Прием в детски ясли гp. Варна 2017

  • 44 018
  • 219
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 287
Попринцип се иска и копие от първа и последна попълнена страница на ТК, както и оригинал т.к. само една служебна бележка може да издаде и приятел и без изобщо да си на ТД. Ако някъде минава номера и без представяне е друго.
А за родител, който не е на ТД, а самоосигуряващо се лице?
Копие на данъчната декларация за 2016г, подпечатано от НАП с техен зелен печат.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Попринцип се иска и копие от първа и последна попълнена страница на ТК, както и оригинал т.к. само една служебна бележка може да издаде и приятел и без изобщо да си на ТД. Ако някъде минава номера и без представяне е друго.
А за родител, който не е на ТД, а самоосигуряващо се лице?
Копие на данъчната декларация за 2016г, подпечатано от НАП с техен зелен печат.
Ама през 2016-та не е подавана Данъчна декларация, защото от 24.12.2015-та ми е 45 дневния болничен преди раждане. На 28.01.2016-та родих, т.е. през цялата 2016-та не съм била на работа и нямам доход.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 287
Попринцип се иска и копие от първа и последна попълнена страница на ТК, както и оригинал т.к. само една служебна бележка може да издаде и приятел и без изобщо да си на ТД. Ако някъде минава номера и без представяне е друго.
А за родител, който не е на ТД, а самоосигуряващо се лице?
Копие на данъчната декларация за 2016г, подпечатано от НАП с техен зелен печат.
Ама през 2016-та не е подавана Данъчна декларация, защото от 24.12.2015-та ми е 45 дневния болничен преди раждане. На 28.01.2016-та родих, т.е. през цялата 2016-та не съм била на работа и нямам доход.
Не съм запозната в този случай какъв документ трябва да се представи, съжалявам. А всъщност, дори при липса на доходи освен социални такива, все пак не е ли задължително подаването на ДД за самоосигуряващи се лица?  newsm78 Проверете при счетоводителя си или се свържете с яслата, за да попитате за по-сигурно и успех!

# 138
  • Мнения: 1 400
HappyKali, занесох справка за самоосигуряващо се лице от НАП. Това според мен е много по-читав документ от декларацията, защото тя е за миналата година (а тази я се осигуряваш. я не).

# 139
  • Варна
  • Мнения: 7 146
А всъщност, дори при липса на доходи освен социални такива, все пак не е ли задължително подаването на ДД за самоосигуряващи се лица?  newsm78
Не. Подава се само една декларация Обр. 6

# 140
  • Варна
  • Мнения: 7 146
HappyKali, занесох справка за самоосигуряващо се лице от НАП. Това според мен е много по-читав документ от декларацията, защото тя е за миналата година (а тази я се осигуряваш. я не).
Логично да е така, да, ама знам ли ги. Бюрократщина...

# 141
  • Мнения: 581
Здравейте,

Знаете ли дали адресната регистрация има значение за приема в детска ясла?  Моята е във Варна, но не в района на избраната ясла.

# 142
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
За яслите няма значение.

Здравейте,

Знаете ли дали адресната регистрация има значение за приема в детска ясла?  Моята е във Варна, но не в района на избраната ясла.

# 143
  • Мнения: 581
Благодаря за отговора

За яслите няма значение.

Здравейте,

Знаете ли дали адресната регистрация има значение за приема в детска ясла?  Моята е във Варна, но не в района на избраната ясла.

# 144
  • Мнения: 211
Здравейте:) Зашисвам се да следя темата. Днес излязаха свободни места в чистите ясли. Класирането ще е на 7ми август. Успех на всички. https://novavarna.net/2017/07/24/e%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B … %82%D0%B5-%D0%B2/

Някой има ли отзиви за ясла Звънче? Как е отношението и материалната база? Благодаря

Хубав ден

# 145
  • Мнения: 245
Аз искам да Ви попитам дали остава задължението за ВАСЕРМАН НА РОДИТЕЛЯ?

# 146
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Да, изисква се за детска ясла.
За детска градина вече го няма.

# 147
  • Където си поискам:)
  • Мнения: 218
Здравейте включвам се в темата, защото се надявам през август да ни приемат. Имам няколко въпроса и ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите;-)
1. Когато  избраните ясли, в които искам да кандидатствам са повече от една това означава ли, че ще ни приемат само в едната( на пример 4 то желание, ДЯ със 100 свободни места). Или е възможно да ни приемат на пример в 2 от 4 ДЯ?
2. Кога реално се обявява при работодалтеля, че детето започва да посещава ДЯ? На пример приета е сега на 07.08, започва да посещава от 15.10 за по половин, един час на ден и от 15.11 е в ДЯ за цял ден. Коя е датата, която работодателя приема? 15.10 или 15.11?
3. На 10.09 детето навършва 2 год,, но започва да посещава ДЯ на 15.10 . На 10.09, аз като майка получавам последното обезщетение за отпуск по майчинство. А какво се случва през периода 11.09 до 14.10 ? Може би на 14.09 аз трябва да се върна на работа и да си пусна молба за отпуск и фактически да се водя на работа, а това, че детето ще започне ясла през окомври работодателя не го касае, или...? Малко ми е мъгла тук Simple Smile
4. Имате ли мнения за ДЯ Русалка, за ДЯ Иглика направо не знам дали да питам след раздулия се случай по нова тв.

Благодаря ви много!

# 148
  • Мнения: 211
Smile_K,
мога да отговоря само по някои от питанията ти и то както си мисля, че е, а не да гарантирам на 100%, че е така Simple Smile))
1. Приемат детето само на едно място. Първо гледат първо желание-класират децата с предимства и после по ред на номерата карат надолу. Ако не успеете по първо желание, вече си отива на второ и т.н. Но реално на тези второ и нататък желания могат да ви приемат само ако примерно за яслата е имало по-малко кандидати на първо желание отколкото са свободните места. Дано не те обърках. Накратко-приемат детето на едно място.
2. Мисля, че трябва да започнеш реално работа /или да вземеш отпуск/болничен/, когато детето реално физически започне да посещава яслата /без значение за час или за цял ден/
По другите две точки не знам.

Simple Smile)) Успех с адаптацията. И аз планирам да пускам октомври /малчо ще е на 1.5/, но първо трябва да ни приемат.

# 149
  • Където си поискам:)
  • Мнения: 218
Благодаря ти Wink

Общи условия

Активация на акаунт