Пациентки на ЦРЗ Надежда - Новогодишна тема 60

  • 73 967
  • 725
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 408
Ванита, поне при мен такова беше чувството. Не се настройвай така, защото все пак при ЦС се вкарва под налягане контрастно вещество през тънките тръби, а тук е вода през шийката на матката, която е отпусната преди това благодарение на Цитотека. Не е страшно, наистина!  Hug

# 151
  • Мнения: 53
Clear, благодаря ти, наистина ме успокои и аз така си го обясних, все пак тук няма контрастно вещество, вече ми дадоха Цитотека.Леко съм напрегната, но след 9 опита и толкова манипулации, явно вече ми идва в повечко.

# 152
  • Мнения: 1 408
Сподели после как е минало. И ако искаш може да вземеш един аулин 20 мин преди процедурата, за да подейства. Стискам палци!  Peace

# 153
  • Мнения: 53
Ще споделя, другата сряда ми е хистероскопията и ще взема аулин.Благодаря ти още веднъж за всичко Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 10 642
Това, че цветната снимка те е боляла, не означава, че и хистерото ще те боли

# 155
  • София
  • Мнения: 16 202
Бамби, от "старите кучета" само ти ли си останала в темата?

Търся някой с връзки с администрацията на клиниката, върти ми се една идея за бизнеса (в сферата на услугите) на едно приятелче. Жена му е раждала в Надежда преди няколко месеца, та той има обща представа; не става дума за инвитро Simple Smile

# 156
  • Мнения: 357
Здравейте момичета!

Можете ли да ме ориентирате как протича първичният преглед и какво се заплаща? Ще ми се пада 18 ден от цикъла, не знам дали това има значение за самия преглед. (Ходила съм в "Токуда" преди близо две години, но тогава бях на трети ден от цикъла, и имаше броене на антрални фоликули).

Предварително благодаря!  bouquet

# 157
  • Мнения: 534
Хоуп вероятно ще те разпитат за историята преди това, макар че ще са я прочели от онлайн заявлението. Носи си изследвания за всеки случай. Ще те прегледат с ваг.ехограф. може би ще ви назначат някакви изследвания и ще ви извикат на 9-10-11 ден от следващия цикъл. На мен преди 3г ми взеха 35лв за преглед, незнам дали все още е толкова Peace

# 158
  • Мнения: 6 547
50лв беше в началото на тази година.

# 159
  • Мнения: 357
Благодаря, момичета!

50 лева ми се вижда добре, в "Токуда" беше май 70 лв. когато ходих. Имам някои хормони от м. юли тази година (без прогестерон и пролактин на чист ден), ще ги занеса, както и спермограма от 2015 г, ще я покажа и нея. Епикризата от абразиото от 2014 г. не можах да я намеря, но се надявам да не е проблем. Изненадаха ме с тази възможност за по-ранен час, бяха ни дали за 17-ти май. Ужасно се зарадвах, разбира се, но се оказва, че половината ми документи изглежда са останали у свекърва ми, където преди живеехме. Ще опитам да ги намеря събота и неделя, но ако не, просто ще отида без тях и ще разказвам на д-р Цветков. Доколкото си съставих мнение от форума, той е отзивчив и човечен, не вярвам да се държи дръпнато или нещо такова. Щом ще ни викат на 9-10-11-ти ден, значи след първичния преглед ще имаме фоликулометрия, и ще засичаме овулация, нали така. Това ме радва, защото най-накрая ще мога да си пусна прогестерон както трябва, на 7-ми ден след О. Исках също да ви питам дали в "Надежда" държат изследванията да се правят в тяхната лаборатория. То като че ли и аз предпочитам този път всичко да си направим там, където ходим. За "Токуда" нямаше значение и аз избирах лаборатории близо до нас за хормоните, а мъжът ми прави спермограмата при д-р Владимиров. Сега ми се иска всичко да е на едно място, така като че ли ще ми е и по-спокойно, че всичко е под контрол и в добри ръце.

# 160
  • Мнения: 6 547
Цветков е симпатяга, да, аз много го харесвам, въпреки че не бях при него, а при Персенска.
Носила съм цитонамазка от друга лаборатория и като че ли не й хареса много. Те бяха написали едни препоръки (изследвания за плазми, чпв, хламидии и не знам какво още), свят да ти се завие, а от Надежда всичко ми беше наред. Въпреки че заради тези глупости Персенска ме прати при Еленчев да ме гледа с колпоскоп.
Така че и аз предпочитам каквото пускам да е там Simple Smile

# 161
  • Мнения: 534
Признават и изследвания от други клиники. На мен ми признаха цветната снимка и генетичните, другите се променят във времето и съм ги правила там някои, други във Варна, за да не пътувам до там, но винаги изпращам резултатите да ги види Персенска. Дори съм правила фоликумерия, за да не се разхождам до Сф.

# 162
  • София
  • Мнения: 23 165
Бамби, от "старите кучета" само ти ли си останала в темата?

33uu
да си признават ако има по-стари и от мен  Rolling Eyes

# 163
  • Мнения: 149
аз също правих офис хистероскопия миналата година,която принципно беше диагностична,но доки видя няколко сраствания и реши да ги махне- режеше със една ножичка и гледах всичко на монитора,обаче си ме заболя- точно като при цветна снимка.Каза ми после ,че е преценил ,че е по-добре да го направи веднага отколкото да правя после оперативна.Успокояваше ме през цялото време- ето само още малко,мъничко само.....Ако не гледах сигурно щеше да е по-добре- мисля,че от гледането и болката ми прилоша,но устисках.После ме сложиха да полежа  15-20 мин.,Ани(акушерката) ми мери кръвно,дава ми вода.После ме качи до кафето,хапнах и сама си се прибрах с колата,беше хубаво времето и даже се разходих в парка.Имах съвсем малко зацапване за ден-два и всичко беше наред.

# 164
  • Мнения: 1 000
Сара, и аз бях в аналогична ситуация, но грам не ме боля, но бях сложила предварително свещичка профенид, а и не гледах в монитора, защото съм пъзла. ( успех, старо куче Wink )

Общи условия

Активация на акаунт