Спрях да кърмя без лекарства,а още имам кърма - какво може да стане?

  • 5 599
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Първо да ти кажа,че и аз спрях да кърмя без лекарства,само че на мен ми намаля кърмата,а и аз бях решила да спирам,така че не съм поддържала лактация.Единственото ,което мога да ти кажа е,да следиш гърдите си да не са напрегнати или твърди и ако забележиш нещо такова да се изцеждаш по-малко,колкто да ги облекчиш.Така хем ще избегнеш евентуални усложнения,хем постепенно като не стимулираш образуването на кърма,тя ще спре.Успех и дано да нямаш проблеми! Simple Smile
Peace

# 16
  • Мнения: 2 479
Благодаря ви,момичета,успокоихте ме и ми бяхте много полезни.Засега ще пробвам с чай и без да изцеждам,а ако за беда ми се появи бучка или друг проблем - няма как,ще се ходи на лекар...

# 17
  • Мнения: 773
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.

Моя пък ме посъветва да не пия, а подобре да изцеждам по малко докато спре. Каза, че имат големи странични действия.

# 18
  • Мнения: 1 410
Мисля че е редно да се изцеждаш/без да кърмиш щом неискаш/! А за спиране на кърмата ми бяха изписали БРОМОКРИПТИН ако не се лъжа! Thinking Консултирай се с лекар, защото понижава кръвното и не е препоръчително ей така!


Един месец след като спрях да кърмя още имах кърма в гърдите (по няколко капки). Отидох на лекар и ми каза, че трябва да пия задължително Бромокриптин, защото е опасно задържането на кърма в гърдите. Хапчетата са ужасни. В началото ми падаше кръвното, виеше ми се свят и ми се повръщаше, но си заслужаваше.

Отиди на лекар веднага.

# 19
  • Мнения: 146
Спрях преди два месеца да кърмя, т.е. Ели бе на 10 месеца.Защото кърммата ми ужасно намаля а и тя вече не искаше да суче. Но все още има кърма като стисна. Не са ми напрегнати гурдите, нито да се чъвствам некомфортно. Но и лекърката ми не ми е изписвала лекарства. Ходих на гинеколог и той ми каза да не се притеснявам  - ще спре сама. Притеснена съм,
 До кога ще имам кърма???
А да ви питам  - след като родих веднага ми се възобнови менстуалния цикъл....  при Повечето жени идва чак като спрят да кърмят. Но примен не бе така...

# 20
  • Мнения: 7 186
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.
и как се мотивира , че ми е много интересно

Да, и на мен ми е интересно. Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880

На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.

егати докторите Twisted Evil
на мен няколко доктора пък (вкл. и 2ма мамолози) ми казаха, че е много хубаво дето ми е спряла естествено кърмата и не съм пила лекарства.
обаче винаги се намират разни откачалки, гушнали някак медицинската диплома дето си нямат друга работа освен да плашат и говорят глупости...

# 22
  • Мнения: 9
Здравейте! Аз спрях да кърмя преди 4 месеца,но все още имам доста кърма (като стисна зърното и то пръска с една струйка). Гърдите ми не са болезнени, нито надути, напротив полумеки са, но когато съм без сутиен потича по малко кърма. Спрях да се цедя още през декември. всички мои познати, роднини и т.н. постоянно ми се карат, че не взимам мерки по въпроса newsm61. Пробвах с хапчетата Бромкриптин, но лекарката не ме предупреди, че свалят кръвното(а аз съм с ниско кръвно) и може да се сетите какво стана  smile3556: не стига че бях като цапната с парцал, а и ми се  виеше свят, повръщах, постоянно ми се гадеше. Спрях ги хапчетата.  StopТАКА ЧЕ ЗА ТЕЗИ КОИТО СМЯТАТ ДА ГИ ПИЯТ ДА ЗНАЯТ КАКВО ГИ ОЧАКВА!!! Сега смятам да пробвам с градинския чай пък да видим дали ще има файда. Някой ми каза за слагане на вишневска маз на гърдите, че помагало ама аз твърде не вярвам.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Здравейте! Аз спрях да кърмя преди 4 месеца,но все още имам доста кърма (като стисна зърното и то пръска с една струйка). Гърдите ми не са болезнени, нито надути, напротив полумеки са, но когато съм без сутиен потича по малко кърма.
Нормално е след спиране на кърменето да има кърма по мъничко в гърдите. При някои жени това е до 1,5 - 2 г след края на кърменето и пак е в нормата. Стига да не те тревожи, не е нищо притеснително. Постепенно ще намалява все повече и ще спре.

# 24
  • Мнения: 60
Спрях да кърмя преди 4 години и половна и едва сега ми спря кърмата! Разбира се не течеше така както в началото след като спях да кърмя, но се отделеше секрет и то не само по няколко капчици. Ходих по доктори - мамолози, гинеколози ... всички обясняваха, колко е опасно, но всички изследвания ми бяха в норма. Отскоро се лекувам с хомеопатия и споделих за проблема си с кърмата, 2 месеца след това вече всичко е наред  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
При някои спирането на кърмата май продължава и по-дълго. newsm78Като при мен, например. И на лекари ходих, и на изледвания и на мамолог (даже двама). Само един ми каза да пия хапчета !( аз естествено не го направих Wink) И сега, след толкова време продължавам да имам кърма. То вече и не може да се нарече така де. След баня като стисна гърдите и излизат по 1-2 капки и толкова. Казаха ми, че това е нормално и било нещо като остатъчна кърма по каналите. Ето...още си чакам да ми спре кърмата - след повече от 2 години. Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз не кърмя от 1 и 2 м. /кърмих 8 м./, а все още имам капчици, като стисна! Много трудно ми спря кърмата - повече от месец, но не съм пила лекарства. Просто облекчавах гърдите като изцеждах по малко, макар че на моменти така ми се напрягаха, че имах чувството, че тая кърма никога няма да спре. Аз исках още да кърмя щерката, но тя започна да отказва да суче и така...

# 27
  • Мнения: 1 860

 До кога ще имам кърма???
А да ви питам  - след като родих веднага ми се възобнови менстуалния цикъл....  при Повечето жени идва чак като спрят да кърмят. Но примен не бе така...
И моята спря от самосебеси.Не съм вземала лекарстава само се следих за бучки.Сравнително бързо се резорбира сега няма и капка.Сестра ми имаше секрет(защото е трудно да се говори за кърма)до 2години и половина след като спря кърменето.При мен овулацията настъпи 4 месеца след раждането,но при майка(3 деца сме)и е идвало още на следващия месец.Кърменето изключва овулацията при някой,при други точно обратното.Няма нищо тревожно в това-организъм.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз кърмех още, когато ми дойде за пръв път след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт