За вкуса на миналото

  • 178 467
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 423
Лакта има и в ЦБА и във Фантастико.

# 376
  • Мнения: 10 064
Имаше едни малки зелени бонбонки, топченца в пликче. В средата имаше какао. Е как се казваха?
Наистина бяха "Росица" и имаше мода да се прави ликьор от тях.
Приятен ставаше на вкус, но аз не бях много по такива напитки.

# 377
  • Мнения: 19 018
Имаше едни малки зелени бонбонки, топченца в пликче. В средата имаше какао. Е как се казваха?
Наистина бяха "Росица" и имаше мода да се прави ликьор от тях.
Приятен ставаше на вкус, но аз не бях много по такива напитки.


А тези бяха страхотни!
Наистина ми липсват

# 378
  • Мнения: 15 960
Имаше едни бонбонки "Сен-сен", едни "Снежанка" - отвън бели и рошави, вътре с фъстък ли бяха, пак шоколадови дражета в тясна кутия- синя ли беше, лилава...Суха паста "Портокалка" в кутия. Сегашните всичките са ми прекалено наблъскани с подсладители.

# 379
  • Мнения: 2 718
Скрит текст:
Продават ли някъде лакта сега?


Тук можеш да си ги поръчаш с доставка: https://shop24.bg/davchshti-bonboni/4288-bonboni-alpi-lakta-90g- … 800046401420.html

Но може би ги има по всички супермаркети и магазини за сладки неща/кафе/цигари/насипни бонбони.

Ето кой ги произвежда: http://alpi.bg/лакта
Благодаря ти! Трябва да питам по съседните магазинчета.Може и в магазина пред нас да ги има, но като не съм питала.А питам ли за нещо и те го нямат, след кратко време го зареждат.
тези "Алпи" не съм ги яла, но в Метро има Лакта на вид като старите.

Но не си струва- тричави и брашняни ми бяха на вкус- не като старата Лакта....такава не съм срещала

# 380
  • Мнения: 10 064
Имаше едни бонбонки "Сен-сен", едни "Снежанка" - отвън бели и рошави, вътре с фъстък ли бяха, пак шоколадови дражета в тясна кутия- синя ли беше, лилава...Суха паста "Портокалка" в кутия. Сегашните всичките са ми прекалено наблъскани с подсладители.
Синя тясна кутия "Космос" - страхотни бяха и съм си запазила една такава кутия с разни дреболийки вътре. Peace

Бонбони Лакта съм купувала на различни производители. Нищо общо със старите.
От едни получих стомашни болки. Много трудно разбрах откъде са болките. Бях взела две пакетчета
Лакта, та като изядох бонбоните от второто, тогава пак се появиха същите болки. Не знам какви
стабилизатори бяха сложили, но още помня спазмите. ooooh!
Няма да повторя с такава покупка.

# 381
  • Мнения: 19 018
Като казахте Лукчета, чак сега зацепих че бяха доста различни , едни такива големи бели и малко люти, май на килограм ги продаваха

# 382
  • Мнения: 5 903
Като нямаха стотинки, в магазините връщаха лукчета!

# 383
  • Мнения: 15 960
Шоколад "Кума Лиса" в зелена опаковка, имаше и жълта, ама пак така ли се казваше...Около 90-та година в стрелбищата продаваха дъвки с по три карти с певци, правехме си тестета. Преди това дъвки Турбо с картинки на коли, Чин-чин, Типи-тип, "Love is...".
А майките ви правеха ли сладки орехчета, дето се слепваха две половинки?

# 384
  • Мнения: 7 848
Дъвки Турбо и цигарени. Торто-пастите наистина бяха мазни. Толумбички с боза - класика.

А дъвки "Бисер" помни ли някой? 4 ст. -  кутийка, сакъз по 3 или 4 в кутийка.
Любимите ми бонбони бяха "Дипломат" и "Морско дъно" , няма нищо общо със сегашните със същото име. Брезовият сок - любим!
Каквото и да си говорим тогава може и да нямаше изоболие, но имаше качество.

# 385
  • Мнения: 15 960
Аз този сок "Бреза" въобще не го помня, сигурно не навсякъде го е имало. Помня "Етър", в супера до нас продаваха еднолитрови бутилки Швепс Златен портокал, Пепси кола и Ябълка.

# 386
  • Мнения: 22 036
Морско дъно беше някакъв безумен опит да имитират белгийските бонбони, но си бяха с гаден вкус, а и на форма едвам го докарваха.

# 387
  • Мнения: 5 903
Грехота е да не се споменат някои дезодоранти:
8х4, Fa и Impulse (така ли се пишеше?)

ПП извинете ме, последното не е по темата.

# 388
  • София
  • Мнения: 15 467
Шоколад "Кума Лиса" в зелена опаковка, имаше и жълта, ама пак така ли се казваше...Около 90-та година в стрелбищата продаваха дъвки с по три карти с певци, правехме си тестета. Преди това дъвки Турбо с картинки на коли, Чин-чин, Типи-тип, "Love is...".
А майките ви правеха ли сладки орехчета, дето се слепваха две половинки?
Аз правех на моите - и орехчета, и прасковки, и целувки ,и обърнат сладкиш с плодове от компот, и крем-карамел,и едни пандишпанени сладки, поръсени с орехи и пудра захар, които се режеха на полумесеци с чаша за вино , и рула с шипков мармалад,лимонов сладкиш, който надупчвах с вилица и заливах с шоколадов сироп, и соленки (сега "кроасани" според Тенчева, ама тогава бяха просто соленки.).Абе много работи правех...

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Дай рецептата за това с ореховите ядки и реженето на полумесеци.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт