За вкуса на миналото

  • 178 604
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 470
  • SF
  • Мнения: 21 282
Аз пък едва сега разбирам какво е хубав сладолед. Заледената каша от скреж от детството ми е било само повод да се мрънка за нещо на главата на майка ми.
Ходехме в прословутата Магура, където се чакаше на опашка за маса. Спомням си как смучех като бонбони бучките лед из сладоледа.
Имаше някои вкусни сметанови във фунийка и ходехме много далече, чак на пазара, за да си ги купим.
Сега ми е по-удобно и приятно.

# 1 471
  • Мнения: 568
Заледен...случваше се да, но не и масово. Поне се правеше от мляко и истински млечни продукти - знам, защото имах роднини, работещи в Сердика. Сега е някаква гняс, натъпкана с аромати, е-та,  имитиращи продукти и прочие боклуци, всичко това, добре емулгирано и поднесено на потребителя с подходящия търговски вид и реклами. На пазара днес не липсват и що годе прилични сладоледи, но те не преобладават и не са от популярните марки. 
Няма лошо - хората сме различни - на мен ми харесваше стария сладолед, в който се усещаше осезаемо вкуса и мириса на сметана, на друг - не са му харесвали тогава, а сегашните...Всеки прави избора си. Hands VSmiley

# 1 472
  • София
  • Мнения: 20 145
Аз обожавах фруктовия сладолед едно време /сегашното плодово сорбе/. Никакъв друг сладолед не признавах и много страдах, когато изчезна. Добре че вече има откъде да се купи. Е, не е същият като онзи от детството ми, но също е хубав.

# 1 473
  • Мнения: 15 262
На пазарите има и росови и червени градински домати. Вярно, по-скъпи са, но си ги има.
От холандски семена в повечето случаи.  Wink Вкусни са, но не е вкуса на старите родни сортове.

# 1 474
  • Мнения: 5 820
   Помня, че имаше марципани "Кума Лиса" и бяха много вкусни. Баба ми винаги ми купуваше от тези марципани. Също чайка и родпоче - вкусни бяха. Сега нямат такъв вкус като от едно време. Имаше едни дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия и ги обожавах. Сега не мога да намеря подобни топченца. Имаше една дъвка, която променяше цвета си. Не помня името й. Едни близкалки, в които имаше вътре дъвка. Течен шоколад в кутийка с формата на сърчица. Изяла съм хиляди от тях.  Joy Забравих да спомена, че в моя град продаваха едни кръгли малки пици на центъра и бяха много вкусни. Винаги бяха горещи. А сиренето и кашкавалът - бяха невероятни. Сега всички сирена и кашкавали са боклуци.

   Каквото и да се говори за миналото и тогава храната беше много вкусна и всичко беше качествено.

# 1 475
  • Мнения: 6 122
  Помня, че имаше марципани "Кума Лиса" и бяха много вкусни. Баба ми винаги ми купуваше от тези марципани. Също чайка и родпоче - вкусни бяха. Сега нямат такъв вкус като от едно време. Имаше едни дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия и ги обожавах. Сега не мога да намеря подобни топченца. Имаше една дъвка, която променяше цвета си. Не помня името й. Едни близкалки, в които имаше вътре дъвка. Течен шоколад в кутийка с формата на сърчица. Изяла съм хиляди от тях.  Joy Забравих да спомена, че в моя град продаваха едни кръгли малки пици на центъра и бяха много вкусни. Винаги бяха горещи. А сиренето и кашкавалът - бяха невероятни. Сега всички сирена и кашкавали са боклуци.

   Каквото и да се говори за миналото и тогава храната беше много вкусна и всичко беше качествено.

Аууу, аз пък точно тези марципани не ги понасях. Родопчето също ми беше много гадно. На мен например, почти нищо от миналото не ми беше вкусно, изключвам корекомските вкусотии. Но..и аз подобно на Ben_gy харесвах точно сметановият сладолед и никога не ми се е случвало да е чист лед. За мен поне си беше много вкусен сладолед. Харесвах много и едни ягодови парфета, на които до ден днешен не мога да намеря точно този вкус на истинска сметана. Та в резултат, парфета не ям. Laughing А и също така Какино Тане (оризови ядки) преди, сто пъти повече ми харесваха от сега. Сегашният вкус никак не ми е като онзи от едно време. А ги обожавах тези оризови ядки, че и пакетчето им помня в детайли, даже. Но като цяло, предпочитам хиляди пъти сегашното пред миналото време. И сега можеш да намериш хубава и качествена храна. Общо взето има от всичко за всеки.

# 1 476
  • Мнения: 22 036
На пазарите има и росови и червени градински домати. Вярно, по-скъпи са, но си ги има.
От холандски семена в повечето случаи.  Wink Вкусни са, но не е вкуса на старите родни сортове.

Аз съм заложила от старите (свекървата ми ги даде Simple Smile). Дано да станат.

# 1 477
  • софия
  • Мнения: 2 543
  Помня, че имаше марципани "Кума Лиса" и бяха много вкусни. Баба ми винаги ми купуваше от тези марципани. Също чайка и родпоче - вкусни бяха. Сега нямат такъв вкус като от едно време. Имаше едни дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия и ги обожавах. Сега не мога да намеря подобни топченца. Имаше една дъвка, която променяше цвета си. Не помня името й. Едни близкалки, в които имаше вътре дъвка. Течен шоколад в кутийка с формата на сърчица. Изяла съм хиляди от тях.  Joy Забравих да спомена, че в моя град продаваха едни кръгли малки пици на центъра и бяха много вкусни. Винаги бяха горещи. А сиренето и кашкавалът - бяха невероятни. Сега всички сирена и кашкавали са боклуци.

   Каквото и да се говори за миналото и тогава храната беше много вкусна и всичко беше качествено.
и аз си мечтая за "дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия" .Спомням си даже кутията как изглеждаше. Изяждах цяла .Мисля , че се казваха Пролет.

# 1 478
  • София
  • Мнения: 20 145
Аууу, аз пък точно тези марципани не ги понасях. Родопчето също ми беше много гадно. На мен например, почти нищо от миналото не ми беше вкусно, изключвам корекомските вкусотии.

И аз никак не харесвах нашите марципани, родопчета и шоколадови бонбони. Точно защото ги сравнявах с вкуса на корекомските шоколади.  Laughing

# 1 479
  • Мнения: 6 122
Аууу, аз пък точно тези марципани не ги понасях. Родопчето също ми беше много гадно. На мен например, почти нищо от миналото не ми беше вкусно, изключвам корекомските вкусотии.

И аз никак не харесвах нашите марципани, родопчета и шоколадови бонбони. Точно защото ги сравнявах с вкуса на корекомските шоколади.  Laughing

Абсолютно. Толкова харесвах корекомските шоколади, в частност шоколадовите яйца, че даже си мисля че тогавашните сякаш бяха по-вкусни от сегашните. Но това явно е илюзия, защото тогава като не сме го имали свободно и вкуса му сякаш беше още по-приятен. До ден днешен си спомням цената на едно шоколадово яйце - 60 цента.

# 1 480
  • София
  • Мнения: 20 145
И не само яйцата, а и едни малки шоколадчета в кутия, с нарисувано меченце на станиола, тоблеронът /въпреки че не ми беше най-любим/, големи черни и млечни шоколади с цели лешници и бадеми....  Heart Eyes

Вкусът на яйцата сигурно е същият, но играчките тогава бяха по-хубави. Много обичах да ги сглобявам и си ги събирах.  Laughing

# 1 481
  • Мнения: 568
И не само яйцата, а и едни малки шоколадчета в кутия, с нарисувано меченце на станиола, ....
Ох, преди 1-2г. в магазина до нас, случайно  ми бяха попаднали тези божествени шоколадчета с мечетата и на същата марка един микс от шоколадови бонбончета.

Същия уникален вкус - направо се топят в устата, мммм...!
Но, не ги зареждат вече...Sad

# 1 482
  • Sofia
  • Мнения: 26 467
Пускат ги в Лидл понякога.
И на мен са ми любими.

# 1 483
  • Мнения: 12 672
     Каквото и да се говори за миналото и тогава храната беше много вкусна и всичко беше качествено.

Защото така казваха по телевизията. А какви боклуци сме яли, никой не знае.

# 1 484
  • Norge
  • Мнения: 2 311
  .........Сега всички сирена и кашкавали са боклуци.

За мен сегашният „Тертер“ е с превъзходно качество/вкус.

Общи условия

Активация на акаунт