Половин година стана, откакто Августинче радва мама

  • 26 267
  • 734
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 581
И при нас като при Моника има и по гушката. По бузките също има. От топлото сякаш стават по видими пъпчиците, навън се успокои кожата като излязохме за малко. И аз не знам може и от лиги да е или да му е станало топло. Температурата е 22 градуса в момента. Появяват се, изчезват. От храна ако е личната каза целия щял да се изрине. Питала съм преди. Чудех се дали и при другите се появява така и каква е била причината. Днес някак повече ми се видяха.

# 646
  • Мнения: 1 838
Същата работа. Сигурна съм, че не е от храна, и оттоплото не вярвам да е. Ти мажеш ли с нещо? При нас чак по нослето има.

# 647
  • Мнения: 992
Има прекалено много схеми, оттам може човек тотално да се обърка. Логиката на по-късното даване на плодове при педиатричното захранване (с пюрета) е, че бебето предпочита сладкото и в един момент ще откаже напълно зеленчуците, а и другите, несладки храни. Същевременно много педиатри препоръчват и плодове паралелно, например Сиърс. Няма пречка плод да се добавя към кашата или дори месо. Бебетата харесват и странни комбинации, това най-много личи при ЗВБ, където всичко подхожда на всичко, еднакви вкусове няма.
При ЗВБ логиката е съвсем друга. Бебето само избира и доколкото са проучвали, невинаги е сладкото харесвано, напротив. Предлагат се разнообразни зеленчуци, плодове, месо, ориз и дори глутен, подправки като канела и розмарин. Бебето избира това, от което има нужда и балансира диетата си (на теория). На практика първите месеци опознава текстури, играе си с храната и се учи да преглъща и да дъвче. Тъй като храненето отнема много повече време - правят си паузи, дъвчат много, смучат (което при месото е безценно, защото му извличат соковете и смесват със слюнчени ензими)  и прочие, бебето усеща по-добре, че е сито/че му е тежко. Освен това ако повърне после може да продължи (както при млякото, впрочем). Но ако няма чужда намеса това рядко се случва и рядко се прехранва, да не кажем никога. Виолета сравнително бързо почна да се храни, но всичко е на периоди и не очаквам да нагъва всичко всеки ден. Счита се, че ако е алергично ще избягва въпросната храна...доста интуитивен и лесен за мен подход. Всъщност има теории, че с пюрето бебето може да се прехрани, т.к. яде от любов към майка си. Връщайки се на схемите - ако аз захранвах педиатрично, щях да бъркам многокомпонентни пюрета и да гледам хранителни вещества, а не плод ли е или месо. Подчертавам и новите препоръки да се въвеждат бързо месо и глутен и дори алергизиращи плодове по-рано.

# 648
  • Мнения: 581
Не мажа, защото бързо изчезваха до сега. Отделно не съм сигурна от какво е и с какво да мажа. Сега ще видим тези ще изчезнат ли, ще останат ли.

Ама голямо хленче. Аз съм най-лошата майка на най-нещастното бебе на света.

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 18:21 от Linusha

# 649
  • Мнения: 992
Хм. Не е задължително да е по цялото тяло обривът.
Как изглеждат пъпчиците?
При алергия са заедно и "преливат" една в друга, кожата е суха и изпръхнала на мястото. Има и други признаци, рядко само обрив значи алергия. Ще ви пейстна подробно.

# 650
  • Мнения: 992
Ето подробно, последните абзаци са за обривите.
Възможните алергични симптоми:
Обикновено повече от една от телесните системи са включени в алергичната реакция.Гастро-чревните симптоми са най-често срещани.

Храносмилателна система:
Повръщане,
слюноотделяне,
диария,
кръв в изпражненията, колики,
вътрешно кървене,
спазми,
запек,
газове,
недобро усвояване на хранителните вещества/ и в резултат – ненаддаване/, колит,
протеинова и желязо дефицитна ентеропатия, неонатологична тробмоцитопения

Дихателна система:
Течащ нос,
кихане ,
кашляне,
астма,
зачервен и сърбящ нос, белодробни смущения, бронхит,
наплив на кръв,
продължителни симптоми на настинка,
повтарящо се кървене от носа,
дишане през устата,
шумно дишане

Очи:
Подути клепачи,
зачервени очи,
тъмни кръгове под очите,
постоянно сълзене,
гурелясване

Кожа:
Екзема,
дерматит,
уртикария,
обрив,
разранена повърхност, зачервяване около ануса,
сърбеж,
пламнали бузки,
прекомерна бледност Централна нервна система:
Раздразнителност, нервност,
безсъние,
лек сън,
безпокойство, продължителна
сънливост

Други симптоми:
Ушни инфекции,
хълцане,
ненаддаване,
прекомерно лигавене,
прекомерно потене,
болки в краката и други мускули,
неспособност за концентрация,
слабо представяне в училище,
трудно за съжителство дете,
депресия,
петна по езика,
трудности в растежа,
отичане на устните, езика или гърлото,
спадане на кръвното налягане, опасно за живота

"Единствено и само обрив най-често не означава алергия или непоносимост към храна.
При алергия обикновено са налице поне 2 признака.
Има разлика в симптомите при алергия към храна и непоносимост към храна.

Другите признаци освен обрива, по които се разпознава една действителна хранителна алергия или непоносимост, са разделени на 3 вида:
1) свързани с дихателната система
2) свързани с кожата
3) свързани с чревната и храносмилателната система
==> При реална хранителна алергия са налице прояви от поне 2 различни вида или поне 2-3 прояви от 1 вид.

Пример за признаци от 1-ия вид: течащ нос без видима причина, кихане, кашлица и др.
Пример за признаци от 2-ия вид: ситен обрив, суха кожа на бузките, тъмни кръгове под очите и др.
Пример за признаци от 3-ия вид: стомашни болки и подуване, повръщане, диария със слуз, запек и др.
--------------------
Много често всяко петънце и пъпчица се свързват с хранителна алергия или непоносимост, а причините най-често са свързани със специфичната физиология на тази възраст или съвсем прозаични причини – изпотяване, реакция към слънцето или замърсена вода, претопляне, нестабилна терморегулация, мръсни ръчички, отминал прием на Панадол или считани за безобидни неща като витамин С, неподходяща козметика, състава на конкретна марка храна и т.н., и т.н.

Според едно специализирано проучване (University of Portsmouth/31.01.2008 г.) се оказва, че родителите са склонни да набеждават всеки обрив, зачервяване или екзема за алергия или непоносимост.

А реалността е друга. От изследваните 800 бебета в рамките на 3 години, за 1/3 от тях родителите считат, че имат непоносимост към храна. Но само 27 се оказват алергични към храна, като те са част от всички близо 60 деца, които изобщо развиват някаква алергия на даден етап (за възрастта 6-36 м.)

При обривите от претопляне пъпчиците са ситни, ясно различими една от друга. Могат да бъдат навсякъде по тялото, особено около вратлето, гърдите и гръбчето, но рядко само по бузките или лицето например. Понякога изчезват по-бързо, понякога по-бавно.

При обривите от хранителна алергия/непоносимост пъпчиците са ситни, подобни на тези при претопляне. Но за разлика от тях, те по-скоро се сливат по няколко в малки петънца. Тези петънца могат да бъдат почти незабележими или по-ясно различими и леко червеникави. Самата кожа около пъпчиците е по-суха (при изпотяване е по-скоро нормална). Освен това само обрив не е признак за хранителна алергия/непоносимост, трябва да има и друг признак - тези признаци обаче невинаги се разпознават лесно при по-леките форми на реакция."

# 651
  • Мнения: 581
Ами не откривам симптоми, които да са се появили след захранването сякаш.
Като си говорим за алергии ММ вече цяла седмица ме благославя, защото го убедих да изпие флаконче с женшен и пчелно млечице. Има алергия към мед, но винаги го е представял като нещо не много сериозно. От дете не е ял мед и си мислех, че може би го е израстнал, а и не съм го карала мед да яде. Та много тъпа история и ми е съвестно. Цяла седмица се мъчи. Днес сякаш малко по-добре.

# 652
  • Мнения: 1 156
Здравейте. Отново не съм редовна. Простете ми Simple Smile
При мен ежедневието рязко се промени...От спокойно , бебето ми е постоянно ревящо. Имаме два зъба и го отдавам на това.сутринта не успях нито да пия кафе , нито да ям ...нищо. Не помня дори зъбите дали си измих...
Трябваше да бързам да я изведа и щом излезе , млъкна и заспа в количката. Беше ю много интересно после като се събуди, защото за първи ден беше стения кош...
Общо взето едно и също с повечето от вас. Ще трябва някак да се организилам повече , защото нещо не ми остава време за нищо..та сега ако не отслабна, няма кога да е;)

# 653
  • Мнения: 581
Честито зъбче

# 654
  • Мнения: 2 173
Nadya и аз съм така с водата. Открих го това точно като му давах дентокинд, защото като посегнах с лъжичката той отвори лакомо уста и след това преглътна, реших да дам още една лъжичка с вода и той пак отвори и преглътна и така няколко пъти. Дадох с шише... не, чеше зъби само.
Дамян е има пъпки от алергия (но от това, което аз бях яла) и изглеждаха по следния начин: единични пъпчици без връх, супер ситни, но с голямо червено петно около тях. Имаше 4-5 на лицето, няколко на гърба и корема когато бях прекалила с Рафаело. Не са се сливали в едно, не е имало суха кожа. За няколко часа червеното петно изчезваше и оставаше само пъпчицата, която ставаше безцветна и изчезваше до следващия ден.

За пъпките от лигите при нас положението е много зле. Кожата е суха, изпръхнала и когато си лапа ръцете пъпките стават повече и по-големи, всичко е червено, не изчезват бързо. Мажех с крем на юриаж - безсмислено. Сега мажа с бочко за бебе от вчера и ще споделя впечатления.

Дамян на обяд яде 200гр. зеленчуково пюре, а следобед или оризова каша с плод или само плодово пюре пак около 150-180гр. Той си е лакомник и си папка.

# 655
  • Мнения: 1 304
Като говорите за алергии от една седмица насам на моя корем се появиха доста пъпчици ситни и понякога се зачервяват и сърбят, мисля , че е от някоя дреха, спрях да слагам един клин и една рокля, с тях ходих през бременността зимата и пак имах така на корема сигурно два месеца, аз го отдавах на крема против стрии тогава, но сега не се мажа с нищо и явно е от тези дрехи, отделно вчера прах и на ръцете се появиха пъпчици.
За захранването дори и не мечтая вече да замествам хранене, аз искам поне да преглътне това , което давам, тя отваря уста лапа с удоволствие и послего изплюва от крайчето на устата. А за таткото съм сериозна, че той ще я мъчи да храни  Grinning , тамън за месец и нещо ще се запознаем с доста зеленчуци  и той ще дава бъркочи.
Аз много искам да давам плодове също , но не смея. Моя приятелка има заместени три хранения вече, а плодове не дава още  , казаха й след 8 месец

# 656
  • София
  • Мнения: 669
Как така три заместени хранения? Два пъти пюре и един път каша?

# 657
  • Мнения: 1 156
Аз събота и неделя напълно заместих обедното, следобедите яде каша с киноа , аз я правих , но днес и вчера яде много малко пюре и се наложи да ь кърмя. Не я насилвам, имам кърма , докато мога ще давам...Сега покрай зъбите , искам само да е спокойна....

# 658
  • Мнения: 1 838
Ще споделиш ли за кашата с киноа, че ми се иска да разнообразявам Simple Smile

# 659
  • Мнения: 1 156
Дааа. Сварявам киноа и добавям авокадо или друг плод , кокосово масло и малко кърма за да втечня и пасирам.

Общи условия

Активация на акаунт