използвам серуми и кремове с по-богата и мазна текстура.
Без слънцезащитен с SPF 50 и аз не излизам, независимо дали е лято или зима.  Peace
Кои масла слагате в кремовете си?

# 33
  • Мнения: 36 091
аз ще сложа бадемово, защото това имам и по принцип го харесвам много

# 34
  • Мнения: 1 674

Момичета този ретин не ви ли притеснява, че произхода му е Индия, може ли да ми кажете коя е фирмата производител.


И аз точно това се чудих. Гледам, че предлагат различни опаковки и повечето се доставят от Индия или Тайланд, да не са някакви фалшиви?
Аз поръчах първия си третиноин от EBAY, инддийски, 0.025. Свикна ми кожата с него.
Сега ползвам 0.05, италиански AIROL, купих си го от Москва. Не мога да кажа със сигурност дали е по-добре, но преходът към 0.05 мина без проблеми. Peace
Сега ще пътувам из Италия и смятам и оттам да се позаредя. И да ползвам индийските само при крайна нужда.

# 35
  • Мнения: 13 446
С тоя ретин нещо съм много нерешителна ту решавам, ту се отказвам
А кой airol точно си взе, че гледам някакви различни опаковки има.

# 36
  • Мнения: 1 261
аз не смея за ретин
мажа серум на Алтея и това е

# 37
  • Мнения: 3 480
кокосово масло - изключително полезно за консумация, за кожа, лекува много кожни състояния, както и помага за избелване на зъби!

за моята кожа специално не е подходящо, тъй като е смесена, но аз слагам 1 чаена л. всяка сутрин в черно еспресо, прочетох че е помага за разграждане на мазнини, бърз метаболизъм и т.н.

# 38
  • София
  • Мнения: 20 206
В студеното време използвам серуми и кремове с по-богата и мазна текстура.
Без слънцезащитен с SPF 50 и аз не излизам, независимо дали е лято или зима.  Peace
Кои масла слагате в кремовете си?

Аз лично не добавям масла към кремовете си в момента. Не останах доволна от действието на маслата върху кожата си /шипково, карите, кокосово/ и спрях да ползвам.

# 39
  • Мнения: 1 674
С тоя ретин нещо съм много нерешителна ту решавам, ту се отказвам
А кой airol точно си взе, че гледам някакви различни опаковки има.
Airol crema Pierre Fabre Milano

Всъщност поръчах три опаковки, две са такива, а третият се оказа някакв австралийски третиноин. Mr. Green

# 40
# 41
  • Мнения: 3 295
Не сеням козметиката през зимата, цяла година съм с богати серуми и кремове, кожата и е суха.

Моят РетинА, който не знам ще имам ли смелост да започна, е от испанска аптека.

Притеснява ме не само рекцията на кожата, а и вчера четох листовка, на нея пише, че прониква в кръвта и може да взаимодейства с лекарства. Не се сещам за лекар, с който да се консултирам, тук не е познат като продукт с анти ейдж действие.

# 42
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 540
Здравейте и в новата тема bouquet

Някой попита в предната, дали виждаме някаква промяна. Използвах 2 седмици нонстоп La Roche Posay Redermic R, а от 15ти декември ежедневно препоръчаният ми многократно тук
и не - не виждам никакъв резултат все още. Слагам обилно, всяка вечер, понякога и през деня, като нямам излизане. Кожата ми го понася много добре, сякаш олио - никакво дразнение, за лющене и дума не може да става. Козметичката нарече кожата ми "дебела", може за това да е. Бях ви писала преди, че химическият пилинг нищо не промени. Едва навършила 32, вече имам фини линии около очите и 3 на челото, които вече отиват към бръчки. (вчера слагах за пръв път от години ФДТ и се стреснах как се подчертаха от него) В този ред на мисли съм готова да пробвам нещо по-агресивно, исках да ви попитам пак за препоръка - повече % ретинол или друга съставка. Естествено, първо ще изхабя серума и след него крема на Ла Рош.

# 43
  • Мнения: 13 446
От маслата и аз съм леко разочарована, както и не ги добавям към нищо особено към кремове, според мен е безмислено, маслата едни са водноразтворими други не, пък да взема да изчитам състава и да мисля сое с кое си подхожда, като сложим и консервантите как ще повлияят или не ,въобще не ми се прави на химик в домашни условия.
Предпочитам готова такава козметика, макар че към този момент ми носи повече разочарования и може въобще да зарежа да пробвам

За кафето с кокосово масло - наскоро една колежка , която го пие така вече няколко години беше потресена след като прочете някакви изследвания, че не вредяло, обаче нямало никакъв от описаните му ефекти, а положи толкова усилия да свикне с него и ежедневно да го прави.

Имам правен крем от масла, който за ръце през този сезон ми е супер и в общи линии това е единствено нещо, от което съм доволна от маслата.

За кокосовото масло наскоро и аз четох едно изследване, че всъщност тези ползи се наблюдават единствено по местата където се отглежда и където хората от новоредени израстват с него, а по другите региони има разлика и не действало така, имаше и за доста други модерни храни

# 44
  • Мнения: 3 480
OnDiNe, аз ползвам този серум нон стоп, много добре го понася кожата ми и се 'сцепва' с грима. Пристрастена съм към него. За премахване на бръчките дума не може да става, но определено подобрява състоянието на кожата ми - изглежда по-свежа, мека и хидратирана. Сега си взех този серум, ползвам го на няколко вечери веднъж:

http://www.paulaschoice.co.uk/skin-recovery-super-antioxidant-co … ntrate-serum.html

В интерес на истината - появят ли се бръчките - не можеш да ги премахнеш с крем. Аз реших въпроса радикално с инжекции.

Общи условия

Активация на акаунт