Допиращи се колене при 2 годишно

  • 1 348
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!
Дъщеря ми е на 2г.и 5м. От скоро забелязах, че краченцата и леко се изкривиха навътре от коленете, съответно се раздаличиха от глезените. Тя върви с леко присвити крачета в коленете, но от скоро започна да ги изправя при стоеж. Левия крак и е водещ и все с него се изкачва, десния е малко по- присвит при вървене.
Има ли деца с подобен проблем и възможно ли е да се оправи от самосебе си? Имаме час при ортопед тези дни, но искам да попитам и някой с опит.
Ходилата ѝ не изглеждат да са плоски , имат лека извивка.
Благодаря.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Синът ми е така. Сега е на 3 години. На около 2 и половина мъжът ми започна да дудне, че детето има криви крака. Тази тема с кривите крака му е малко фикс идея и не му обърнах внимание. Накрая преди 4 месеца го записах на ортопед, и той каза, че не краката са му криви, а колената са близки, заради плоскостъпие. Прати ни на друг ортопед , който да ни изработи стелки. Ще ги носи до септември, вече два месеца е с тях непрекъснато- в ботуши и пантофи. Лекарят ни каза, че е оптимист за оправянето на детето #Crazy Направо ме шашна това изказване, като се има предвид, че според мен му нямаше нищо.  ooooh!

# 2
  • Мнения: 12
Щом сте взели мерки, разбира се, че ще се оправят крачетата. А вие на пръв поглед можехте ли да кажете, че детето има плоскостъпие?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Не можех да кажа, че има , за мен нормално му изглежда стъпалото. Мислех, че плоскостъпието се определя на по-късен етап. Но явно при нас е било доста сериозно. При втория ортопед го накараха да стъпи на едно стъкло, с огледало под него. Така видяхме, че цялото му стъпало се залепи за стъклото.
Мисля, че може да опитате и вие нещо такова вкъщи- май мокриш крачето и го слагаш да стъпи на хартия и виждаш каква част от нея е мокра. НЕщо такова съм виждала в интернет.   newsm78

# 4
  • Мнения: 12
Това е добра идея! Ще пробвам, благодаря!

# 5
  • Мнения: 2 760
Има различни степени на плоскостъпие  Peace моят син беше погрешно диагностициран на няколкомесечна възраст с луксация и като го заведох на втори преглед при кадърен ортопед, който се изсмя на диагнозата и препоръча веднага да махнем ортопедичните гащи, постави на сина ми диагноза "плоскостъпие" - малкият беше на 5-6 месеца едва, с бебешките пухкави ходилца, не знам как го видя този дюстабан, но впоследствие се оказа прав.
Едно време ни мажеха стъпалата с риванол и стъпвахме на бяла хартия да се види дали е паднало ходилото.

# 6
  • Мнения: 12
Ходихме на ортопед, прегледа я, каза , че изглежда здрава и добре. Обясни ми, че някои деца леко изкривяват краченца навътре от коленете, но в последствие се изправят. И все пак , ако съм искала да я доведа след време пак, но според него е добре. Вървенето с леко присвити колене го отдава на неин избор за пазене на равновесие. Така се чувствала стабилна . И наистина вече върви нормално, но доста и обяснявах и показвах как да върви, даже правихме изправен стоеж и каквото можах да измисля да види как стои човек нормално. Обясни ми, че малките деца са по- несъразмерни- главата е доста по- голяма спрямо тялото, отколкото при възрастните и им е по- трудно равновесието. За това понякога вървят по- странно докато израстват. Гледа и глезените и ходилата. Няма изкривяване, нито дюс табан.

Общи условия

Активация на акаунт