Непослушно дете на 2 години

  • 12 102
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте мами, вече нямам идея как да постъпвам когато малкия ми син плаче, тръшка се по земята за щяло и нещяло. Той недоволства за абсолутно всичко. Удря мен и баща си. Пробвах  като му говоря с добро и му обесня, че не се прави така. Пробвах да го удрям по ръчичката и да казвам НЕ но ефект никакъв. Карам му се дори му крещя той още повече почва да плаче.😒Вече ме докарва до лудост. Имам чувството, че моето дете е най палавото и лошо. Вашите деца как са?

# 1
  • Мнения: 46 534
Бебешки пубертет. Ще мине. Към 3 г. ще се оправи.
При всяко дете различни неща облекчават положението. При моето помагаше игнорирането. Всякакво обясняване и подобни мерки водеха до истерия.

# 2
  • Мнения: 662
И моето (2г 10мес) пробва докъде са границите, моите и чуждите... та понякога ме изкарва от релси. Когато се опитва да прекалява, ясно и, ако трябва рязко, обяснявам, че това не се прави и защо не се прави. Ако не може да се обясни на момента, защото се опитва да се налага с крещене и рев, просто я оставям да реве, излизам от стаята и говоря след това. Гледам да не и дам нещото, за което реве, точно, за да разбере, че не се постига нищо с тръшкане. Ако преценя, го давам, когато е спокойна и учтиво помоли за въпросното нещо. И аз съм удряла по дупето в момент на гняв и безсилие, ама не помага в общия случай. Търпение ни пожелавам и успех.

# 3
  • Мнения: 115
Търпение значи трябва и здрави нерви. 😫

# 4
  • Мнения: 1 572
При моя дребен скорпион помагаше да го гушна и нацелувам, когато е най - бесен.  Първо се бореше, после ставаше като памук. Укротявах го за 2-3 минути. Имали сме ситуации навън, дете налита злобно да го бие, майката бие детето,  моя като го нацелувам и му обясня да не се занимава правеше пълен игнор. И са ме питали как го укротявам,  защото първоначално и той скачаше.
Няма универсална рецепта. Намерете вашата. Но забравете за " послушно " дете. Въпрос на праг търпимост при родителите.

# 5
# 6
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Много разумна звучи системата на д-р Харви Карп, описана в книгата му "Най-щастливото дете". Нашето човече е на прага на бебешкия пуберитет и към момента системата сработва сравнително добре (когато не избързам и изпусна нервите си с викове  Embarassed )
Скрит текст:
П.П. Изразите "послушен" и "непослушен" са ми изключително неприятни. Асоциирам ги с подчинение и неподчинение, което, от своя страна, говори за неуважение към личността на детето и свободната му воля. Stuck Out Tongue
П.П. 2. Вчера си мислих колко ли е гадно точно да си започнал целеустремено да правиш нещо интересно с голямо усърдие и доза усилие и някой да те хване под мишниците и да те премести в другат стая, примерно? Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 7 995
Нормално е да се трьшка, сега се оформя като личност и иска да си поксже мнението. Оставяй го да се трьшка, с крясьци единствено по-зле ще стане.
Моят син много обичаше да се трьшка навьн в пясьчника - лягаше вьтре, тьркаляше се като прасе и пищеше. После мина и това. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 341
Моят звяр е на 1г7м. Засега истерии е имало само, когато отказвам да го нося на ръце навън. Търпях няколко месеца и вече нямаме проблеми. Бори се сам с преспите. Добре, че е зима и няма много хора като излизаме.  Laughing
Успех на всички, ужасно изнервящо е :/

# 9
  • София
  • Мнения: 38 553
Лятото е по-гадно. Той легне на земята, аз кротко го чакам, обаче все ще се намери някоя досадна баба да пита и да дава акъли.
За удрянето - не го удряй и ти, но казвай НЕ. За съжаление, бавно загряват на тази възраст и се иска време.

# 10
  • Мнения: 298
И аз съм се видяла в чудо. Всичко е борба и не , та не. Не се отказва от това, което си е наумил до последно. Като му кажеш не,казва Бий бий и започва да удря. Ако нещо не му харесва пак така. Правя се на сърдита, казвам, че няма да си играя повече с него ако бие и излизам от стаята, няма полза , той пак си прави, каквото си знае. Много трудно успявам да го разсея, а не мога и винаги да му давам, каквото си е наумил, че иска, нито пък смятмам, че е редно да го правя. Както си играе и ако не се справи, примерно му се падне 1овечето от камиона или пък нещо друго, веднага се ядосва, почва да хвъля камиона, рита блъска, вика. Много ме притеснява и много ме притеснява и , че като се ядоса и изпадне в ярост и почва да си удря главата в пода, или където другаде намери. Не дава да го съблечеш , не дава да го облечеш, всичко е не и всичко да стане на неговата.
Не знам вече как да подходя и какво да правя, мислех и към психолог да се обърна, не знам дали е нормална тая агресия към самия себе си най-вече.
Игнорирането не помага, става много зле, способен е да омете всичко наоколо. Най добре действа да го държа, докато се мята и да се опитам да му говоря тихичко, но понякога страшно се умарям от цялата тая непрекъсната борба за всичко.

# 11
  • Мнения: X
И моето дете си удряше главата в пода и стената, период е и минава. Гледаш да не се нарани и до там. В подобни моменти е добре да се приоритизират не-тата, в крайна сметка, ако нещо не застрашава живота на детето може да се допусне. Моят син при едно такова тръшкане на улицата си извади ръката. И това мина и сега е съвсем различно 4 годишно момче.
Съгласна съм, че „непослушен” и „лош” са доста крайни думи за две годишно дете, което доскоро е било бебе.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Ох, чета и треперя. От сега си имам характер на годинка. Какво ме чака, не знам...

# 13
  • Мнения: 1 782
На 2 почти всички деца са непослушни, не се филмирай излишно.
Търпение му е майката. И моята на 2, че и на 3 често се тръшка, мрънка и пищи.
Да го удряш по ръчичките и дупето според мен не е хубаво. Въпреки че и аз съм си изпускала нервите и съм шляпвала дупе или ръчичка.
Още повече се фрустрират или по-лошо - виждат, че са успяли да те изкарат от равновесие и си знаят за напред как да те наказват когато не им угодиш за нещо си.  Twisted Evil
Пращам я в стаята, игнор просто, да си знае, че не може за всяко нещо да й се угажда (това в случай, че се глези за дреболия)  

# 14
  • Мнения: 30 802
При мен помага да имаме някакъв ритуал за всичко. При разходката има последователност от места и неща, които прави и като изпълни програмата, се придвижва сама към следващата фаза. Обаче ако реша, че бързаме- писука. Та се подготвям психически какво ще се прави и й давам малко свобода да реши какво да прави. На две са достатъчно умни, но много ги дразни, когато нямат контрол. Затова гледам да я пускам повече сама да определя какво й се прави, от предварително одобрения набор неща, разбира се.

# 15
  • Мнения: 1 782
И ние имаме ритуал за почти всичко, но си има деца, при които и ритуалът не винаги помага.
Ако детето е по-впечатлително и чувствително и ритуалът не помага.
Впечатлила се е от нещо и не ще да спи, въпреки къпането, миене на зъби и разходките преди това.
Подскача си и не ще да спи. Ако се опитвам да я командвам - рев и тръшкане докато заспи, ако я оставя да си легне в 11, пак е зле за организма й и режимът за другия ден отива на кино.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 553
Моят много обича да се тръшка за баба си в неподходящия момент. Даже ей сега го направи, ама нали е голям, бързо му мина. Иначе като малък беше трагедия - искам бабааа и това е. А жената е на работа.
Опитвай да обърнеш нещата на смях.

# 17
  • Мнения: X
При мен помага да имаме някакъв ритуал за всичко. При разходката има последователност от места и неща, които прави и като изпълни програмата, се придвижва сама към следващата фаза. Обаче ако реша, че бързаме- писука. Та се подготвям психически какво ще се прави и й давам малко свобода да реши какво да прави. На две са достатъчно умни, но много ги дразни, когато нямат контрол. Затова гледам да я пускам повече сама да определя какво й се прави, от предварително одобрения набор неща, разбира се.
Да, горе долу и при нас така протичаха нещата. Пак казвам период е, ще го преживеете, да му мислим тези, които тепърва ни чака  ooooh! .

# 18
  • Мнения: 5 259
Ох, чета и треперя. От сега си имам характер на годинка. Какво ме чака, не знам...
Каквото ти направиш, това те чака.
Научи се да се поставяш на негово място. Макар и малък, изпитва не по-слаби емоции. Даже може би много по-силни, защото не се е научил да ги контролира.

Както е казала isa_pisa, представи си "колко ли е гадно точно да си започнал целеустремено да правиш нещо интересно с голямо усърдие и доза усилие и някой да те хване под мишниците и да те премести в другат стая, примерно?"
Децата не разбират, че ги спираме или им отнемаме интересен предмет за тяхна безопасност. Те ако осъзнаваха опасността, изобщо нямаше да искат да правят нещото. Мислят си, че ги спираме просто ей така, без причина, точно когато им е най-интересно и когато са на път да открият нещо яко. Затова и се ядосват, а дават израз на чувствата си с удряне, защото не умеят да контролират емоциите си и защото са безсилни да направят друго.
Винаги си "превеждайте" удрянето като безсилие и се борете с него като давате повече възможности. Дали за избор, дали за реакция, дали да опише с думи как се чувства и нещо друго. Ако не казва много думи, все има поне една, с която може да се изрази.
Важното е да не заемате противоположна позиция, а да му показвате, че разбирате защо е ядосано и като цяло сте на негова страна, но не може да му позволите да прави това и това, тъй като е опасно. Нужни са бавни, методични и многобройни обяснения, но в един момент ще схване, че не го дразните нарочно.

# 19
  • Мнения: 255
Същата работа е и при нас. Тръшкането като започне може да продължи с часове. Веднъж нарочно засякох и установих, че с малка почивка за поемане на дъх, реването продължи 1 ч. и 20 мин. Когато сме вкъщи и вече ми се свършат идеите за обяснения и говорене, го оставям да се успокои сам, просто го игнорирам, но пробемът е като сме навън. Тогава гледам да говоря и възможно най-бързо да го вкарам в колата или някъде, където няма хора, защото повярвайте, всички с такъв укор и любопитство те гледат, като че ли за първи път виждат тръшкащо се дете. Много е неприятно. Даже веднъж един господин ми направи забележка в магазина, че двегодишното ми дете е невъзпитано, защото се тръшкаше за едни бонбони, които искаше на секундата да му отворя, а аз обяснявах, че трябва първо да ги платим на касата.
Не знам какво да те посъветвам. Може би се опитвай да предугаждаш момента, в който би настъпило сърденето и тръшкането, понякога си личи. Пробвай и с незабавно отвличане на вниманието с нещо интересно докато не се е разсърдило съвсем. Но в повечето случай си безсилен. Нищо не помага. Надявам се наистина да е период, който все някога ще отмине.

# 20
  • Мнения: 115
Значи почти всички деца са като моя дребосък. Успокоихте ме, че не сме само ние така. Той е на 2 годинки и 4 месеца а говори всичко. Брои до 10 на Бг и на немски ( намираме се в Германия) говори 3 езика, познава всеки цвят. И за това се дразня, че ме разбира и знае, че не трябва да прави така и нарочно ме удря или се тръшка.

# 21
  • Мнения: X
Разбира, само че децата на тази възраст не могат да се контролират и да изразяват като нас емоциите си. Ще се кротне, спокойно, после други фази ще дойдат  Crazy ...

# 22
  • Мнения: 520
Щом живеете в Германия би трябвало да имате поглед над това как немците си възпитават децата. Няма удряне,няма викове и красяци по детето,няма заплахи. С трърдост и усмивка.
За тръшкането на публични места, ми не е кой знае какво и хората са свикнали. То е до време. Всички се тръшкат,въпроса е какво прави родителя, и то това зависи как протича този период.
Ако имате желание да четете мога да ви предложа две чудесни книги за целта. Скъпи провалих децата и Не, това не са глезотии , и двете са на Алисън Шейфър.

# 23
  • Мнения: 30 802
Между другото, ако детето ви пищи на улицата, хората обръщат много по-малко внимание, отколкото си мислите. Само си въобразявате, че всички вас гледат. На никой не му пука.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Между другото, ако детето ви пищи на улицата, хората обръщат много по-малко внимание, отколкото си мислите. Само си въобразявате, че всички вас гледат. На никой не му пука.
Щото не живееш в нашия квартал и в частност - нашия блок. Не само, че гледат, ами и акъли дават. И то не с подмятане и намек, а постоянно, методично и ежедневно. Имам две-три комшийки, дето вече като ги видя от далеч и сменям посоката на движение. Толкова са досадни и нахални. Засега бебето е малко, на годинка. Мрънкат по две основни теми - Как може да не я навлечеш и да я изкараш без шал на устата и ръкавици? и Защо още е с биба (това са го захванали от 3-я месец). На едната й казах, че ако нахлузи на дъщеря ми ръкавици и те се задържат на ръцете й повече от пет минути, ще я черпя яко. Не помоогна. На другия ден пак дуднеше за ръкавиците.
Та като се затръшка Водолеят ми ньеден, не мисля, че няма да им пука...
Ох, чета и треперя. От сега си имам характер на годинка. Какво ме чака, не знам...
Каквото ти направиш, това те чака.
Научи се да се поставяш на негово място.
Дано си права и говоренето да помага след време. Сега и да говоря, няма файда. Поставям се на нейно място. Мрънка, установявам, че е наакана. Разбирам - основателно се сърди. И аз да съм наакана, няма да ми е хубаво. Започвам да сменям памперс - мрънкането прераства в истеричен рев. Не дава да я събличам, още повече не дава да я обличам... Накрая, след порядъчно количество рев и пот от моя страна, в следствие на пехливанските борби, памперса е сменен и бебето е доволно. Но когато това се случи навън, все се намира някой да предположи "Сигурно й е горещо", "Сигурно й е студено", "Сигурно й стяга памперса", "Сигурно са ти студени ръцете"... Офффф...

# 25
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Значи почти всички деца са като моя дребосък. Успокоихте ме, че не сме само ние така. Той е на 2 годинки и 4 месеца а говори всичко. Брои до 10 на Бг и на немски ( намираме се в Германия) говори 3 езика, познава всеки цвят. И за това се дразня, че ме разбира и знае, че не трябва да прави така и нарочно ме удря или се тръшка.

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace
Като му говориш го прави като си на едно ниво с него ( тоест клекни, седни ) Говори със спокоен глас , строг и винаги запазвай самообладания ( колкото и да е трудно ) Аз наказвам като отнемам любими занимания/играчки. Ако каже " Сори " или не повтори - отменям наказанието.
Успех  bouquet

# 26
  • Мнения: 30 802
Освен това за някои неща хич не се боря. Ако не ще да се облича, оставям я да потича без дрехи. Ако се бави за разходка- майната й на разходката, и без това не обичам площадките. Ако не иска да се къпе- ще се къпе утре.

# 27
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Освен това за някои неща хич не се боря. Ако не ще да се облича, оставям я да потича без дрехи. Ако се бави за разходка- майната й на разходката, и без това не обичам площадките. Ако не иска да се къпе- ще се къпе утре.
  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Освен това за някои неща хич не се боря. Ако не ще да се облича, оставям я да потича без дрехи. Ако се бави за разходка- майната й на разходката, и без това не обичам площадките. Ако не иска да се къпе- ще се къпе утре.
А ако и утре не иска да се къпе? Каква ти е файдата, че си отложила днешния рев за утре?

# 29
  • Мнения: 30 802
Все някога ще се изкъпе. Веднъж се беше наплашила от водата и около месец карахме на измиване на чешмата оттук-оттам. Голяма работа- няма да ти отнемат тиквения медал за майки.

# 30
  • Мнения: X
Оф и ние имахме такъв период и също го къпехме на чешмата известно време. Подобни дейности е добре да се случват с преговори, а не с рев. Около година и половина синът ми не даваше да му режа ноктите на краката   Rolling Eyes. Беше му станало като фобия, но днес един нокът, утре два, съумявах да го докарам в приличен вид. На ръцете усърдно си ги гризеше почти 2 години. Сега престана и съм му казала, че на всяко рязане на нокти ще получава количка. Дано се мотивирам да престане, че е много гаден навик.

# 31
  • Мнения: 115
Пробвах да го оставям сам в стаята като почне да се инати и да плаче. Оставям го и отивам до кухнята и си готвя той след 10 Мин рев идва и ми казва "мамииии бичкам те виж не плача вече смея се" и почва да се смее на глас все едно не е плакал 😀

# 32
  • Мнения: X

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace


Чудесен съвет! Това ги изненадва и изпадат в пълно вцепенение  Shocked.
Като се успокояха моите им предлагах да играем на размяна на роли. Аз почвам да капризнича, а те да ме уговарят и умилостивяват и да ми предлагат разни неща. След две-три такива игри имаше голям ефект. От една страна се учат да се поставят на мястото на другия. От друга - мислят се за важни, защото за малко и те са "мама" и командват парада.
Беше много смешно, защото ми отговаряха със същите думи, които са чували от мен: "Стига си се лигавила!", "Марш в стаята!", "Изяж си обяда или няма десерт".  hahaha

# 33
  • Мнения: X
Те ако разбират вече нещата са съвсем различни. Но докато са малки и не могат да се контролират истериите са си изпитание.

# 34
  • Мнения: 4 708

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace


Чудесен съвет! Това ги изненадва и изпадат в пълно вцепенение  Shocked.

Не е добър, защото си нямах друга работа, ами реших да тествам, оказа се, че има обратен ефект. Не ми стига, че се тръшка за още детски филми, ами и почна да се тръшка, защото майката й не се държи по обичайният начин, рев до откат, крещене "Ти не трябва да правиш така, престани". Просто пълна лудница.  Поне магариите навън разредиха, вече са само у нас. Поне да не се излагаме публично Whistling

# 35
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace


Чудесен съвет! Това ги изненадва и изпадат в пълно вцепенение  Shocked.

Не е добър, защото си нямах друга работа, ами реших да тествам, оказа се, че има обратен ефект. Не ми стига, че се тръшка за още детски филми, ами и почна да се тръшка, защото майката й не се държи по обичайният начин, рев до откат, крещене "Ти не трябва да правиш така, престани". Просто пълна лудница.  Поне магариите навън разредиха, вече са само у нас. Поне да не се излагаме публично Whistling

Продължаваш да се тръшкат и и казваш "Да, може би не трябва да правя така , но ще го правя всеки път когато ти го правиш  и докато не  спреш и ме помолиш да спра и аз !  Stop

# 36
  • Мнения: 8 952
Направо лошо ми става като си спомня какъв бебешки пубертет преживяхме с малката ми дъщеря. Около 2 годинки и малко. Ей, не спираше да реве това дете. Не до лудост и истерия ме докарваше, ами ...

Не помня нещо да е помагало. Ни добро, ни лошо.
Май само израстването е спасението.

Чудното е, че с голямата не сме минавали през такъв период.  Rolling Eyes Явно не е задължително за всички деца или пък е минало незабележимо.

Може би отвличане на вниманието да пробвате! Дано сработи!

# 37
  • Мнения: 30 802
Тия дни се замислих, че едното тръшкане е инат. Но според специалистите има тръшкане, което е нерационално, без да се иска нещо- от претоварване на нервите, превъзбуда. Тогава само го прибираш на безопасно място, докато се успокои.

# 38
  • Мнения: X
Синът ми се тръшкаше от преумора, ако забавим момента на слагането да спи. Затова децата трябва да имат режим, който да се спазва стриктно.

# 39
  • Мнения: 30 802
...освен ако не се ядосат от опитите за спазване на режим, защото точно тогава наистина не им се спи...

# 40
  • Мнения: X
Не го питах аз моя хубостник, Сирен, до третата година. Според баща му все не му се спеше, та се е случвало да не легне в правилния интереал. Какви истерии е правил после да не ти обяснявам. Вече е на четири и режима е по-свободен.
Сега брат му е друга бира, хич не е по спането, та ако не спи не е драма.

# 41
  • MUC
  • Мнения: 297
Две неща помагат много – да им оставяш някакъв избор и да се поставяш на тяхно място. Малки са още и не могат да си контролират емоциите, както е писано и по-горе – изведнъж им отнемаш интересното занимание, без да разбират защо, ти ако си, и ти ще се ядосаш. Simple Smile
Избор – примерно, вадиш два комплекта дрехи, които са подходящи за времето навън и го оставяш да си избере кой от двата комплекта да облече. Това помага, поне в началото.  Laughing После, като порасне още малко, ще отиде и сам да си отвори гардероба, понеже никой от двата комплекта не му харесва... Не го взимай навътре.

Като не иска да се облича сутрин, си знаеш да го вдигаш малко по-рано, че да има време да го оставиш да се посърди и да му мине. Тази сутрин дъщеря ми се скри в ъгъла и отказа да я обличам, понеже не искаше този панталон, а някакъв друг, който не можа да ми посочи. Оставих я по гащи и излязох от стаята, без да викам и да я увещавам. Тя затвори вратата след мене дори.  Crazy След 2 мин почуках, тя отвори (!), попитах може ли да вляза да я облека, тя кимна и дотам беше сръднята.

И ограничаването на не-тата до крайно необходимите помага (ама наистина да се попиташ вътрешно "А защо пък не?"), и предупреждаването ("След 10 мин тръгваме от площадката", после "След 5 мин си тръгваме") – така ограниченията, с които се налага да се съобразяват, не са твърде много и не им идват от изневиделица.
Все ще има тръшкане за нещо, но ще е доста по-малко и с времето казват, че минава.  Laughing

# 42
  • Мнения: 10 622
Значи почти всички деца са като моя дребосък. Успокоихте ме, че не сме само ние така. Той е на 2 годинки и 4 месеца а говори всичко. Брои до 10 на Бг и на немски ( намираме се в Германия) говори 3 езика, познава всеки цвят. И за това се дразня, че ме разбира и знае, че не трябва да прави така и нарочно ме удря или се тръшка.

Тръшкай се и ти ( в буквалният смисъл )  Laughing  После се обърни и го остави да помисли.  Peace
Като му говориш го прави като си на едно ниво с него ( тоест клекни, седни ) Говори със спокоен глас , строг и винаги запазвай самообладания ( колкото и да е трудно ) Аз наказвам като отнемам любими занимания/играчки. Ако каже " Сори " или не повтори - отменям наказанието.
Успех  bouquet


Това с тръшкането в буквалния смисъл аз съм го пробвала. Резултатът е като на голям човек, който се дразни, че някой го имитира и увеличава още повече тръшкането.

# 43
  • Мнения: 67
Послушно дете на две години - няма такова нещо! Приеми го и давай нататък, тук са ти дали някои добри съвети, има и доста техники: емпатично общуване например, подход на ТУР и тн. А и трябва да се вслушваш и в собствените си инстинкти. Успех!

# 44
  • Мнения: 115
Благодаря ви мамчета май нашето тръшкане трябва да се израсте. Всичко пробвах от вашите съвети проработиха само първите пъти, после пак същото. Трябва да имаме здрави нерви и търпение.😊

# 45
  • София
  • Мнения: 9 563
И при нас беше така на 2 г. Сега на 3 и почти половина е по-различно. Инатът си е инат - ако реши нещо, вода от 9 кладенеца ще донесе, за да го постигне. Но поне тръшкането е рядкост вече. Пробвала съм и аз с всичко, което е описано вече в темата. В определени случаи действаше един подход, в други случаи - друг подход. Единственото, което забелязах със сигурност, че действа всеки път е да се опитам по никакъв начин да не ми личи, че съм ядосана и да заявя не просто с категоричен тон какво очаквам от нея, а и тялото ми, погледът ми също да излъчват тази категоричност. Трудно ми е да го постигам всеки път, защото понякога наистина ме изкарва от релси, но когато успея, действа. И много внимателно преценявам ситуацията - ако е допустим компромис, правя го, но обяснявам защо правя компромиса и че го правя този път, но това не променя правилото. Не знам дали винаги разбира от всички тези обяснения, но все някога и все нещо ще разбере и запомни.

Както всички преди мен са казали - търпение. Друг съвет не мисля, че може да се даде. Всяко дете е различно и действат различни похвати.  И много любов. Винаги трябва да знаят и чувстват, че ги обичаме, въпреки че не винаги им харесва това, което искаме от тях.

# 46
  • Мнения: 1 746
Определено се изисква смяна на методите, не става само с един. А компромиси аз не правя, ако вече съм заявила нещо, да си знае.

# 47
  • Мнения: 1 565
С крещене пък е абсурд да постигнете каквото и да било

# 48
  • Мнения: 9
Ох! А аз си мислех,че само ние сме така!?

# 49
  • София
  • Мнения: 38 553
Оня ден /2 март/ целия Декатлон беше така - пълен с тръшкащи се деца. Аз само се кръстя наум, бегам и си викам - добре че почти мина при нас.
Ако хванете момента преди бурята, опитайте да го залъжете, да го обърнете на майтап, да предложите сделка - ти така направи, пък аз така и така - късмет.

# 50
  • Мнения: 1 565
Почти всички 2-3 годишни деца са непослушни аз винаги си казвам нека са здрави децата пък всичко друго ще се нареди някак ,иначе когато са грипави е още по зле и от това да се тръшка детенцето .Трябва по малко да се вдълбявате в това и ще стане .Говорене ,говорене и така децата бързо порастват.И плус това през повечето време са на градина вечер все нямам ще се нагодите

Общи условия

Активация на акаунт