Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 394
  • 779
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 711
Здравейте, вижте на какво попаднах
http://magnifico.care/ , мислите ли , че би било добре?

погледнах съдържанието, нищо особено. Вероятно алкохолът ще спомогне за изгаряне на някоя-друга пъпчица, но за мен салициловата киселина, която е сред съставките на продукта, не бори акнето. Да, става ти свежичко на лицето, но дотам. Доста слаба ми се струва, имам 3 продукта със салицилова киселина и много си ги харесвам именно заради охлаждащия ефект, но нищо повече.

Онзи ден попаднах на една маска/измиващ продукт, която много ми допадна. Препоръчвам я.

Скрит текст:

# 136
  • Мнения: 383
Аз за момента съм спряла прясното мляко само от около месец и половина, но не виждам никаква разлика.

Пробвай да се въздържаш от консумацията (или поне в малки количества) на сирене, кашкавал, топено сирене, сметана. При мен поне помогна, след като тотално изключих прясното мляко и споменатите продукти от храненията си. Евентуално, ако ми се пие прясно мляко си купувам соево мляко или си го правя.

# 137
  • София
  • Мнения: 390
Много полезна информация, Пепина.  Hug
Аз също съм със себореен дерматит и правих химически пилинг, но се беля доста.
Имам правен тест за хеликобактер, но не и за глутен. Можеш ли да разкажеш повече за този тест - какво представлява и къде се прави. Аз за момента съм спряла прясното мляко само от около месец и половина, но не виждам никаква разлика.

https://www.ofertomat.bg/Hranitelen-test-Spestete-140-lv-i-si-na … ODIMED-p4440.html

# 138
  • Мнения: 3 272
Пробвай да се въздържаш от консумацията (или поне в малки количества) на сирене, кашкавал, топено сирене, сметана. При мен поне помогна, след като тотално изключих прясното мляко и споменатите продукти от храненията си. Евентуално, ако ми се пие прясно мляко си купувам соево мляко или си го правя.

Точно това казах последния път на козметичката - че съм забелязала, че като прекаля с тези храни, пъпките ме нападат. А тя отговори, че това е допълнителен знак, че имам бактерия. Според нея, когато имаш бактерия, киселинно-алкалният баланс в организма не ти е ок. И като ядеш описаните храни - още повече се дебалансираш, а не от самите храни. Все още не съм се изследвала. Тя щеше да ми прави хомеопатичен курс, но нещо се разприказвахме и забравихме.
Аз  пия шуслерова сол № 9 (по препоръка на фармацевт за регулиране на киселинно-алкалния баланс) и 10 (противовъзспалително) и в момента омазняването ми е балансирано.
Последно бях на почистване миналата събота, а преди това правих 2 леки пилинга.
Сега нещата са спокойни, порите изключително минимизирани. Мисля да продължа с пилингите поне веднъж месечно, понеже ми е скъпо на 2 седмици по 80 лв.
Внимавам и със споменатите храни.
Да, тестът за глутен и аз смятам да го направя. Вчера бях с приятели - двама от тях имат проблем с това. Попитах ги за симптомите и казаха - подут корем и разстройство, които симптоми имам и аз. Затова не е зле да направя този тест.
Пия ги от две седмици.

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
А аз съм забелязала, че в последно време имам проблеми като ям тестени неща с мая. Последния месец почти изключих продуктите с мая. Ако ми се яде хляб си купувам квасен. Спрях тестените закуски. Не зная дали е от това, но вече по-рядко се мажа с БП и отдавна не ми е излизала пъпка. Освен това се и чувствам по-добре.

# 140
  • Мнения: 724
Здравейте , някоя ползвала ли е тази т.н. черна маска?Мнения?

# 141
  • Варна
  • Мнения: 1 530
Здравейте , някоя ползвала ли е тази т.н. черна маска?Мнения?

Аз я ползвам. Не е съвсем ефекта, който го дават по видеата, но съм доволна. Ако става дума за тази черната пилинг маска де Simple Smile

# 142
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Здравейте , някоя ползвала ли е тази т.н. черна маска?Мнения?

Аз също я ползвах няколко пъти,добра е,вади много гадости,но скубе и мъхчетата по лицето.

# 143
# 144
  • Мнения: 724
Здравейте , някоя ползвала ли е тази т.н. черна маска?Мнения?

Аз също я ползвах няколко пъти,добра е,вади много гадости,но скубе и мъхчетата по лицето.
Зачервяване получаваш ли?

# 145
  • Мнения: 711
Аз черните точки по носа ги изстисквам след баня като се присетя. Дори и след козметик, никога не ми е гладък носът и с вижда къде са порите, пък макар и чисти. Страх ме е да не си отлепя и космите с тия маски/лентични  Crossing Arms

Малко попрекалих с агресивната козметика и сега кожата ми е зачервена и чувствителна  Cry Може да посетя и дерматолог като разбера какво ще правя с ендокринолога. Нищо не искам да пия  Crossing Arms

# 146
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Здравейте , някоя ползвала ли е тази т.н. черна маска?Мнения?

Аз също я ползвах няколко пъти,добра е,вади много гадости,но скубе и мъхчетата по лицето.
Зачервяване получаваш ли?


Има зачервеняване което отшумява за около час.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 1 530
Аз пък зачервявания не получавам. После си чувствам кожата много чиста. Мажа се с малко по-мазен крем и готово.

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Аз също съм ползвала. На мен ми маха само микроскопичните и повърхностни комедони. Ако порите са леко свити няма как да изтегли комедоните навън.

# 149
  • Мнения: 1 679
Привет,тези дни си направих маската с хума на Хималая,но след това кожата ми става раздразнена и започва от време на време да ми щипе,това значи че май ми идва силна и не е за мен ли? Thinking
За втори път се случва това,мислих поне,че първият път е някаква случайност...

Общи условия

Активация на акаунт