За вкуса на миналото

  • 178 480
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 19 493
Пишеш глупости, но явно ти е скучно в неделя след обед. Пиши си, не ми пречиш, ще те прескачам, щото явно с теб смислен диалог не ми се получава.

# 541
  • Мнения: 5 903
Яли сме доста боклуци. Спомням си, че коментираха, че бонбоните не са с шоколад, а са блъскани със соя. Със соя са правели и кренвиршите. Просто в едното се слага сол, а в другото - захар, за да сладни.
Не знам какви бисквити е имало, но знам, че с нетърпение очаквах леля ми от Франция, за да ми донесе баунти, марс и истински шоколади.
Не съжалявам за нищо от онова време. Качеството е било съмнително, хигиената също. Сиренето се продаваше на буци, наредени в едни тави, плуващо във вода. Ръкавици не се ползваха. Лелките го увиваха в хартия, която после трябваше да белим от сиренето и от шунката, която беше мокра и я оставяхме в чиния да се отцежда. За авокадо не бяхме чували. Яла съм във Франция и ми приличаше на сапун. Телешкото се препичаше и едва се джвакаше. Оттогава много хора не предпочитат телешкото, защото го свързват с жили и трудно преглъщане.
Иначе знам, че прасетата не са били хранени със смески. Просто не е имало такива неща, иначе производителите от онези времена биха посегнали. Нямаше от къде да са чували, че е вредно. Прасето щеше да наддава бързо, а те да са щастливи от факта.

Абсолютно съм съгласна с твоето мнение. И всички тези плуващи във вода сирена и жилави пържоли, гарнирани с нагли магазинери и нагушени сервитьори, на които само дето ръка не им целуваха. За да извадят нещо "по-така" от склада или да благоволят да ти намерят свободна маса. Общество и време, в което неграмотни магазинери, сервитьори и изобщо бакшиши, властват, защото в тяхна власт са бананите, хубавите обувки и вносни платове, е такова общество не ми го хвали. Аз се радвам, че това време си отиде и никога, никога няма да се върне. Пък нека феновете му да реват и да се дерат за истински бисквити с масло!

# 542
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Яли сме доста боклуци. Спомням си, че коментираха, че бонбоните не са с шоколад, а са блъскани със соя. Със соя са правели и кренвиршите. Просто в едното се слага сол, а в другото - захар, за да сладни.
Не знам какви бисквити е имало, но знам, че с нетърпение очаквах леля ми от Франция, за да ми донесе баунти, марс и истински шоколади.
Не съжалявам за нищо от онова време. Качеството е било съмнително, хигиената също. Сиренето се продаваше на буци, наредени в едни тави, плуващо във вода. Ръкавици не се ползваха. Лелките го увиваха в хартия, която после трябваше да белим от сиренето и от шунката, която беше мокра и я оставяхме в чиния да се отцежда. За авокадо не бяхме чували. Яла съм във Франция и ми приличаше на сапун. Телешкото се препичаше и едва се джвакаше. Оттогава много хора не предпочитат телешкото, защото го свързват с жили и трудно преглъщане.
Иначе знам, че прасетата не са били хранени със смески. Просто не е имало такива неща, иначе производителите от онези времена биха посегнали. Нямаше от къде да са чували, че е вредно. Прасето щеше да наддава бързо, а те да са щастливи от факта.

Извинявай много,но аз съм работила в магазин за хранителни стоки и винаги хигиената е била на ниво,макар че не се ползваха ръкавици тогава.Хартиите за завиване на продуктите бяха с найлон.
Имаше много проверки от ХЕИ и глобите бяха жестоки.Работила съм в месарница и знам,че каймата се правеше от МЕСО!!!!

# 543
  • Мнения: X
Аз се радвам, че това време си отиде и никога, никога няма да се върне. Пък нека феновете му да реват и да се дерат за истински бисквити с масло!
Ама защо слагаш знак за равенство между храна и политически режим? И аз не понасям червените. Меко казано, не ги понасям. Но какво общо има това с вкусните неща от детството? Да, има неща, които бяха гадни. Онази измишльотина, наречена незнайно защо марципан, например. Супер гадно беше. И шоколадите не можеха да се сравняват със западните, особено с Кадбъри (мням!!!), Но други неща бяха вкусни и не бяха наблъскани с боклуци. Просто бяхме твърде изостанали и нямаха достъп до боклуците, които щедро се блъскат сега в храната.

# 544
  • Мнения: 15 960
Ох, точно онази измишльотина марципан ми се яде.

# 545
  • Мнения: 5 462
Аз не помня по онова време да сме се вглеждали в опаковките /какво е съдържанието/.

# 546
  • Мнения: 15 960
Не сме се вглеждали, щото имаше БДС, сега всеки слага каквито боклуци се сети.

# 547
  • Мнения: 54 474
И не само това. По онова време нямаше трансмазнини, Е-та, подсладители, фруктоза и т.н.
Съставките не бяха опасни за здравето.

# 548
  • Мнения: X
И не само това. По онова време нямаше трансмазнини, Е-та, подсладители, фруктоза и т.н.
Съставките не бяха опасни за здравето.
Точно това имах предвид.

# 549
  • Мнения: 5 462
И не само това. По онова време нямаше трансмазнини, Е-та, подсладители, фруктоза и т.н.
Съставките не бяха опасни за здравето.
Фруктоза имаше.

# 550
  • Мнения: 11 637
И не само това. По онова време нямаше трансмазнини, Е-та, подсладители, фруктоза и т.н.
Съставките не бяха опасни за здравето.
Имаше ги и още как! Особено през 80-те. Просто не ги споменаваха на опаковките. Безалкохолните напитки, колбасите (особено меките), шоколадът, бисквитите и вафлите бяха пълни с тези гадости. Имаше си и български маргарин. Надали е било нарочно обаче, мисля, че по онези времена просто не се знаеше достатъчно какви поажения на организма нанасят. За вредата от тези съставки се разбра доста по-късно.

# 551
  • Мнения: 15 960
Но нямаха толкова консерванти.

# 552
  • Мнения: 5 462
И не само това. По онова време нямаше трансмазнини, Е-та, подсладители, фруктоза и т.н.
Съставките не бяха опасни за здравето.
Имаше ги и още как! Особено през 80-те. Просто не ги споменаваха на опаковките. Безалкохолните напитки, колбасите (особено меките), шоколадът, бисквитите и вафлите бяха пълни с тези гадости. Имаше си и български маргарин. Надали е било нарочно обаче, мисля, че по онези времена просто не се знаеше достатъчно какви поажения на организма нанасят. За вредата от тези съставки се разбра доста по-късно.
Точно .Нито сме знаели какво са Ета , ГМО, палмово масло и т.н.Кой каква диета пазеше и кой се вторачваше в опаковките .
http://socbg.com/2016/06/%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d1%81%d … %d0%bc%d0%b5.html

# 553
  • Мнения: X
Markrit, нямаш ли милост? След твоя пост ще се наложи да стана и да ровя за шоколад. Между другото,
Скрит текст:
никът ти да не идва от името на една много любима сладкарница, която беше доста популярна в края на 90 -те?

# 554

Общи условия

Активация на акаунт