Как да сме във форма по време на кърмене

  • 4 109
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Интересува ме успяхте ли да отслабнете или поне малко да си върнете предишната форма докато кърмите и как? Въпросът ми е по-общ и се надявам да споделите как се храните, спазвате ли диета и спортувате ли и какво? Аз кърмя вече 3.5 месеца. Сигурно няма да ви изненадам, като кажа че при мен кантарът се е законтрил на едни килограми и независимо какво и по колко ям, те не намаляват. Засега смятам, че е рано за диети, докато кърмата е основната храна за бебето ми. Обмислям да започна някакъв спорт, тъй като изобщо не се чувствам добре-заседяла съм се,повечето дрехи не ми стават и се чувствам страшно обездвижена. Ще се радвам да се включите по темата Wink

# 1
  • Мнения: 25 610
Аз мога да ти препоръчам повече разходки. Още малко, като се постопли времето, натоварваш бебето на количката, желателно да е по-тежичка и стабилна, и тръгваш на разходки. Ама не да се повлечеш с някоя приятелка като народна песен от пейка на пейка или от магазин на магазин, ами бързо ходене на големи разстояния (с бутане на тежест  Laughing).
Навъртай по няколко километра всеки ден, особено ако има подходящи нанагорнища, и ще видиш как неусетно ще си върнеш предишните килограми без диети и ограничения.  Grinning

# 2
  • Мнения: 5 468
Като поомекне времето, задължително започваме с разходките. Поне с това ще мога да се справя  Grinning

# 3
  • Мнения: 408
И аз това чакам..

# 4
  • Мнения: 32
И аз съм в това положение.Онзи ден се наложи да изкача стълбите до четвъртия етаж,натоварена с 2 чанти и ми беше доста трудно.Бебка е на 3 месеца,още е рано за диети,но се опитвам да намаля драстично сладките неща(голям грях са ми) и хляба.Чакам да се позатопли и хуквам навън с количката.

# 5
  • Мнения: 5 468
Дори и да намаля сладките неща и празните калории, не успявам да отслабна. Кантарът не мърда изобщо. Явно хормоните си казват думата  Grinning Като спра да кърмя, вероятно ще се нормализират нещата.

# 6
  • Мнения: 32
Поне сега ще имаме оправдание за килограмите. Laughing

# 7
  • Мнения: 5 468
Момичета, аз започнах диета, тъй като вече не мога да се понасям, а досега килограмите не мърдаха. Вече съм -2кг и съм много щастлива,тъй като при мен кърменето задържа теглото ми, а ако хапна повечко, много лесно качвам. Спрях хляба и тестото, сладко хапвам по малко, тъй като ако го спра, ще започне да ми се вие свят. Ям в по-малки количества, като наблягам на салати, месо, сирене и домашни манджички. Не ми е намаляла кърмата, но бебето хапва и пюрета, освен кърма. Явно наистина хляба и тестените изделия не помагат да имаме повече кърма, а само ни се лепват на разни места.  Laughing Свалям изключително бавно, но това ми е целта за да е здравословно и да не повлияе на кърменето. Стомахът ми се е свил и сега се нахранвам с много по-малко количество. Споделете и вие дали си връщате старата форма и как.  Simple Smile

П.П. Предполагам, че и възстановяването на цикъла ми помага да бъде успешна диетата.

Последна редакция: пт, 12 май 2017, 13:41 от Happy_mommy

# 8
  • Мнения: 454
Здравейте Simple Smile Записвам се да ви чета и обсъждам мнения с вас. Аз родих на 20.04, съвсем скоро. Не качих много по време на бременността, дори последните 2 месеца нищо почти не качих, защото имах зверски киселини и много се съобразявах с храната и се спуквах от разходки и на йога ходих за да оплътнявам време. Имам да свалям килограми от преди да забременея и сега се заемам с това, но и кърмя. Имам огромен страх да не ми спре кърмата най-вече от нерви, че с тези роднини врагове не ми трябват, а и още си ме бият хормоните яко.

# 9
  • Мнения: 37
И аз се интересувам от тази тема. Бебе на два месеца и килограмите ми не са мръднали грам. Независимо колко ям това не се отразява. И аз се надявам на разходките да помогнат.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 646
До захранването може просто да ограничите тестено, сладко, някакви вредни храни. Сега като е топло ще има много зеленчуци, плодове .
Нищо не ви пречи да се разхождате, да ходите на йога, някаква аеробика.
С бебетата също-йога за мама и бебе, на кинди ру заниманията също има движение(аз много се изморявах като танцувахме  Laughing ). Плуване също.
След 6-ия месец , т.е. след захранването и когато детето започне да хапва някаква част твърда храна, може да спазвате и режим на хранене на принципа на разделното хранене. Така не се изключват групи храни, но при доста хора действа отслабващо.
Ако нямате някакъв проблем от раждането може и по-интензивни тренировки на нещо.
Обичайно дори без никакви усилия(е без да се яде за двама) се отслабва след 6-ия месец, към годинката.
В началото на тялото са му нужни някои запаси и затова не винаги всички килограми се смъкват в родилното.

# 11
  • Мнения: 5 468
Момичета, наистина внимавайте с диетите преди шестия месец. В началото кърменето тепърва се установява и регулира и всяка диета може да доведедо намаляване на кърмата. Аз започнах диетата, за която написах, когато бебето беше на 6,5 месеца. Всичко трябва да е умерено и просто да ограничите излишните храни.

П.П. Аз чак сега започнах да придобивам малко самочувствие за тялото си от раждането насам. Малко съм свалила, но като виждам че се получава, съм много щастлива.

# 12
  • Мнения: 9 875
Мами, аз отслабнах 20 кг без да гладувам, и това по никакъв начин не се отрази на кърменето ми. Дори и сега продължавам, а моето дете е на 1г. и 8м.
Тъй като все съм била закръгленичка, всичките диети, дето съм ги спазвала - очевидно не са давали успех.

единственото, което ми помогна, и продължава да ми помага - е д-р Гайдорков-ския начин на хранене.
Ядете всичко, без сол и захар, без термично обработени мазнини, и без бяло брашно, мая.

Колкото и нелепо да звучи - за 3-4 дена се свиква без сол - заместете с лимон, зелени подправки и прочие.
Ако си имате излишни кг - за 1 месец ще свалите 10% от теглото си без грам глад, или спорт.
Хех, не че разходките са вредни, просто ви казвам при мен как подейства. И при всички, които познавам, и са опитали.
Много съм доволна, вече цялото ни семейство така се храним. Колкото и да ядете, ако няма сол, захар, бяло брашно и термично обработени мазнини - не качвате. Пък аз съм си .. ящничка Cry
Успех, мами, не се отказвайте. Много е хубаво да се повтали човек Wink

# 13
  • Мнения: 573
При мен проблемът беше, че твърде бързо според мен свалих до изходните си 45 кг, а ядях много и исках да свалям по-бавно, за да имам запаси за кърмене. Винаги съм ядяла големи количества храна, но съм гледала да е качествена, без крайни ограничения. Ям и сладко, но само определено такова - примерно шоколад на Гаьо, а не разни Милки, Свогета и подобни. Сладко от ягоди домашно, а не купено от магазина. И хляб ям, но приготвен вкъщи - знам му съставките, въпреки че има мая (биомая) и бяло брашно. Готвя със зехтин, краве масло и гхи - никакви рафинирани масла. Захарта почти навсякъде я замествам с мед или фурми, меласа, в краен случай истинска кафява захар.Ям всичко от всички хранителни групи, просто гледам по възможност да е прясно и качествено, не ме влекат храните в лъскави опаковки. Готвя си всеки ден. Винаги съм била 45 кг, от 14 годишна до сега след раждането, в момента съм на 28. До голяма степен ген и много движение - по цял ден мога да обикалям навън, въпреки че никога не съм спортувала нищо. Не съм си променяла начина на хранене по време на бременността и кърменето. Нещата, които определено помагат за по-бързото сваляне, са:
- търпение - по-добре е кг. да се свалят по-бавно, да може да се настрои организма хормонално и всякак, отколкото ударно.
- много разходки, движение във всякаква форма - като си намеря компания за разходките на детето, компанията разхожда него, а аз си карам колело, откакто се затопли времето - много е приятно Simple Smile
- бебеносене (слинг/ергономична раница) - носим се от самото начало, след 6-тия месец само навън - много помага за сваляне на килограми и прави целия процес на отглеждането на детето много по-лесен по ред причини. Удобно и за двете страни.
- не е нужно ограничаване на количеството, но е силно желателно повишаването на качеството на поеманата храна. Никакви полуфабрикати и преработени до безкрайност, рафинирани храни. По възможност гответе у дома и гледайте да ползвате качествени съставки, доколкото е възможно. Примерно яйца купувам селски от една жена, прясно мляко също и от него си квася у дома кисело, плодове и зеленчуци гледам да купувам от автентично изглеждащи баби и дядовци от местното пазарче, за съжаление само за месо нямам достоверен снабдител, но и без това не ни е застъпено особено в менюто.

# 14
  • Мнения: 8 939
Първият път на 26, кърмих 2 години и 3 месеца и отслабнах на предишните си килограми, а през бременността качих 35 кг.
Вторият път на 34, кърмих 2 години, не само че не отслабнах, а и качих килограми.

Храни се балансирано, не прекалявай с хляба и сладкото, най-общо казано, пий достатъчно вода, ходи колкото се може повече.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт