За вкуса на миналото

  • 178 561
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 22 036
АбсурТ, аз нямам седем годишно с промит мозък. А по любимото ти време децата си умираха, а родителите им, дори и кампания не можеха да организират.

Ти пък! Тогава нямаше такива деца. И инвалиди нямаше. Как някои хора не се замислят.

Така е, всичко беше супер и рестъпност нямаше, ама няма как да го обясня на приятелчето ми, което беше изнасилено на 6 години.

# 1 141
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...
И да не мислиш, че великите западняци не се циганят и пазарят за стотинки и не търсят евтинкото? Все ще е от соца, да.


Аз няма какво да мисля, знам как се пазарят хора от цял свят /и западняци, и руснаци, и турци, и китайци, и американци/, по простата причина, че имаме клиенти и разпространители от цял свят. Между циганене, пазарлък и договаряне има огромна разлика.

# 1 142
  • Мнения: 10 993
Вие сте абсолютно неморални, да твърдите че при комунизма деца не умираха. Тази година аз помогнах в една благотворителна  кампания. Детето е живо, надявам се и здраво. Детето на моя позната почина в Норвегия, след като всичко беше платено от здравната каса. Повярвайте ми живота и здравето нямат общо с парите.
Моралът няма общо с кой правим секс.

# 1 143
  • Мнения: 12 670
АбсурТ, аз нямам седем годишно с промит мозък. А по любимото ти време децата си умираха, а родителите им, дори и кампания не можеха да организират.

Ти пък! Тогава нямаше такива деца. И инвалиди нямаше. Как някои хора не се замислят.

Така е, всичко беше супер и рестъпност нямаше, ама няма как да го обясня на приятелчето ми, което беше изнасилено на 6 години.

Моя приятелка умря при раждане. Ама нямаше я гадната преса да разпространи. Ама нека си говорим за кифли, банички и банани. Пардон, без банани.

# 1 144
  • Мнения: 5 462
А  помните ли тъпотията с комисиите , които решаваха вместо теб дали да направиш аборт или не ?Нещо като на другарски съд .. ooooh!

# 1 145
  • Мнения: 22 036
А  помните ли тъпотията с комисиите , които решаваха вместо теб дали да направиш аборт или не ?Нещо като на другарски съд .. ooooh!

Не го помня, защото съм по-малка, но съм чувала. На приятели на родителите им дъщерята се кри с месеци, че е бременна, за да не я изключат от училище.

Между другото, маучих преди два дни, че тук, в Австралия, контрацептивите и абортите са били достъпни след четвърто дете.

# 1 146
  • Мнения: 5 462
А  помните ли тъпотията с комисиите , които решаваха вместо теб дали да направиш аборт или не ?Нещо като на другарски съд .. ooooh!

Не го помня, защото съм по-малка, но съм чувала. На приятели на родителите им дъщерята се кри с месеци, че е бременна, за да не я изключат от училище.

Между другото, маучих преди два дни, че тук, в Австралия, контрацептивите и абортите са били достъпни след четвърто дете.
Аз нямам редвид неълнолетни бременни .

# 1 147
  • Мнения: X
...
А това с упойките за всяко нещо аз лично намирам за лиготия. И доста зъболекари си го мислят, уверявам ви.

Разбира се
Садистите не свършиха 1989
Все още се намират
Затова и хората масово ги е страх на един преглед да отидат, какво остава да се лекуват

Свестните зъболекари искат пациентите им да се чувстват комфортно, гледат всякак да спечелят доверието им, за да могат след години ако се налага да работят без упойка (налага се понякога)

Твърде много хира умираха и тогава от садистичната ни медицинска помощ, от липсата на съвременни терапии, от липсата на лекари с опит
Дете с левкемия напр нямаше шанс
Пък да си говорим колко е било супер, абсурдно беше всичко
И не че сега е ОК, както сега ше ми скочи абсурдът, но поне имаме инф и някакъв избор

Та в този смисъл, вкусът на миналото е горчив

Последна редакция: нд, 30 апр 2017, 15:18 от Анонимен

# 1 148
  • София
  • Мнения: 7 888
А  помните ли тъпотията с комисиите , които решаваха вместо теб дали да направиш аборт или не ?Нещо като на другарски съд .. ooooh!
Не, не помня такова нещо, но явно когато е съществувало не са ме интересували такива неща. Чак и майка се затрудни да се сети за това Crazy
Ама темата за вкуса на миналото ли беше, "вкуса" като вкус или на политика го обърнахте.

# 1 149
  • Мнения: 22 036
А  помните ли тъпотията с комисиите , които решаваха вместо теб дали да направиш аборт или не ?Нещо като на другарски съд .. ooooh!
Не, не помня такова нещо, но явно когато е съществувало не са ме интересували такива неща. Чак и майка се затрудни да се сети за това Crazy
Ама темата за вкуса на миналото ли беше, "вкуса" като вкус или на политика го обърнахте.

Миналото оставя различни вкусове, понякога е и горчиво.

# 1 150
  • Мнения: X
В чешкото сериалче "Болница на края на града" Ина ходи на такава комисия
Заедно с мъжа на главната сестра, който уж да си признае "вината" и да се покае (и да прикрие истинския тате)

# 1 151
  • София
  • Мнения: 24 839
Твърде много хира умираха и тогава от садистичната ни медицинска помощ, от липсата на съвременни терапии, от липсата на лекари с опит
Дете с левкемия напр нямаше шанс
Пък да си говорим колко е било супер, абсурдно беше всичко
И не че сега е ОК, както сега ше ми скочи абсурдът, но поне имаме инф и някакъв избор

Та в този смисъл, вкусът на миналото е горчив

Винаги ме е изумявала комунистическата нагласа " силно да любим и мразим", а като те чета ,виждам че не е изчезнала, за съжаление.
Има официални данни за смъртността през онези години, както и за достъпа до медицински услуги.
И не, никъде не съм писала, че всичко е било на висота, а че всеки можеше да се възползва, когато има нужда.
И че, на никого не се е налагало да организира кампании да набиране на средства за болни, за да не умрат.
Дете с левкемия имаше шанс според напредъка на науката по въпроса, а не според това, дали ще имат пари родителите му за лечение.


# 1 152
  • Мнения: 5 462
А  помните ли тъпотията с комисиите , които решаваха вместо теб дали да направиш аборт или не ?Нещо като на другарски съд .. ooooh!
Не, не помня такова нещо, но явно когато е съществувало не са ме интересували такива неща. Чак и майка се затрудни да се сети за това Crazy
Ама темата за вкуса на миналото ли беше, "вкуса" като вкус или на политика го обърнахте.
Имаше и още как . Rolling Eyes

# 1 153
  • Мнения: X
Да, всеки можеше да се възползва от липсата на адекватна медицинска техника
Разбира се, че за благото на народа се внасяха последните модели директно от щатите
А лекарите се обучаваха и те ежемесечно за новите терапии

# 1 154
  • Мнения: 15 960
В няколко страни в Европа не се извършват аборти по желание и днес, без да живеят в соц.

Общи условия

Активация на акаунт