Детската градина – всичко, което ни вълнува – 18

  • 50 467
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да ви кажа, доскоро както беше кучи студ и ужасен вятър изобщо не държах да ги извеждат. В един монтесори център до работа гледам ги извеждаха по всяко време, то на мен ми замръзва душата, децата навън. Не е за мен, аз съм със субтропична нагласа Mr. Green Иначе вчера да речем и изобщо тази седмица отвсякъде си е за извеждане, но не ги извеждат. Малко ми докривя, но това е положението.

# 241
  • София
  • Мнения: 1 609
Нашите вчера са излизали, даже два пъти - сутринта и следобед. Днес се очертава също да ги изведат.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 36 621
И нашите са излизали, голяма игра е била, взех я нахилена и половин час ми разправя къде и с кого е играла.

# 243
  • shumen
  • Мнения: 18 063
Месечинка,в студ и аз не държа да ги извеждат.

# 244
  • София
  • Мнения: 23 165
снощи минах покрай две градини, навън бяха децата.
на моето дете групата си беше вътре обаче.
едната им госпожа е болна и са със заместник, може и заради това да не ги е извела  Rolling Eyes

# 245
  • Мнения: 538
И аз не държа зимата, когато е студено да ги извеждат. Първо, че ги държат вътре докато всички деца - 33 на брой, се облекат и тези които вече са се облякли се изпотяват, т.к вътре си ходят по къс ръкав дори зимата, много е топло. Второ, моето диване и не само то де, все ще намери да се намокри, да се изпоти и после да не се преоблече, да не си сложи хубаво шапката, да не се закопчае, а е много болнав. Така че съм ок при минусови Т да не са навън, но над 5 градуса, при сухо време и слънчице е друго, няма грейки, само якенце и шапка, става доста по-бързо.

# 246
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
О,чудеса,вчера нашите са ги извели следобяд,съжалили са ги децата.нищо,че аз моята я взех на обед и събра достатъчно вит.Д до края на деня.

# 247
  • Мнения: 68 703
Чудя се що не пише никой, пък то имало нова тема....пропуснала съм..

Вчера май са излизали и нашите сутринта. Не повярвах много на детето, но сутринта намерих жълъд в качулката, та ще са излизали наистина явно hahaha

Аз влизам с питане - за логопедката в градината. Октомври тръгна детето, Говорихме с логопедката по телефона и се разбрахме, като мине месец, като добие представа от детето да се чуем и за коментираме какво е констатирала и т.н. Тъй де, ама средата на декември се разболя и не е посещавал градина до 6.02.
От 6.02.2017г, когато тръгна, не е ходил и един път на логопед Shocked Сряда и петък са дните.
Едната госпожа каза, че идвала логопедката единия ден, но взела само Гошко, Петърчо не взела. Другата пък ми вика---Аа, как така, ходи детето ти на логопед. Ходи, ама дрънци. Питам директорката-нова бележка ли да подам, да не е помислила логопедката, че сме се отказали, тъй като два месеца не сме ходили -А, не, що...вика, няма нужда от нова бележка.
И вчера пак не е ходил...Идеи? newsm78
 На какъв принцип действат тези логопеди? те ли си избират с кои деца и с кои групи да работят или? И как за цял месец не дойде реда на моето Слънце, а октомври и ноември си ходеше редовно. Не разумявам Rolling Eyes

# 248
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Тете, моя приятелка води нейните близначки на логопед, но извън градината, по общинска програма. Много е засегнато при нас положението, мисля, че при две отсъствия ги изключват от програмата. Ако си болен трябва да се носи бележка. Тези условия ги гледах на вратата на кабинета, като ходих да питам дали ние имаме нужда. Трябва да има някаква наредба според мен,но вие ходите в градината.

# 249
  • Мнения: 68 703
Абе дразня се, че три различни версии чух...
предстои да чуя и четвърта-на логопедката. Загубила съм телефона й обаче, довечера ще го искам от директоршата Peace

Дразня се също, че отчитат дейност - директорката ще се бие после в гърдите, ето, ние осигуряваме логопед -бла бла, а реално - ходи ли някой, не ходи ли...подробности. Абе  българска му работа ooooh! Отвратена съм отвред направо Tired

# 250
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз също се дразня от такива дребни нещица.

# 251
  • shumen
  • Мнения: 18 063
Тете,такива неща и мен ме дразнят.
Нашите не са ги извеждали.Питах днеска госпожата и каза след 01.03.

# 252
  • София
  • Мнения: 5 289
teta75, моята мома е 3 група и логопедът е на принципа на допълнителните занимания. 8 лв. е 1 уч. час, така че...

# 253
  • Мнения: 68 703
Да разбирам, че заплащате за логопед, както за танци, език и т.н. ли?
Ако е така, е по-добрият вариант според мен, защото поне редовно ще се посещава, тоест логопедът ще е заинтересован да не пропуска часове и ще е заинтересован да не забравя да вземе дете.
При нас е безплатно, не съм сигурна по каква линия точно беше. Различен е от ресурсния логопед, който работи отдавна например с дете от групата със СОП.  Rolling Eyes

# 254
  • София
  • Мнения: 5 289
При нас има програма за деца със СОП (срещу документи): ресурсен, логопед, психолог.
За останалите деца в 3 и 4 група минава за обследване логопед, но е платен - на принципа на допълнителните занимания (футбол, приложно изкуство, танци, английски).

Общи условия

Активация на акаунт