Отговори
# 15
  • Мнения: 272
не е мрънкане,а да стане нормална държава ,а нейното предложение е неосъществимо ако разбира се не иска без пари да взема децата на майките които работят до късно и да ги гледа

Уверих се че живея в смотана държава,без закони и куп други неша които пречи държавата да бъде нормална

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....а нейното предложение е неосъществимо ако разбира се не иска без пари да взема децата на майките които работят до късно и да ги гледа
...
И какво правят майките, които работят до късно, след втората година?

# 17
  • Мнения: 272
Вече ми е ясно защо България е на последно място в Европа по всички показатели !!!!

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Защо не отговаряш на въпроса ми - какво ще правиш след втората година? С какво ще живееш, след като спрат обезщетенията?

# 19
  • Мнения: 2 488
Майчинството за втората година е на база трудов стаж и внесени осигуровки, а не на база семейно положение. То трябва да се вдигне за всички, а не само за самотните майки. Знам,че на самотните майки им е безкрайно трудно, но с деление на самотни и несамотни нищо няма да се постигне.
Самотните майки имат предимство при приемане в ясла и детска градина,което в големите градове не е малко.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 709
За огромно съжаление, втората година не е обвързана с внесените осигуровки и трудовия стаж Peace Огромен процент майки дори получават повече, отколкото са получили през първата. Стимул да се върне на работа-нулев!

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За огромно съжаление, втората година не е обвързана с внесените осигуровки и трудовия стаж Peace Огромен процент майки дори получават повече, отколкото са получили през първата. Стимул да се върне на работа-нулев!
Стимулът са 50% от майчинството + заплатата. Кое е повече - майчинството на 100% или заплата, която не е по-малко от 460 лв + 50% майчинство?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 709
Ако ме питаш лично мен- дори не си го задавам тоя въпрос; ако питаш тези, които попадат в описания случай- отдавна си във форума, за да знаеш, че примерно в счетоводната тема и поне през страница има въпроси, които започват с "назначиха ме фиктивно..." Това е само един пример. Да не говорим на колко места хората получават по-малко и колко им внасят осигуровки (само не ме питай как).

# 23
  • Мнения: 2 488
Втората година е свързана с осигуровки и трудов стаж не заради сумата,а затова,че трябва да имаш внесени осигуровки и трудов договор, за да получаваш майчинство.
И няма как втората година да взимаш повече от първата,защото дори и на минималната заплата да си се осигурявал ще взимаш 460лв.,а втората година е 340.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Положението няма да е по-различно, все ще си с малко дете и работа до късно. Сега или после, все ще имаш решение. Сега, ако го намериш, ще ти бъде по-изгодно.

# 25
  • Мнения: 272
Втората година е свързана с осигуровки и трудов стаж не заради сумата,а затова,че трябва да имаш внесени осигуровки и трудов договор, за да получаваш майчинство.
И няма как втората година да взимаш повече от първата,защото дори и на минималната заплата да си се осигурявал ще взимаш 460лв.,а втората година е 340.

да но никъде го няма посвета само у нас и докато хората седят и мълчат и траят това ще бъде и ще продължава.Щом на вас ви харесва да ва тъпчат ок мълчете си няма проблеми.Поста ми беше за съвсем друго,но явно няма да получа отговор изобщо на въпроса си.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Втората година е свързана с осигуровки и трудов стаж не заради сумата,а затова,че трябва да имаш внесени осигуровки и трудов договор, за да получаваш майчинство.
И няма как втората година да взимаш повече от първата,защото дори и на минималната заплата да си се осигурявал ще взимаш 460лв.,а втората година е 340.

да но никъде го няма посвета само у нас и докато хората седят и мълчат и траят това ще бъде и ще продължава.Щом на вас ви харесва да ва тъпчат ок мълчете си няма проблеми.Поста ми беше за съвсем друго,но явно няма да получа отговор изобщо на въпроса си.
Къде по света има 2 години майчинство?

# 27
  • Мнения: 1 283
Екатерина, погледни на какво приличат постовете ти. Няма препинателни знаци, няма главни букви, не са спазени елементарните правописни правила. Имаш високи изисквания към държавата, а явно ниски към себе си. Това е много жалко. Още по-жалко е, че не си единствена. Много като теб лежат на плещите на държавата, демек на плещите на онези, които плащат данъци, осигуровки и имат по-малки изисквания, защото са отговорни, работят и не мислят само за момента, а и занапред. Странно е да си родител и да мислиш само за момента, вижда ми се крайно безотговорно.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И да обвиняваш за собствените си неудачи - държавата и как другите са направили държавата такава.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 626
Самотните майки имат предимство при приемане в ясла и детска градина,което в големите градове не е малко.

И кое е точно предимството на така наречените самотни майки за влизане на децата им в ясла и детска градина? По кой критерий имат предимство?  newsm78
На много хора не им е много ясно какво стои зад понятието по закон "самотен родител" и си мислят, че всички съжителстващи с БНД майки (водейки се за самотни майки) са облагодетелствани зловещо по най-различни начини наред с майките отглеждащи сами децата си.
Реално за да имаш изобщо някакво предимство за детето си за влизане в детска или ясла и да се водиш наистина самотен родител детето трябва да е с баща неизвестен или на БНД да са му отнети родителските права. т.е и съжителстващите с БНД и тези, които отглеждат сами припознатите си деца нямат абсолютно никакво предимство при влизане нито в ясла нито в детска градина, пред тези, които имат сключен брак.
Информирайте се малко преди да говорите за предимства !

Последна редакция: пн, 16 яну 2017, 10:56 от Линдичка

Общи условия

Активация на акаунт