Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 381
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
streetz, това в кой град и има ли загуби от инсталация или така наречените външни тръби.
София, Гео Милев. Това с външните тръби не го разбрах. За загуби от абонатната станция до блока ли?

# 166
  • Русе
  • Мнения: 11 920
streetz, това в кой град и има ли загуби от инсталация или така наречените външни тръби.
София, Гео Милев. Това с външните тръби не го разбрах. За загуби от абонатната станция до блока ли?
  При вертикалните инсталации в блока има тръби, които се явяват външи  целия вход и топлят насякъде ,но има и по-големи загуби

# 167
  • Мнения: X
  При вертикалните инсталации в блока има тръби, които се явяват външи  целия вход и топлят насякъде ,но има и по-големи загуби
С хоризонтална инсталация е блока.

# 168
  • София
  • Мнения: 5 960
В ново строителство сме, ТЕЦ, хоризонтални тръби ( тези дето минават под пода). Индивидуално замерване пред всеки апартамент. Топло е доста, жега направо. Сметките са повече от поносими. И аз не съм фен на топленето с вятъра на климатиците. ooooh! ooooh! Може да е изгодно за някой, ама първоначалната инвестиция е ужасна ... пък и вятъра не ме кефи.
Топлила съм се на дърва, на стара Тец вертикална система, на газ с индивидуално котле в нова сграда- Овергаз ( ужасно скъпо), на ток, на климатик, сега ТЕЦ хоризонтална инсталация.

Смятам сега сме най - добре, ако сложа на кантара: отопление  - топла вода - инвестиция - хамалогия - цена  Thinking Thinking Thinking

# 169
  • Мнения: 4
Мой приятел каза задължително ТЕЦ с хоризонтална инсталация. Било комфортно и евтино.

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 13:02 от SofiaWannaBe

# 170
  • Мнения: 1 597
Моето скромно мнение е в полза на ТЕЦ - равномерна температура навсякъди, няма хамалогия. Разбира се, че струва пари, но не се вторачвам в сметките. Мисля, че ако трябва да отоплявам с климатици и електрически уреди жилището си няма да ми излезе колко по-евтино, но във всички случаи ще ми е по-дискомфортно .

# 171
  • София
  • Мнения: 3 668
Харесала съм си апартамент, който е за много голям ремонт. Цената ми се вижда много надута. Редно ли е да предложа оферта, която аз мога да платя? Колко горе-долу може да се сваля от първоначалната цена?

# 172
  • София
  • Мнения: 4 578
Харесала съм си апартамент, който е за много голям ремонт. Цената ми се вижда много надута. Редно ли е да предложа оферта, която аз мога да платя? Колко горе-долу може да се сваля от първоначалната цена?
Аз купих такъв преди 2 год. Казаха ми цената. Вечерта се обадих, предложих 10 % надолу и да си поделим разходите! Съгласиха се и го взехме. Сега го ремонтираме, основно и мисля да го продам.
Но преди 2 год пазарът беше много свит и купувачите имаха думата, сега май е обратно.

# 173
  • Мнения: 1 483
Колкото прецениш, толкова предлагай. Ако цената е твърде висока, ще почакат, ще разберат, че не се продава така, и пак ще свалят. Аз лично си траях 2 седмици, преди да отправя оферта, защото чаках собственика да се усети за цената. Laughing Предложих по-малко, отколкото можех да платя, за да има мегдан за преговаряне. Иначе щяха да ми върнат контраоферта с цена, която не искам да платя. После още 1 предложение отправих и вече се споразумяхме за цена. От първоначално обявената до окончателно договорената - около 10% свалих. Не знам дали е много, но на мен ми стигаше, за да се впише в бюджета ми.

# 174
  • Мнения: 25 757
На мен ми се обадиха, ще свалят от цената, но пак е с 1000€ повече от това което съм склонна да платя...

# 175
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами ако не е драма да изпуснете апартамунта за 1000 евро, кажете, че офертата ви е твърда.
Ако ви е по-важен апартамента прежалете ги.

# 176
  • Мнения: 6 965
Ние сега чакаме отговор от оценител, за да разберем ще успеем ли.  Praynig

С ММ решихме да се откажем от Младостите засега и да потърсим апартамент, който ни отговаря на изискванията и ни влиза в бюджета. Най-вече ми се иска да не плащаме повече наем, а да наливаме парите си в нещо наше - и без това наемът ни е доста висок.

Решихме да застопорим критериите на: тристаен, с добро изложение, близо до метростанция, на висок етаж, близо до парк. И открихме такъв апартамент в Люлин 9 - изцяло южен, на 4-5 мин пешеходно разстояние от метрото, близо до Западен парк. Иска основен ремонт, но аз съм ОК с това и дори се зарадвах, защото ще можем да си го направим по наш вкус. Малко повече занимавка в началото, но пък цената му го позволява.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 641
Не бях стъпвала в Люлин, до преди да започнем огледите. От пет години живея в апартамент в Люлин 7. Не съжалявам и дори смятам, че района има доста предимства пред презастроените според мен Младости. Не мисля, че ще съжалявате. Успех ви желая!

# 178
  • Мнения: 2 681
Не живея в Люлин.
Но имам роднини в Л-9.
Харесва ми, удобно е.
Само да не е последен високия етаж - мое мнение.

# 179
  • Мнения: 6 965
Не бях стъпвала в Люлин, до преди да започнем огледите. От пет години живея в апартамент в Люлин 7. Не съжалявам и дори смятам, че района има доста предимства пред презастроените според мен Младости. Не мисля, че ще съжалявате. Успех ви желая!
Благодаря!   bouquet

Аз съм живяла 24 години в Младост и съм попривикнала. Бях и леко предубедена, защото съм чувала какви ли не митове и легенди за Люлин. Само че като започнахме да обикаляме из него и да разглеждаме, много ми хареса. Като че ли е проектиран за повече хора от Младост. Улиците и тротоарите са по-широки, има доста повече въздух. Младост напоследък се презастрои ужасно и се преизпълни с хора, а сякаш не е направен за такъв наплив. Иначе двата квартала си приличат много. Всичко ти е на една ръка, има удобни връзки с центъра, магазини много. Аз не забелязах прословутите цигани.  newsm78 Може би в тези части на Люлин (7-10) са по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт