Да споделим за родителството

  • 32 898
  • 405
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 30 802
Проверката показва, че има такъв вид субсидии. В САЩ със сигурност исторически от Голямата депресия и The Dustball има субсидии за оставяне на земята празна в някои сезони. Но и в Европа проучването показва, че се плаща субсидия на хектар, който може да остане празен.

Пиша по спомени, може да не е съвсем точно, но субсидиите не са свързани с определени култури.

При лозята имаше някаква уловка, че плащат за изкореняване, защото има прекалено много.

# 331
  • Мнения: 1 261
Проверката показва, че има такъв вид субсидии. В САЩ със сигурност исторически от Голямата депресия и The Dustball има субсидии за оставяне на земята празна в някои сезони. Но и в Европа проучването показва, че се плаща субсидия на хектар, който може да остане празен.

Пиша по спомени, може да не е съвсем точно, но субсидиите не са свързани с определени култури.

При лозята имаше някаква уловка, че плащат за изкореняване, защото има прекалено много.

Моля да дадеш конкретни документи на ЕС, че субсидиите не са свързани с определени култури и още че се плаща на хектар за земята да не се обработва.

# 332
  • София
  • Мнения: 62 595
Бих се изненадала, ако има такава практика. Колкото до САЩ в момента също не зная да има такова нещо. На фермерите или се дават субсидии за определени култури, или нищо, като косвено се насочват пак към произвоството на определени култури. Типичен пример е царевицата, също соята - тя е важен продукт за хранително-вкусовата промишленост и големите фирми дават добри изкупни цени, което кара хората да сеят това.

# 333
  • Мнения: 30 802
Отнесе темата, но ето:
http://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/direct-s … ent-scheme_en.pdf

Можеш да имаш голи поляни и пак да кандидатстваш за субсидии:

"The 2013 reform of the Common Agricultural Policy introduced the stipulation that, for the purpose of receiving direct payments, farmers shall have an agricultural activity which means:
the production, rearing or growing of agricultural products including harvesting, milking, breeding animals and keeping animals for farming purposes; or
maintaining the agricultural area in a state which makes it suitable for grazing or cultivation without any particular preparatory action going beyond usual agricultural methods and machinery based on criteria to be defined by member states on the basis of a framework established by the Commission; or
carrying out a minimum activity to be established by member states on agricultural areas naturally kept in a state suitable for grazing or cultivation."

# 334
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, какво ето, кажи с две думи, вместо да ми пляскаш гол линк! Нали си го чела.

# 335
  • Мнения: 30 802
Аз го казах с две думи: плаща се за земя, на хектар, не за продукция.

Ама ми поискаха официален линк, затова го давам.

# 336
  • Мнения: 1 261
Можеш да имаш голи поляни и пак да кандидатстваш за субсидии
не, не можеш да кандидатсваш за субсидии с голи поляни  Laughing
ако ставаше така, ехеййй каква всенародна радост щеше да е в Европата  Laughing
не разбирам защо се силиш в неща от които нямаш понятие......

# 337
  • София
  • Мнения: 62 595
Къде, кое, кога? Толкова ли те мързи да направиш копи-пасти на един цитат или да го обясниш с две думи? Не че не мога да прочета документа в линка, но няма да го направя, защото не аз твърдя, че има субсидия, а ти.  

# 338
  • Мнения: 30 802
Горе е цитатът за поляните. На български:

"Тази схема  предоставя възможност на земеделските стопани да получат всяка година, субсидии за декар площ, обработваема или поддържана в добро земеделско състояние земя (за пасища и ливади). Плащането не е обвързано с производството, т.е. размерът на подпомагане не зависи от вида култура, която се отглежда и какъв добив от декар се произвежда от нея. Важно е земята да се поддържа в добро земеделско състояние.т.е. или да се обработва или да се изпасва, или да се коси."

Уловката е в дефиницията. Затова толкова много "фермери" заграждат чужди, непотърсени ливади и взимат европари.

http://www.agroinfocenter.com/blank-cnzx

И системата непрекъснато се променя, точно защото има далавери.

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 20:14 от The Siren of Titan

# 339
  • Мнения: 54 488
Как успяхте да стигнете до земеделските субсидии? Shocked

# 340
  • София
  • Мнения: 62 595
Именно, че трябва да се поддържа в добро състояниее, да се коси или пасе, което пак си е разход на средства. Не плащат за буреняци или за да не произвежда Иван нещо си. Мярката е, така да го кажем, хигиенна, за да не пустеят земите, защото пустеещи земи се влошават като качество.

# 341
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Проверката показва, че има такъв вид субсидии. В САЩ със сигурност исторически от Голямата депресия и The Dustball има субсидии за оставяне на земята празна в някои сезони.
И все още има в САЩ -Тексас е такъв пример. Приятели се майтапеха, че хем не работят, хем пари получават

# 342
  • Мнения: 1 261
в България няма, а сега чакам Сирената да пусне конкретни документи, за още днес баща ми да пуска заявление да му плащат на декар, за да не работи повече

по време на Голямата депресия какво е ставало е история, както и масовата употреба на волове в България е история

# 343
  • Мнения: 6 390

С дете не разговарям като с равен, а като с дете, защото просто няма как да сме равни - аз съм тази, която седи по-високо в йерархията и ако детето не го приема, защото е научено, че никой нищо не може да му каже и да ми се репчи с реплики от типа на "ти не си ми шеф", просто няма изобщо да се занимавам с него - да си го гледат родителите. Мисля, че на днешните учители им много трудна работата, точно защото голяма част от децата са научени на "ти не си ми шеф".

И аз така си мисля, че им е много трудно. Друго, което мен ме втрещява - вкъщи се говори против учителите и после детето не учело и не слушало. Ами нормално - то не уважава учителя и не го възприема като такъв.
По темата: не се сравнявам изобщо и не искам някой да се сравнява с мен (напатила съм се от такива майки и съм ужасена меко казано). Родителите, децата, ситуациите са различни и съответно и реакциите, подходите и т.н.
Отчитам като грешка нетърпението си, поради което свършвам някои от задълженията на наследника, а после за компенсация му давам други задължения. Уж сме бързи и двамата, ама той си е малко мързелив, пък аз както обичам мързеливите ... обаче честно казано същото беше и с голямата ми сестра - аз пак от нетърпение вършех и нейната работа понякога. (Ама и тя ми е помагала много, в други ситуации, де.)

# 344
  • Мнения: 1 261
да, за уважението към учителите писах в друга тема именно, че е широко разпространено родителите да говорят с неуважение и децата да следват тази линия.

Общи условия

Активация на акаунт