За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 373
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Бататите за мен са си чиста тиква. Имат цвят и вкус на тиква. Само на крем супа ги харесвам.

# 451
  • Мнения: 9 109
Явно не съвсем тиква, защото пробвах тиква да пека на пръчици,като тях, при цената им от 5 лв Simple Smile ама  печенаа солена тиква няма много общо с тях. Освен, че самото и " месо" не е така стегнато. Ако е в манджа-долу горе да.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 469
Подариха ми гофретник.Бихте ли ми препоръчали изпробвана рецепта за гофрети?

# 453
  • София
  • Мнения: 10 878
Подариха ми гофретник.Бихте ли ми препоръчали изпробвана рецепта за гофрети?

Заповядай: Класически белгийски гофрети

# 454
  • Мнения: 14 087
Ех, Ваня, сега и гофретник ще ме караш да купувам. Hug

# 455
  • Варна
  • Мнения: 469
Подариха ми гофретник.Бихте ли ми препоръчали изпробвана рецепта за гофрети?

Заповядай: Класически белгийски гофрети
Благодаря:)

# 456
  • Мнения: 2 029
Подариха ми гофретник.Бихте ли ми препоръчали изпробвана рецепта за гофрети?

3 яйца, около 300 г брашно, 2 чаени чаши прясно мляко, 1 чаена лъжичка бакпулвер,
/ако нямаш прясно мляко слагаш кисело и сода, ако се наложи разреждаш с вода/
5-6 супени лъжици олио, щипка сол - всичко джуркаш заедно до кексово тесто.
Около 10- 15 броя излизат /ММ ги докарва и на повече/

# 457
  • София
  • Мнения: 10 878
Ех, Ваня, сега и гофретник ще ме караш да купувам. Hug

Подариха ми гофретник.Бихте ли ми препоръчали изпробвана рецепта за гофрети?

Заповядай: Класически белгийски гофрети
Благодаря:)

Момичета, надявам се да ви харесат гофретите, приготвени по тази рецепта! У дома са любими.  Heart Eyes

# 458
  • Мнения: 3 841
Здравейте!  Този батат е бил голям лукс! Joy Един батат ми излезна,  колкото цената на цяло пиле  Money JoyКакто и да е,  та го сготвих във фурната със зехтин,  сол, чер.  пипер и броколи... Стана чудна комбинация. Мисля да  сервирам със сусам и лимон или направо сос от тахан,  лимон и сметана..

# 459
  • Мнения: 807
на мен пък ми подариха форма за кеск, но е доста голяма /от кауфланд от тази седмица/ . Вкъщи сладкиши не се ядат, така че ще ми трябват рецепти за солени варианти за формата. Simple Smile

# 460
  • Мнения: 9 109
Баница в кексова форма
Голяма мързелива сарма-листата по формата и пълниш
Руло стефани пак вътре
Картофено руло
Полента със спанак, сирене, кайма.....

# 461
  • Мнения: 807
ааа  стефани ! идеален вариант, тъкмо съм се запасила с кайма!, ако имаш изпитана рецепта - давай

# 462
  • Мнения: 14 087
Заради една игра си купих брашно за кекс (София мел) и смятам утре да го ползвам. Малко ме е страх да не би да не се надуе, ако не сложа набухвател, защото в тези брашна има. Някой правил ли е с това брашно?

# 463
  • Мнения: 9 109
ааа  стефани ! идеален вариант, тъкмо съм се запасила с кайма!, ако имаш изпитана рецепта - давай

И в блога го има, но ето тук във форума дори съм снимала от кексовата форма http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,177.msg839.html#msg839

# 464
  • Мнения: 274
Заради една игра си купих брашно за кекс (София мел) и смятам утре да го ползвам. Малко ме е страх да не би да не се надуе, ако не сложа набухвател, защото в тези брашна има. Някой правил ли е с това брашно?
Аз правя с такова брашно и слагам една или две лъжички бакпулвер,но не съм пробвала без Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт