Мебели Аико

  • 12 239
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, обзавеждали ли сте от мебели Аико? Харесах от онлайн каталога им гардероби, антре и трапезна маса. В Пловдив нямат магазин и ще трябва да се доверя на снимки. Дали отговарят на снимките и коректни ли са? За първи път ще поръчвам мебел без да съм я видяла на място и това малко ме притеснява.

# 1
  • Мнения: 6 550
доста мебели сме купили от аико, но преди това сме ги разглеждали в шоурум. нашите бяха на някакъв немски производител, доволни сме. имахме и направени по поръчка, спазиха си сроковете. единствено ме подразниха при последното ни пазаруване - платихме капаро и като беше готова поръчката ни пуснаха сума за доплащане със 100 лева отгоре. обадих се да ми разяснят защо е така и дали няма грешка, но бяха категорични, че грешка няма и си искаха сумата. след дълга разправия ми казаха, че консултантът неправилно ни е изчислил цената, когато е взимал поръчката и ни намалиха сметката с 50 лева. платихме, но бяхме разочаровани от отношението.

# 2
  • Мнения: 46 511
В магазини от този вид има мебели от различен клас, различни производители. Някои добри, други лоши, не може да се каже за всички Simple Smile
Имаме скрин и диван от там, за цената си са с доста високо качество  Peace

Имат магазини в София и Стара Загора, направете си една екскурзия в почивните дни и разгледайте, 1 час е пътуването  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 480
Не живея в България, но лятото бяхме в Айко и си взехме доста неща, които после транспортирахме. При нас също има качествени и некачествени стоки, но са в пъти по-скъпи. Купихме си страхотно антично огромно огледало за хола, маса за там,  кожени табуретки и няколко репродукции за стените в коридора, кожени рогозки за детските стаи и хола; декоративни вази и свещници. Отделно много красива касичка - жаба за МД. Не съм пазарувала онлайн при положение че няма как да ни ги доставят тук, но бих се доверила, ако имах възможност.
На мен лично ми харесват доста от продуктите им като маси и столове за трапезария/детайли в обзавеждането, осветителни тела.

Купувала съм дизайнерски скъпи стоки за дома от Европа, които в последствие са се оказвали не толкова впечатляващо качество.

# 4
  • Мнения: 2 299
Ние сме си взимали антре и шкаф за обувки от там. Нищо особено не са като модели, съвсем стандартни предлагани и от други мебелни магазини.
Бяхме харесали една холна секция за 1200лв някъде в магазина в Стз я гледахме. Питахме каква е цената за доставка и за сглобяване. До нашия град доставката беше по 2лв на км...казаха ни около 50лв за транспорта. Абе честно казано за мен не бяха малко, но щяхме да ги дадем, обаче като ни казаха 300лв за сглобяване...просто ни загубиха, като клиенти. И до сега ми се струва твърде скъпо.
В крайна сметка си направихме по поръчка. 1300лв ни излезе секцията цялата от МДФ, дебел плот, където стои ТВ, транспорта и сглобяването. Това беше преди 3години обаче...

# 5
  • Мнения: 191
Бях харесала легло и гардероб от сайта им. Пратих им запитване по мейла за наличност, цена за доставка и монтаж (не сме от София). Не ми отговориха на следващия ден и затова реших да се обадя на телефона, оставен за контакт в сайта им - 0700 нещо си. След като обясних за какво става въпрос, жената, с която разговарях, доста троснато ми обясни, че срокът за отговор на мейлите е 48 часа и да съм чакала. Е, 11-12 дни след разговора ни, аз все още нямам отговор на запитването си. Не бих се доверила да си поръчам нещо голямо. След като не могат да отговорят на един мейл (и то след подсещане, че явно се интересувам от продуктите им), не знам как биха ми съдействали, при възникнал проблем.

# 6
  • Мнения: 2 429
Ние си купихме трапезни столове от тях. Нарочно избрахме от по-висок клас, с идеята да са по-качествени. Ами след 3 месеца се разлепиха, отделно трябваше да проверяваме всеки стол като го изваждаха, защото имаше много одрани/дефектни.
Докато чакахме пред склада семейство си бяха поръчали маса със столове - бели. Масата беше цялата надрана, струваше 1200лв. Не знам това малко ли е, много ли е, но на мен ми се струва, че за 1200 лв поне да не ти е надрана отгоре масата. Върнаха я, обещаха да им я сменят с нова.
Приятелка си взе холова секция от тях - бял гланц и дърво. Нямат проблеми, няма дефекти.
Така че всичко е до късмет. Или - може би просто столовете и масите не са им силна страна. откъде да знам.
В крайна сметка сега пак нямаме столове и честно казано толкова са ми омразни тези, след всичките проблеми, че просто ще си купим нови.

# 7
  • Мнения: 4
    Много сме доволни от Айко!
    Купували сме холна маса, секция, спалня и гардероб, кухненски столове, бюра и др.
    Коректни са! Доволни сме и от качеството, и от обслужването!
    Снимките отговарят на предлаганото.
    Ако случайно има проблем(дефект, надиране и т.н.) с някой продукт (което е нормално да се случи), веднага се отзовават за разрешаване на проблема.

    # 8
    • Мнения: 24
    Темата е старичка, но все пак бих искала да споделя мнение. По-скоро не съм доволна - купих 1 шкаф в огледало и закачалки за коридора и един шкаф само за обувки. Тъй като и на нас ни обявиха някакви нереални цени за сглобяване, решихме, че сами ще си ги сглобим. Сглобявахме ги трима души (единият от които е изграждал постройки, а аз лично няколко пъти съм сглобявали цели стаи), отне ни изключително много време, защото инструкциите бяха просто неадекватни. В крайна сметка ги сглобихме, но няколко месеца след това се счупи вратичката на единия шкаф, буквално от нищо!
    Иначе имам дребни неща - табуретки, бар столове, трапезарни столове. Те са страхотни - много удобни и с много хубав дизайн.

    # 9
    • София
    • Мнения: 3 843
    Аз съм много доволна от мебелите на Аико. Имаме диван, шкаф за обувки и секция от там. Секцията я сглобих сама, докато ММ боядисваше другата стая. Е, имаше някои доизкусурявания, но я взех доста евтино, а и никога не съм сглобявала мебели, та съм доста доволна.
    Приятели си поръчаха кухня оттам, много са доволни.
    Смятам, че нещата им са стилни и красиви и определено ми е любим магазин. Особено ми харесват шоурумите им, предимно кухненските.

    Общи условия

    Активация на акаунт