Вече не усещам бебето.

  • 4 895
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Нова съм във форума и не знам дали въпросът ми е за тук, но все пак се надявам да ми помогнете. Бременна съм в шести месец, в началото на пети месец започнах вече съвсем ясно да усещам бебчето, но от две седмици не го усещам изобщо... Ходих при двама лекари и те казват, че всичко е наред, има сърдечна дейност и т.н, но аз вече ще се побъркам, постоянно имам чувството, че нещо не е наред. Мили мами, някоя от вас имала ли е такъв проблем и на какво се дължи според вас?

# 1
  • Мнения: 10 874
Дъщеря ми почти не риташе. Има и по-мързеливи бебета. Но все пак за твое спокойствие е хубаво да се следиш по-често, иначе не виждам как моите или нечии други приказки биха те успокоили. Успех и лека бременност до края! bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 30 142
Някои бебета са по-малко подвижни. В последните месеци им става тясно и мърдат по-трудно. Още повече, че лекарите не констатират проблем т.е. трябва да се опиташ да се успокоиш, защото прекалените притеснения не са желателни.

# 3
  • Мнения: 5 259
На този етап все още не усещаш всички движения. То си мърда, но не толкова интензивно. Като му отеснее малко, ще започнеш да го усещаш повече.
Щом си ходила на доктор и са видели, че се движи, значи всичко е наред.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
на фона на дъщер ми, която риташе като целия отбор на Барса взети заедно, синът ми все едно беше заспал
даже при един от прегледите при гинеколожката, като й казах че не усещам да рита бебето, бая уплаших жената
а аз имах предвид че на фона на каката малкия хич го нямаше
така че не се стряскай, щом лекарите казват че всичко е наред.
Просто се следи редовно и се успокой най -вече
успех 

# 5
  • Мнения: 7 325
Не, че бебето не се движи, а параноята която те гони ти пречи да го усетиш. Аз имах какви ли не страхове докато бях бременна, след като родих се засилиха. Пет години след това още имам паранои, най-вече от болести. Дъщеря ми беше на две седмици когато една нощ напипах топченца по вратлето и. До сутринта щях да умра. В продължение на няколко години я мъкнех по доктори за всяко кихане. И с останалите от семейството си постъпвам по същия начин. Често ми се сърдят и ми казват, че съм луда.
С това искам да ти кажа, че всяко нещо, което те притеснява и можеш да го провериш - просто го проверяваш, колкото пъти ти е нужно за да се успокоиш. Вместо да седиш и да се побъркваш - утре отиваш при доктора си да чуеш отново, че всичко е наред. Ако ти е нужно, в петък ( примерно ) отново го правиш. В един момент нервите ще те отпуснат.
Знам колко е натоварващо, но това е нещо с което трябва да се справиш. Успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Не, че бебето не се движи, а параноята която те гони ти пречи да го усетиш. Аз имах какви ли не страхове докато бях бременна, след като родих се засилиха. Пет години след това още имам паранои, най-вече от болести. Дъщеря ми беше на две седмици когато една нощ напипах топченца по вратлето и. До сутринта щях да умра. В продължение на няколко години я мъкнех по доктори за всяко кихане. И с останалите от семейството си постъпвам по същия начин. Често ми се сърдят и ми казват, че съм луда.
С това искам да ти кажа, че всяко нещо, което те притеснява и можеш да го провериш - просто го проверяваш, колкото пъти ти е нужно за да се успокоиш. Вместо да седиш и да се побъркваш - утре отиваш при доктора си да чуеш отново, че всичко е наред. Ако ти е нужно, в петък ( примерно ) отново го правиш. В един момент нервите ще те отпуснат.
Знам колко е натоварващо, но това е нещо с което трябва да се справиш. Успех.
Това, което описваш, е често срещано и се нарича хипохондрия. Много майки го "отключват" под една или друга форма. Предположението ти по отношение на потребителката вероятно е самата истина т.е. проблемът е в страховете, които има.

# 7
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:
Да, чела съм за хипохондрията доста и осъзнавам, че имам проблем. За момента го контролирам, но ако се задълбочи, ще потърся помощ.

# 8
  • София
  • Мнения: 30 142
I.Hr,

Скрит текст:
дано не се задълбочи. До моментът, до който не ти пречи да живееш пълноценно, е ОК (според мен). Жените (и особено) майките сме склонни към паранои. Все пак имаме силно развит майчински инстинкт.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Освен сърдечната дейност тези лекари виждат ли движения? По принцип ми е странно допреди 2 седмици да си го усещала, а вече не. В 6 месец е прекалено рано да му е тясно. Ако лекарят вижда и движения, а ти не ги усещаш в този момент значи няма какво да се притесняваш.

# 10
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Дъщеря ми също не я усещах много, за това и ходих постоянно да я гледат. Случвали се е да вдигам АГ в 9 вечерта, защото не съм усетила движения от обяд. Така си изкарах бременността... в страхове. Аз бях с предна плацента и съм чела, че се случва да не се усещат много добре движенията на бебето в този случай. За сметка на това, откакто се е родила е чудо, не се спира.
Когато изпитваш притеснения и не успяваш да размърдаш бебето с галене и побутване на корема отивай да те видят.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 142
Освен сърдечната дейност тези лекари виждат ли движения? По принцип ми е странно допреди 2 седмици да си го усещала, а вече не. В 6 месец е прекалено рано да му е тясно. Ако лекарят вижда и движения, а ти не ги усещаш в този момент значи няма какво да се притесняваш.
Зависи и от размерите на детето. Моите и двете деца се родиха големи и от 6м. натам им е било тесничко. Усещах по-рядко движения, но пък за сметка на това всяко движение (дори и леко помръдване) се усещаше отчетливо. Другият вариант е, ако детето си е такова т.е. по-"мързеливо".

# 12
  • Мнения: 454
Знам, че зависи и от плацентата, за да усещаш бебчо.
Аз като съм в движение не го усещам, но легна ли се изявява и другото, което не обича е да си слагам лаптопа върху корема- започва се яко ритане. Опитай и ти!

# 13
  • Мнения: 45
Бъди спокойна и не мисли глупости!Щом докторите казват,че всичко е наред значи е така!И аз съм бременна в 6 месец и напълно те разбирам.На моменти усещам как ме хваща параноя,но си казвам - стегни се малко! Simple SmileПожелавам ти всичко да е наред и едно здраво бебе на финала!

Общи условия

Активация на акаунт