Безумно кръщаване

  • 50 741
  • 1 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 908
Чела съм доста за сатанизма, имат логични неща в религията си, особено онова, по-софт течението.
Иначе, не вярвам някой, който не е религиозен, да се уплаши от Сатаната. Все едно от Баба Яга  Laughing

Ваксини и задължително обучение- хм. Първото си е чисто медицинска тематика, по която не съм компетентна и предпочитам да се доверя на хора, които поне диплома имат, доказваща компетентност. Втората- задължително обучение в България ли имате предвид или изцяло? Нищо лошо не виждам в образованието, напротив  Crazy Колкото повече хората учат за реалните науки, толкова по-малко ще бъдат подвласни на Сатаната и Телетъбис.

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Образованието е задължително за всички, които ще живеят в общество, от което няма начин да не са зависими или да са в тежест, ако не са образовани, поне на минимум. Религията обаче с нищо не допринася за това общество, но поне и не вреди чак толкова много, затова и няма задължителен характер.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 878
Според мене, единствения начин да се откажеш официално от религията си и да станеш вероотстъпник/ренегат е да приемеш друга религия.
Другия начин е Църквата да те отлъчи.  Mr. Green

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Не ми е все едно каква религия ще предпочита детето ми.
Смятам,че е по-добре ние като родители да го насочим.
Има доста опасни секти.Не бих желала да попадне в такава.

Като сме християни не означава,че сме някакви религиозни фанатици.
И не виждам нищо лошо в това да почитаме християнските празници -Коледа,Великден,Цветница...,да отидем да разгледаме Рилския манастир или Троянския ,да влезем да запалим свещ.

# 49
  • София
  • Мнения: 28 711
Според мене, единствения начин да се откажеш официално от религията си и да станеш вероотстъпник/ренегат е да приемеш друга религия.
А, да, мерси, от трън, та на глог.
Другия начин е Църквата да те отлъчи.  Mr. Green
Де този късмет  Laughing

# 50
  • Мнения: 3 390
Защо да не може . Според мен такива хора които са кръстени, а не вярват и грам
би трябвало да могат да бъдат отлъчени . Те така или иначе са безбожни и трябва да се свали там с подходящия ритуал закрилата, която трябва да получават като кръстени християни.
Сещам се за такива случаи от тв ...на известни личности и една която си сменила вярата
защото се омъжила за мюсюлманин ...не са красиви развръзките на живота им .
Но пък всеки трябва да следва сърцето си и да не бъде лицемер 

# 51
  • Мнения: 54 589
Смисъла на ранното кръщаване е, че родителите искат детето им да бъде закриляно от Бог, независимо как той се нарича в различните религии.
Затова не чакат детето да порасне и да реши самО.
А човек, ако има други убеждения, може да си смени религията, не е забранено.
Пък като е безверник, никой не може да го задължи да вярва в Бог.

П.П. С Василена сме писали заедно. Peace

# 52
  • Мнения: 31 899
Има и друг вид родители. Не са вярващи хич, но си кръщават децата ей така. За всеки случай. Чули че било добре и можело нещо лошо да им се случи ако не било кръстено детето.

# 53
  • Мнения: 3 390
Децата са  плът от плътта ми и носят моята и баща им кръв и
като такива са мои наследници. Наследници на моята вяра .
Вяра която ни е съхранила да сме тук и сега ...
Кръстени са до 40 ден от своето раждане , и аз съм била така кръстена и ММ също и назад в поколението .
Сега са почти осъзнати и сами си купиха и носят кръстчета, въпреки че ги влече науката.
Вярващ не значи невеж, не значи неук - това е нещо много красиво, много лично ..не може да се обясни ,а и не трябва - защото някои влизат с мръсни обувки точно там и целят да те засегнат

# 54
  • Мнения: 1 080
Не виждам ако си живея на село, имам си собствено производство с какво ще натежа на обществото?
Сатанизъм е всяко идолопоклоничество, също ритуалите на сатанистите са отвратителни и свързани педофилия и жертвоприношения на деца.
Една диплома не први човекът, човек.т.е. не их се доверила на сатанист с диплома.
"Най-голямото постижение на дявола беше ,че успя да заблуди всички че не съществува"-Адвокат на дявола и Парола Риба меч

# 55
  • Мнения: 494
" Най голямото постижение на дявола е да накара хората да повярват, че не съществува."

Могат ли децата, които нямат вяра, да получат в кръщението прощение и очищение от прародителския грях поради вярата на техните родители и възприемници?

Без всякакво съмнение могат. В Св. Евангелие има много примери как поради вярата на едни получавали изцеление други: така например поради вярата на стотника оздравял неговият тежко болен слуга (Мат. 8:5-13); по вярата на майката хананеянка (езичница) оздравяла бесноватата й дъщеря (Мат. 15:22-28); по вярата на бащата се изцелил бесноватият му син (Мат. 17:15-18); по вярата на ония, които са донесли разслабения, той не само се излекувал, но и получил прощение на греховете. За това еванг. Матей разказва така: "И ето, донесоха при Него един разслабен, сложен на постелка. И като видя Иисус вярата им (т. е. на ония, които го донесли), каза на разслабения: Дерзай, чедо, прощават ти се греховете!" (Мат. 9:1-2; Марк. 2:5). Следователно и по вярата на родителите, възприемниците и извършващите тайнството църковни свещенослужители децата могат да получат прощение на прародителския, Адамовия грях. В тоя случай възприемниците или кръстниците са същите, както ония, които донасяли при Христа децата или разслабения, по вярата на които Иисус Христос му простил греховете.

Познавам едного, който първо е завършил ядрена физика, после е станал свещенослужител, според него няма никакво противоречие между Големия взрив и Сътворението.

# 56
  • София
  • Мнения: 28 711
Скрит текст:
Образованието е задължително за всички, които ще живеят в общество, от което няма начин да не са зависими или да са в тежест, ако не са образовани, поне на минимум. Религията обаче с нищо не допринася за това общество,
но поне и не вреди чак толкова много,
Скрит текст:
затова и няма задължителен характер.
Ха! Все още ли твърдиш това?  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 4 878
Защо да не може . Според мен такива хора които са кръстени, а не вярват и грам
би трябвало да могат да бъдат отлъчени .

Доста трябва да се потрудят, за да ги отлъчат. Това не става по желание, защото е един вид наказание. Петър Дънов, примерно, е бил отлъчен, защото е проповядвал в противоречие с официалната църковна доктрина. Отлъчва се за ерес, не за безверие. Също така, са отлъчвали за брак с иноверец и кръщаване/некръщаване на децата. Фердинант е бил заплашен от Ватикана, че ще бъде отлъчен, защото е кръстил престолонаследника Борис по православен обред. Последният е кръщаван 2 пъти - по православен и католически обред. Сега, доколкото знам, католическата и православната църкви си признават взаимно кръщенетата.

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не виждам ако си живея на село, имам си собствено производство с какво ще натежа на обществото?
...
*Ще си произвеждаш ток или друг вид енергия? От какво?
*Ще си събираш дъждовна вода?
*Ще си стоиш само там без да ползваш пътища и магазини?
*Ще се самолекуваш?
*Ще се самоохраняваш?
И още много подобни въпроси.

# 59
  • София
  • Мнения: 38 613
Мен много ме дразни доктрината за първородния грях и съответното освобождаване от него чрез кръщението. Между другото, протестантите не са възприели тази доктрина.
Да, признават се всички тайнства във всички християнски църкви - кръщене, причастие, миропомазване, брак и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт