ЮЛЧЕ я се покажи, момче ли си или момиче ти!

  • 39 579
  • 749
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 60
Момичета ,присъединявам се към вас с питане,трябва да правя ФМ,ще е в София,не искам да е при Сигридов,за сега съм се насочила към д-р Марков,също и д-р Чучумишев.Ще съм благодарна ако някой сподели мнение.

Аз правих ранната при Марков, след 2 седмици ще ходя на втората. Останах много доволна, обяснява всичко, отговори на всички странични въпроси..препоръчвам с две ръце Simple Smile

# 181
  • Мнения: 46
Момичета, моя нос ме побъркваше също, пръсках морска вода стеримар, но ефекта беше за 10 мин. Проблема при мен беше че ми се образуваха струпеи в нослето от засъхнал секрет и кръв и изпитвах огромна болка. Взех си Низита Унгвент за нос. Това е като кремче и е за суха лигавица. Подходящ е за нашето положение. И е наистина ефикасен! Вече съм супер. Но си го слагам всеки ден, защото ако пропусна се връщам в изходна позиция. Явно така ще е през цялата бременност. Дано да съм била полезна на някой Simple Smile

# 182
  • Варна
  • Мнения: 746
Цветенце, и аз от няколко дни имам проблеми с носа...постоянно тече... Къде се издухвам..къде в просъница шмъркам... Ползвах физиологичен разтвор,но временно ми прочиства каналите. Сутринта се събудих с леки болки в гърлото (явно от шмъркането), все едно съм го разранила и има гной. Позната фармацевтка ме посъветва да си взема ,,хомеожен"-таблетки за смукане също подходящи за нашето положение. Някой ако се е сблъсквал с тях  ще съм благодарна да изкаже мнение?

# 183
  • Мнения: 1 782
Момичета, излезе ми микробиологията Sad
Някой да се е сблъсквал с това :

Организъм - Enterococcus faecium
Количество: > 10^5

 Sad ooooh!

# 184
  • София
  • Мнения: 628
Anna аз също пих хомеожен. Мисля че ми подействаха добре.
bebka нямам идея  newsm78 чуй се най-добре с доки.

# 185
  • Мнения: 304
Цветенце, и аз от няколко дни имам проблеми с носа...поцстоянно тече... Къде се издухвам..къде в просъница шмъркам... Ползвах физиологичен разтвор,но временно ми прочиства каналите. Сутринта се събудих с леки болки в гърлото (явно от шмъркането), все едно съм го разранила и има гной. Позната фармацевтка ме посъветва да си взема ,,хомеожен"-таблетки за смукане също подходящи за нашето положение. Някой ако се е сблъсквал с тях  ще съм благодарна да изкаже мнение?
Хомеожен е хомеопатия, безвредно е, давала съм го на детенце. Но то е само за гърло. За нос -аз бях с хрема и синузит целия декември, доки ми предписа Цинабсин и Ринитал 3 х 1, смучат се потделно и 30 Мин преди хранене. Прочети в google за приложение, но стават за бременни със сигурност!
Дано скоро се отървете от хремата, много е неприятно  Cry

# 186
  • Мнения: 411
Аз да ви кажа,снощи пробвах да вдишам силно едно тампонче с ракия( на баба идеите..) обаче незнам от това ли,или от тези капки "Еуфорбиум",но снощи спах като пич!И все още ми е отпушен носА Shocked

# 187
  • Мнения: 250
Привет, днес на контролната МБ (преди каквото и да е лечение) не излезе абсолютно нищо супер притеснително, нито патогени, нито гъби. Знаех си че нещо в поликлиниката са омазали.. Така или иначе не ми изписаха антибиотик де, а някакви мазила за 7дни.После ще слагам пробиотични капсули веднъж седмично. Папукчиев наистина си заслужава доброто име, с всеки преглед все повече печели моето уважение  Hug
Иначе все още не усещам бебето, явно няма да стане така рано, както се надявах Sad Ще дебна!

# 188
  • Мнения: 731
Момичета, не знам дали ви се е случвало, но се птитеснявам, срам не срам -ще питам... от началото на бременността задължително ставах през нощта да пишкам поне веднъж, но от една седмица лягам в 22 и до 7 никакво ставане... Почвам да се притеснявам, защото според мен трябва да е обратното- с напредването на седмиците, да расте и човечето, съответно да притиска пикочния мехур и да ходя по-често, дори и през нощта... Thinking Уфф.. стана много дълго, но го мисля от няколко дни и реших да питам тук...

# 189
  • Мнения: 821
Аз също започнах по-рядко да ставам през нощта  Grinning Четох някъде, че първите месеци е по-скоро хормонално, отколкото от механично притискане на мехура и всъщност е нормално през второто тримесечие  с регулирането на хормоните и преди бебето да е толкова голямо, че наистина да притиска пикочния мехур, пишкането да се разреди малко.  Peace Мисля, че няма от какво да се тревожиш. Иначе и аз го имах този момент на притеснение защо изведнъж спрях да ставам през нощта  Mr. Green

# 190
  • Мнения: 7 987
MorningSun, не се сещам, но ако ти е първо, няма да е толкова рано.

# 191
  • Мнения: 411
Аз хич не броя колко често пишкам.В началото май беше по-честo.
Celika,а кога започва да се усеща?И аз се чудя понякога газове ли имаааам,бебе ли усещааам  Laughing

# 192
  • Мнения: 9
Ms. M, и аз бях така в началото, събуждах се през ноща направо от болка и ужасно подут вече корем. Сега сутрин се събуждам от алармата. Но и аз мисля, че е нормално... вероятно в третия триместър ще се появи пак такова състояние вече от притискане на пикочния мехур.  #Crazy

Аз не усещам никакви движения още, и този цял месец от миналия преглед до днес ми се видя мнооого дълъг...

# 193
  • Мнения: 7 987
При първа бременност от 18-та седмица някъде.
Аз го усещам, но рядко. Не всеки ден. Снощи много будувах през нощта и така и не го усетих. Като спях, обаче сънувах, че  усещам няколко ритничета. Много вероятно е да са се случили наистина. Странното обаче е, че бяха ритмични, през равни интервали. После чак сутринта като отидох на работа усетих движение.

# 194
  • Мнения: 411
А то в началото трябва да се усети ниско долу,нали? Под пъпа,там където слагат ехографа.А какво се усеща,как да сме сигурни че е бебето? Grinning
Е,то не е задължително да се усеща постоянно сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт