Да обобщим за яслите най-накрая

  • 1 475
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 785
Различно е.
Края на миналата година и се натрупа почти цял месец у дома, настинка, отит и т.н.
Иначе не бих казала, че боледува често, да кажем на 2 месеца - настинка.
До онзи ден беше под карантина от варицела, но пък цялата им група е карантинна от може би месец и нещо.

# 16
  • Мнения: 9 990
Тъй, моят отговорр го няма, но гласувах с последна опция.Детето ми не е отсъствало и ден заради болест.Разболя се веднъж, но се падна петък и събота и неделя я вдигнах на крака...Ами Ню, има деца, които боледуват повече , има и такива, дето вирус не ги лови.Моето е късметлийче явно.

# 17
  • Мнения: 6 472
Нашта опция я няма. Така като си спомням Виолина боледуваше веднъж на 2-3 месеца. Изключение направи втората година, когато в рамките на 3 месеца боледуваше през седмицау, но не беше нещо сериозно.

# 18
  • Мнения: 5 468
Моето е късметлийче явно.
Наистина е такова... и дано си остане така Simple Smile

# 19
  • Мнения: 318
Току-що гордо гласувах един път в месеца. Обаче, ако трябваше да гласувам в началото като тръгна на ясла (юли миналата година), леле-мале, какъв ужас...вирус сед вирус, всичко липваше.Дето казва Ню, веднъж да кихне детето и аз съм ни жива, ни умряла. За 6 месеца изпи 7 антибиотика. Все в ушите я удряше, направи 4 или 5 отита. Ние се видяхме в чудо. През януари й сложихме тръбички в ушите по препоръка на лекарката УНГ. И хоп-пак отит и антибиотик. Тогава пощуряхме с баща й. А за безсънните нощи, линейките и висенето в бърза помощ просто не искам да се сещам . И я спряхме за 6 седмици, да се съвземе детето и да си почине от антибиотиците. Междувременно започнах да й давам разни капки, ехинацея, прополис, чесън дори прояде. И като пак тръгна на градина през март, разликата беше очевадна-хвана един виирус и една хрема за 2 месец, но от ушите са здрави(чук-чук). От вчера е хремава, но ми струва настинка.
И с други родители съм говорила, общото мнение е , че първата година всички боледуват, кой повече, кой по-малко, но втората децата са много по-здрави. Към три годишна възраст се виждала разликата. Надявам се и ние да сме в тази фаза, че аман от тези болести.

Ню, не се отчайвай, ще го минете този период. Много е тежко да гледаш как детето ти е болно, но всичко се израства. А и лятото би трябвало да поукрепне, на есен ще е много по-добре.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дарина боледуваше много рядко,тръгна на ясла на1г4м докато я преместихме в градината е боледувала 3-4 пъти и то не е било сериозно.Сега с малкото имаме мнооого проблеми Sick,все е болно милото.Една седмица на ясла после 2-3 удома,така че си е много индивидуално.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
..........10 пъти годишно да боледува

 #Crazy Това ми се вижда адски много.
Определено е много. Когато пуснах Рая на ясла не можеше да изкара 2 седмици без да се разболее. Спрях я и за 4-5 месеца се разболя веднъж.

# 22
  • Мнения: 1 113
Гласувах един път месечно, но понякога и по-често. Зависи какво разбирате под "боледуване", защото за мен Лилия е болна дори когато има само хрема.

# 23
  • Мнения: 184
Моя син  боледуваше често  преди да започне да ходи на ясла, направо рядко сме имали месец без да е пил антибиотик  и то все силни антибиотици понеже слабите не му действаха. Дадох го на 2годинки и бях се настроила, ще боледува още по-често.
Е след месец се разболя с пневмония и то по средата на лятото. След това започна по рядко да боледува, а зимата изкарахме сравнително спокойно-с една едра шарка(но не от яслата, защото той беше единствения в групата заразен) и след това 1-2настинки, които отминаха бързо. Това за него си е направо постижение. Може би всичко си е до организъм, но на синът ми се отрази добре яслата.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма конкретен отговор за синковеца...
Ноември имаше здр. проблеми (леки, но продължителни) и после чак сега я пак "втасахме" и е на АБ!
Като цяло си върви здраво детенце  Praynig, ама то Господ ме пожали, щото с щерката...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт