Yaris III vs. I20 GB

  • 4 902
  • 28
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 936
На коя бихте се спряли?

Toyota Yaris IIIта генерация 1.33 vvti или Hyundai i20 GB 1.2 75/85к.с. ?

Ако някой кара някоя от двете бих се радвала на впечатление от колата.
От няколко месеца търсим още една кола, но още не ни е нужна ежедневно и не сме купили, но вече предстои и вдигнахме бюджета като се спряхме на една от тези. До скоро други марки и модели проучвахме и за тези имам малко мнения и то само положителни, но за мен кола без забележки няма, а и така везните не се наклоняват към никоя.

# 1
  • Мнения: 2 998
За нови ли става въпрос? Какво най-много ви интересува, кое би наклонило везните?

# 2
  • here and now
  • Мнения: 4 254
Аз съм пристрастна към Тойотите. Не е Ярис моята, но когато я купувах се двоумях между нея и Сузуки. За 6 години единствено запалката ѝ спря да работи, всички други разходи по нея са единствено застраховки и консумативи. Хюндай нито съм имала, нито съм карала, нито съм го проучвала.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Става въпрос за коли на 2-5 години. Везните би наклонило мнение относно надеждност и видове забележки към моделите. За яриси специално чувам доста добри мнение, но част от тях са и че са с ненужно завишени цени. С хюндай не съм никак запозната, но и те като марка се спрягат за надеждни автомобили. Това и определи колебанието да е с хюндай, а не киа рио 3 както мислехме. Хюндай са по-висок клас марка пред киа.
Сравнението за цените- както вече писах Яриса на вторичен пазар държи по- висока цена, което и се опитвам да разбера оправдано ли е и тя ли е за предпочитане или не. Тази цена дали се държи от търсенето или колата си заслужава повече.
Давам веднага и пример. От представителство на Тойота ми предлагат Ярис 2011 само с 6м гаранция, т.к. фабричната е изтекла, на 70000км за 14500лв или 2014 на 40000км за 23000лв, а от Хюндай i20 2015 под 15000км за 18 000лв или 2016 за 19 000лв като тези коли са си с фабрична гаранция 5 години.
Двете коли са един тип, с едно ниво на оборудване.
В общи линии това е дилемата. Надеждност, оправдаване на инвестицията, поддръжка, сервизи и всичко свързано с колата.
Едната японска, другата корейска. Все марки, но които се предполага, че е оправдано да се заложи.

*Алис*, твоята нова ли е купувана?

Последна редакция: пт, 20 яну 2017, 23:17 от eli70o0

# 4
  • here and now
  • Мнения: 4 254
Нова беше моята.  Моя съвет е да поразгледаш и форумите за автомобили и по конкретно за двете марки на които си се спряла.  Общо взето всички модели си имат по някакъв недостатък и можеш да прецениш какво да очакваш. Не знам каква ти е идеята за застраховките, но имай предвид, че гаранцията обикновено важи при сключено каско, което не е малък разход.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Това при мен е задължително.  С шофьорите във Варна не си и помислям без каско.
Идеята ми за гаранция е някакво спокойствие. Имаш един период, в който не мислиш какво може да се случи с колата и преценяваш след този период на я оставиш ли. Основната ни кола е нова като я сменяме на ~4 години, т.ч. да е все в гаранция. И с нови коли се случва влизане в сервиз за сериозен проблем, а и 18-19х са си почти пари, за които има чисто нови коли. Да ги дадем без никаква гаранция не ми се иска.
Във форуми на марките чета, но там се коментират преки наблюдения над по-стари коли, което е логично, т.к. да имаш наблюдения се искат изминати километри. За тези два модела малко е писано, да не кажа почти не е, като за предходните им и за двата са добри отзивите. Исках да проверя има ли тук отзиви за тях. Може някои съфорумци да са с такива возила.
Тази кола ще ми е градска с едни максимум 20 000км на година, т.ч. не е толкова фатално, но все пак.

# 6
  • Мнения: 2 998
От описаното аз бих взела най-новата. Тойотата  от 2011 вече ми се вижда старичка, точно време да почнат да  се появяват болежките (6години). Иначе между другите не знам какво се чудите. newsm78 Можете да вземете 2 години по-нова кола на половината километри, с още 4 години гаранция и с 4000лв по-малко, не смятам разликата между Тойота и Хюндай за толкова голяма, че да се пренебрегне горното. Вече от там е въпрос на късмет какъв е бил първият собственик и как е била поддържана колата.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 192
Aз също съм за новата (2016 де). 5 години гаранция и няма да я мислите изобщо.  Peace
Скрит текст:
Едит: Лятото купихме чисто нова Дачия Сандеро за 16500 с климатик. От представителство на Рено ни обеждаваха за Клио, даваха го за 18500, но на нас ни трябваше с N сертификат. Мисълта ми е може да разгледате и за чисто нов Хюндай, да си го направите с каквото вие си искате, не вярвам че ще е повече от 10-12% по-скъп Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Точно това е. Офертата на Хюндай е доста по-приемлива и се чудя струва ли си Тойотата, а ако ще са едни години тя вече отива на 24 колкото е нов Хюндай.
И20то е също от представителство като това са 8 коли давани лятото за 3 месеца за рент а кар и са собственост на Хюндай. Нямат 15 000км и още не са влизали в сервиз. Всичките са между 10 и 14 000. При тях, ако е със сигурност ще е 2016. За 1000лв просто не си струва компромис. Тези цени са с с 6-7000лв по-малко от продажната цена. Реално това смъкват за 10000км.
Ако пък рещим да минем 20000лв  пак една цена за чисто нов Хюндай или за Ярис на километри.
Като цяло Ярис държи цена, но и от всичко четено няма ясно оправдание за това и ако не намеря такова решавам дилемата.

chiana2003, така е най-добре, но в случая разликата е 6-7000лв (не помня точно кое) между тази цена на и20 и ново същото оборудване.
Така правим с основната ни кола и е точно клио 4 грандтур. Като цяло сме доволни, но предното влиза на 1г за смяна на седалка и разни такива странни неща. По-нисък клас е реното, но нея поддържаме само в гаранция и не ни е проблем, доволни сме от колата.  Втората, ако сме доволни ще е задържим повече и за това търся по-оправдава инвестиция. Смяна на 2 коли на 4 години още не ни е в сметките, а и като свикнеш с кола в гаранция не ти се мисли да се захващаш с евентуални ремонти.
Като ви чета и вие клоните към Хюндая. Да си призная чисто визуално повече ми харесва, а все пак аз ще я карам.

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 09:48 от eli70o0

# 9
  • Мнения: 2 998
Аз си мисля и друго. Тойотата не е ли по-тясна отзад? Не съм влизала в този Ярис, а визуално отвън изглежда доста по-малка от i20.

# 10
  • here and now
  • Мнения: 4 254
При тези условия аз също бих взела Хюндая. 5 години са доста време. Възможно е до тогава да може да си позволите да я смените, след като ѝ изтече гаранцията.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 584
Мъжо каза - Хюндая твърдо. Тойотата иам по-малък ресурс - т.е. започва да се разваля за по-кратко време.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 936
bubbata, така е. Хюндая е по-комфортен отзад. Като габарити е малко по-голям. На мен ми трябва главно за детето да се вози отзад в градски условия, но все пак.

*Алис*, така е. Всеки ден гаранция в повече за мен е +. От 10тина години не сме плащали за ремонт и не ми се започва тепърва. За смяна не се знае какво ще стане. Основната ни е на 2 години и още 2, 2 и малко нея ще сменяме, т.ч. това градско возило със сигурност ще си изкара гаранцията, а за после ще го мислим.

Free Agent, и ние така мислим, ама пусто тази по-висока цена на Яриса ни замисли дали той не си струва повече, но вече не го мисля.
Другата седмица отивам на тест на Хюндая и ако ми хареса-той ще е. 8броят имат та се надявам и тотото ми да проработи и да нацеля хубава, нищо, че са еднакви.
Благодаря ви мацки и на мъжете, които се включиха!

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 00:52 от eli70o0

# 13
  • here and now
  • Мнения: 4 254

eli70o0, прозиводителите имат заводи по цял свят и каквото и да си говорим качеството на произведените автомобили в различните страни е различно. Може би е добре да проучиш коя от двете къде е сглобена. Преди доста години Ярисите за нашия пазар ги правеха в Турция, а сега не знам. Може би това също би ти помогнало в решението.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 936
И това го има, но повечето за европейски пазар май са точно в Турция. Там има доста заводи. Тойота със сигурност са в Турция.
Мерси, че ме подсети! Сега ще се разтърся за Хюндая.
Едит: и те са там.

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 22:53 от eli70o0

Общи условия

Активация на акаунт