За вкуса на миналото

  • 178 417
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 15 466
Пандишпанените полумесеци са класика, мерси за рецептата! Обаче тук ми казват, че няма набухвател, а белтъци и жълтъци се бият отделно.
Тайна, сигурна ли си за содата в брашното, да не е бакпулвер?
Преписах дословно, така, както съм го записала едно време.Сега може да се смени с бакпулвер.Дори не съм го правила много отдавна, само помня крайния резултат.

# 406
  • Мнения: X
Ето ги тези кошнички, ако на някой му се занимава да точи кори:
https://www.facebook.com/zajenata/posts/932517680147242
Това са стандартни тарталети.....    Laughing   и не се точат кори, а се меси тесто.
Правя ги често.Е, не със стандартния млечно-маслен крем.А и по-често солени, вместо сладки.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Ето ги тези кошнички, ако на някой му се занимава да точи кори:
https://www.facebook.com/zajenata/posts/932517680147242
Това са стандартни тарталети.....    Laughing   и не се точат кори, а се меси тесто.
Правя ги често.Е, не със стандартния млечно-маслен крем.А и по-често солени, вместо сладки.
Във Варна съм виждала да продават такива готови кошнички.

# 408
  • Мнения: 5 903
Майка ми ги правеше с пълнеж от орехи с канела.

# 409
  • Мнения: 2 774
Аз все още ги правя така, с млечен и с маслен крем не ни харесват.

Аз най-осезаемо помня миризмата на Кореком,  една такава....екзотична  Laughing.
Вкусово май само колбасите ми липсват. Обожавах Петрохан, поне засега не съм намерила достоен заместител.

# 410
  • Мнения: 477
Абе помнихте ли онези разредители сок . Дето от 1 литър разредител излиза 2 литра сок . Това в зората на демокрацията, да отбележа, не през комунизма . Голяма химия беше, ама по онова време никой не разсъждаваше толкова какво се яде и какво се пие . Сега ми се струва че яко сме се психирали и изпадаме в някакви паранои .

# 411
  • Мнения: 2 157
Абе помнихте ли онези разредители сок . Дето от 1 литър разредител излиза 2 литра сок . Това в зората на демокрацията, да отбележа, не през комунизма . Голяма химия беше, ама по онова време никой не разсъждаваше толкова какво се яде и какво се пие . Сега ми се струва че яко сме се психирали и изпадаме в някакви паранои .

Оооо, концентратите! Или сиропи. Сега изнамери моят мъж някакви такива сиропи на Sweet Plus, но Жълт кантарион, Маточина и някакви подобни. Ми то - вода със захар. И тогавашните май бяха подобни на вкус. Laughing

# 412
  • Мнения: 46 518
Аз най-осезаемо помня миризмата на Кореком,  една такава....екзотична  Laughing.
На шоколад ми миришеше на мен. Все едно влизам в шоколадова къща  Joy
Помня едни пластмасови патици, пълни с малки шоколадови яйца, още седят на секцията на баба ми. Като ги опитах, след Кума Лиса и марципаните, имах чувството, че съм попаднала в Рая Crazy

# 413
  • Мнения: 10 062
Тези разредители за сокчета не бяха ли с изкуствен подсладител?
Помня, че доста бягах до тоалетната след едно такова питие. animal037

# 414
  • Мнения: X
 Баба ми вареше домашен сироп. А нашите имаха един сифон от Русия, с някакви патрончета, с който правеха газирана вода и разреждаха сиропа. Много го обичах този сок.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 18:19 от Анонимен

# 415
  • София
  • Мнения: 15 466
Още имам в мазето сироп от вишни,в стъклени шишета от голям швепс, но след толкова години, сигурно е станал отровен.Сифонче имахме от Германия, но нямаше кой да пълни гилзите, като свършат.

# 416
  • Мнения: 10 062
Е, с домашен сок е друго да си направиш каквото и да е питие.
Жалко, вече нямам възможност да ги приготвям в старите количества.
Скрит текст:
Но си правя, де.  Peace
Стерилизирам в тенекия от сирене с голям бързовар.

# 417
  • Мнения: 15 960
Някъде продаваха на улицата такъв сок. Наливат ти в стъклена чаша концентрат /ягода, малина/, доливат отгоре газирана вода и пиеш на крак. Ама в жегата е супер, направо на екс.

# 418
  • Мнения: 477
Та като си говорим за сокове и сиропи, помните ли онези сиропи дето ги продаваха по бараките ? Наливаха ги направо в стъклени чашки, и си ги пиеше на място . Страхотни бяха . Една такава барака, вече около 20 години не предлага такъв сироп, стана магазинче, но в кварта още му викаме "сиропа" Simple Smile

Опа.. Нина е писала точно за същото  Sunglasses

# 419
  • Мнения: 10 062
Помня ги бараките за сок на крак.
Имаше и сладкарници с гише навън. Там продаваха и така наречената цитронада, която май не беше от пресни плодове.
Много я харесвах.
Сега има машини за сок от пресни цитруси, но аз си тъгувам за старите сокове.

Общи условия

Активация на акаунт